• Wycieczka do Warszawy

     •      Dnia 20 maja 2024 roku uczniowie klasy 8 A naszej szkoły pod opieką pani Natalii Krawiec, pani Barbary Jabłońskiej, pani Agnieszki Uzar, pani Katarzyny Mróz i  pana Tomasza Kasprzaka wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich i uczniami Szkoły Podstawowej w Czajkowej udali się na międzyszkolną wycieczkę do Warszawy.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy w samym sercu stolicy na Starym Mieście, najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych miejsc Warszawy, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miasta od jego początków, poprzez tragiczne losy w czasie II Wojny Światowej, po dzień dzisiejszy.  

      Zatrzymaliśmy się na Placu Zamkowym, najbardziej emblematycznym placu Warszawy, przy Zamku Królewskim, którego odbudowę po wojnie sfinansowano w większości ze zbiórek społecznych w Polsce i Polonii na całym świecie. Spod Kolumny Zygmunta starymi uliczkami ruszyliśmy pod Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, na Rynek Starego Miasta pod Pomnik Warszawskiej Syrenki, przeszliśmy na mury miejskie i Barbakan.

      Nie mogło oczywiście zabraknąć spaceru po Krakowskim Przedmieściu – jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic Warszawy, której nazwa pochodzi od Krakowa, do którego prowadził Trakt Królewski z Pałacem Prezydenckim – monumentalnym gmachem i największym pałacem w Warszawie. Przeszliśmy Nowym Światem, ulicą uważaną za jedną z najbardziej eleganckich części miasta na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – centralny plac stolicy, na którym odbywają się państwowe uroczystości patriotyczne, dalej pod Grób Nieznanego Żołnierza – miejsce symbol pod arkadami nieistniejącego Pałacu Saskiego dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych w walce o wolność Ojczyzny.

      Była to dla nas niesamowita lekcja historii.

      Kolejną atrakcją był taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra, 114 metrów nad ziemią, uczniowie mogli podziwiać imponującą panoramę naszej stolicy.

      Ważnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Przez ponad 2 godziny uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach oraz porozmawiać z atrakcją Centrum jaką niewątpliwie są Androidka Ameca, robot humanoidalny oraz sam AI Mikołaj Kopernik. Niektórzy przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

      Ostatnim punktem wycieczki był przejazd metrem na Stadion PGE Narodowy – jeden z symboli Warszawy, miejsce najlepszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych w Polsce. Uczniowie zwiedzili cały stadion, weszli do szatni naszej kadry narodowej i dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących przygotowania piłkarzy do meczu.

      Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Malinia. Był to dla nas dzień intensywnego zwiedzania i poznawania historii stolicy, ale też wspaniały czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

       

                                                                                                                             /Natalia Krawiec/

     • Egzamin ósmoklasisty

     • 14 maja uczniowie klasy VIII a i VIII b, jak wszyscy rówieśnicy z całej Polski, rozpoczęli pisanie swoich pierwszych egzaminów. Przez trzy dni będą zmagać się z zadaniami z arkuszy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

      Wszystkim naszym Wspaniałym Uczniom życzymy powodzenia!!! :) :) :)

     • Zerówka i przedszkolaki - teatrzyk "Frajda"

     • 14 maja mieliśmy przyjemność uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym w WDKiR w Grochowem. Spektakl wyreżyserowała p. Grażyna Świerczyńska, wieloletni instruktor ośrodka przy współpracy p.Jacka Rzeźnika, a grą aktorską zachwycili uczniowie szkół podstawowych z Malinia i Tuszowa Narodowego, aktorzy teatru "Frajda". Tytuł sztuki to "Złoty promyczek". Wartościowe i ponadczasowe treści oraz wspaniała gra aktorska zachwyciła wszystkich. Widownia z zapartym tchem sledziła losy rozkapryszonej księżniczki, znudzonej życiem w dostatku, która w zamian za fałszywe obietnice, oddała słoneczny blask. 

      /Renata Drzymała/

     • Wycieczka uczniów klasy I

     • 8 maja uczniowie klasy I wraz z Paniami: Marią Jamróz, Anną Jachowicz i Pauliną Ciejką udali się na wiosenną wycieczkę. Pierwszym punktem na trasie wyjazdu było Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, gdzie uczestniczy wyjazdu mieli okazję poznać bliżej historię i znaczenie tego miejsca dla lokalnej społeczności oraz wiernych. Po oprowadzeniu przez przewodnika wszyscy wspólnie pomodlili się i wyruszyli w dalszą drogę. Następnie dzieci dotarły do Osady Słowiańskiej w Stobiernej, w której poznały bliżej życie codzienne oraz kulturę Słowian sprzed 1000 lat. Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich, podczas których uczyli się podstaw rzemiosła oraz w warsztatach zdobienia i malowania tarcz. Po warsztatach nadszedł czas na pyszny obiad i nabranie sił kolejną atrakcję – zwiedzanie Parku Owadów/Pajęczaków.

      Po radosnych harcach wszyscy radośni i pełni wrażeń wrócili do domu.

      /M. Jamróz/

     • Srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

     • W dniu 8 maja 2024 roku w Przemyślu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Po pięknej walce chłopcy naszej szkoły wywalczyli WICEMISTRZOSTWO PODKARPACIA, zdobywając pamiątkowe medale i puchar. Nasi „ srebrni” pokonali SP Brzozów, SP Błażowa oraz ulegli faworyzowanym kolegom z SP 14 Przemyśl.

      Szkołę reprezentowali: Kamuda Artur, Piskor Dawid, Gałka Patryk, Obara Maksymilian, Maziarz Maciej, Skiba Szymon klasa VIII a, Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon klasa VII a, Kołek Oliwier, Wilk Mikołaj, Rzeźnik Krystian Kasprzak Przemysław klasa VII b.

      Mega gratulacje  za sportowy sukces i godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach wojewódzkich!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Dwa mistrzostwa powiatu w lekkiejatletyce jednego dnia

     • Świetny start zanotowali nasi lekkoatleci. W dniu 7 maja odbyły się finały powiatowe w lidze lekkoatletycznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII. Po złoty medal, mistrzostwo powiatu mieleckiego i awans do finału wojewódzkiego sięgnęli czwarty raz z rzędu uczniowie naszej szkoły.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Gałka Patryk, Maziarz Maciej, Obara Maksymilian, Piskor Dawid klasa VIII b, Skiba Szymon, Ciemięga Igor klasa VIII a, Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Sasor Bartosz klasa VII a, Kasprzak Przemysław, Wilk Mikołaj, Rzeźnik Krystian, Kołek Oliwier klasa VII b.

      Natomiast w ramach Igrzysk Dzieci klas III – IV, złoty medal, mistrzostwo powiatu mieleckiego  oraz awans do finału wojewódzkiego wywalczyli również nasi chłopcy. Dziewczęta zajęły VIII lokatę.

      Skład zespołu chłopców: Jan Marek, Obara Karol klasa III, Pleban Marcin, Wlaź Kacper, Faraś Kacper, Gąska Ignacy, Mieszkowicz Kamil klasa IV.

      Skład zespołu dziewcząt: Obara Emilia, Zalot Gabriela klasa III, Rodzeń Agnieszka, Markulis Julia, Łukasik Zuzanna klasa IV.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

      / Lesław Jachowicz/

     • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

     • 30 kwietnia odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem pań: Małgorzaty Maziarz i Katarzyny Sikory przypomnieli to wydarzenie historyczne. W montażu słowno - muzycznym nawiązali do nowatorskich rozwiązań zaproponowanych w konstytucji oraz ważnej roli ustawy z 1791 roku, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały piosenki, biało-czerwona dekoracja, a także odświętnie ubrani uczniowie klas 0-VIII. Wszystkim najbardziej podobał się taniec przygotowany przez siódmoklasistów do pieśni pt. "Polonez Trzeciego Maja". Na scenie wystąpili: Oliwia Słaby, Milena Sasor, Jagoda Nowak, Monika Krępa, Julia Jasińska, Krzysztof Hyjek, Jakub Sowa, Szymon Łukasik, Tomasz Głód, Jan Ziobroń i Igor Kamuda.

      /Katarzyna Sikora/

     • Zerówka - Dzień Ziemi.

     • Przypadający w kwietniu Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym uhonorowaliśmy na wiele sposobów. Przeprowadziliśmy szereg zajęć, pokazujących w jaki sposób dbać o nasza planetę, aby życie na niej było wygodne, dostatnie i korzystne nie tylko dla nas, ale i dla kolejnych pokoleń. Założyliśmy własne, klasowe hodowle roślin, wzięliśmy udział w akcji "sprzątanie świata" i jako uwieńczenie działań dydaktycznych nawiązaliśmy współpracę z klasą VI. Starsi koledzy pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Leśniak wykonali na lekcji techniki z kartonowych rolek po papierze toaletowym bajeczne pojemniki, tuby na kredki dla wszystkich dzieci z "zerówki". Akcja była zarówno lekcją o recyklingu jak i o relacjach. Wszystkim sprawiła wiele radości. Szóstoklasiści z zaangażowaniem i starannością wykonali prace. Dziękujemy pani Ani i jej wychowankom za kreatywność i otwartość.

      /Renata Drzymała/

       

     • Zerówka - wizyta w Tuszowie Narodowym

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły miejscowość gminną - Tuszów Narodowy. W ramach realizacji zadań programowych, tygodnia poświęconego książce skorzystały z zajęć w Gminnej Bibliotece Publicznej, poznały historię książki, uczestniczyły w warsztatach z postacią liska Fenka, bohatera książeczek dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Patrycji Bednarskiej i pani Karoliny Dulik, zwiedziliśmy Izbę Pamięci gen. Wł. Sikorskiego oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat pracy biblioteki. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz zakładki do książek. Kolejnym punktem wyjazdu były odwiedziny w budynkach użyteczności publicznej oraz zapoznanie dzieci z ich przeznaczeniem i zasadami zachowania. Włodarz naszej gminy, pan wójt Andrzej Głaz przyjął nas serdecznie w swoim gabinecie, poczęstował słodyczami i również zachęcił do czytania, aby wiedza w przyszłości zaprocentowała sukcesami. Sekretarz gminy, pani Renata Paterak oprowadziła nas po urzędzie, przekazując wiele ciekawych informacji. Udało nam się nawet pojechać windą do nowo powstałej sali konferencyjnej, w której dzieci przymierzyły sie do stołu prezydialnego. Byliśmy też w Banku Spółdzielczym i w Urzędzie Pocztowym. Dzieci miały możliwość zapoznać się z charakterem pracy w tych instytucjach oraz ich funkcją dla społeczeństwa. To był prawdziwy trening społeczny. Odwiedziliśmy również kolegów z "zerówki" w Tuszowie. Dzieci miały okazję do szybkiej integracji. Na zakończenie "wypadu" dzieciaki pobawiły się ze słodką kózką z zagrody księdza proboszcza tutejszej parafii. Nadały jej nawet imię Chmurka. Wyjazd należał do udanych. Dziećmi podczas wyjazdu opiekowały się panie Renata Drzymała i Katarzyna Nowak.

      /Renata Drzymała/

     • Awans do turnieju finałowego

     • W dniu 19 04.2024r. na „Orliku” w Jaślanach odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Dzieci w kategorii klas V – VI w piłce nożnej chłopców. Po bardzo wyrównanym turnieju zwyciężyli nasi chłopcy, uzyskując awans do turnieju finałowego.

      Skład zespołu: Pyź Kacper, Kusek Natan, Turkosz Mateusz, Sowa Maciej, Gagat Paweł klasa VI, Mieszkowicz Jakub, Czachor Maciej, Faraś Kacper, Gąska Ignacy klasa IV.

      Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Piękny początek rozgrywek piłki nożnej

     • W dniu 18.04.2024 r. na obiektach „ Gryfu” w Mielcu odbył się finał powiatowy o Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt U10 ( klasa 3).

      Super zaprezentowały się nasze dziewczęta zajmując II miejsce. Kolejno pokonały SP Tuszów Narodowy 8 : 0, SP Wadowice Górne 4 : 1. Po wspaniałej i zaciętej walce uległy koleżankom SP Przecław 1 : 2.

      Skład zespołu: Obara Emilia, Zalot Gabriela, Kmiecik Weronika, Jachowicz Weronika, Sikora Zuzanna, Szot Nadia.

      / Lesław Jachowicz/

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Galileo 2024

     • W dniach 4-8 marca 2024r. przeprowadzone były Ogólnopolskie Konkursy „Galileo”, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach: z języka polskiego, z języka angielskiego, z geografii, z fizyki, z przyrody i biologii.   

      Organizatorzy (CES) dla uczestników i zwycięzców przygotowali:

      • Miejsce 1: Dyplom laureata miejsca I oraz nagroda książkowa;
      • Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
      • Miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
      • Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
      • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

      Oto lista nagrodzonych uczniów:

      BIOLOGIA KL. 5 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 2 (98.08%) –  Milena Salamaga

      Miejsce 11 (80.77%) – Milena Arabasz

       

      BIOLOGIA KL. 6 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 9 (84.62%) –  Michał Wlaź

      Miejsce 12 (78.85%) – Kacper Pyź  

      Miejsce 15 (73.08%) – Natalia Klaus

       

      BIOLOGIA KL. 8 – opiekun Aneta Dudek

      Miejsce 4 (94.23%) –  Artur Kamuda

      Miejsce 5 (92.31%) – Maja Ziobroń

      Miejsce 8 (86.54%) – Zuzanna Sasor

      Miejsce 12 (78.85%) – Zuzanna Mickiewicz 

       

      FIZYKA KL. 8 – opiekun Małgorzata Maziarz

      Miejsce 8 (86.54%) –  Antonina Gąska

      Miejsce 8 (86,54%) – Patryk Gałka

      Miejsce 10 (82,69%) – Maksymilian Obara

      Miejsce 11 (80,77%) – Maciej Maziarz

      Miejsce 12 (78,85%) – Artur Kamuda  

       

      GEOGRAFIA KL. 8 – opiekun Renata Lasek

      Miejsce 12 (78.85%) – Jakub Pluta

      Miejsce 14 (75%) – Artur Kamuda

      Miejsce 14 (75%) – Marlena Vizauer 

      Miejsce 14 (75%) – Zuzanna Sasor

      Miejsce 14 (75%) – Maciej Maziarz 

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 4  – opiekun Grażyna Król

      Miejsce 15 (73.08%)  – Adela Kozłowska

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 5 – opiekun Natalia Krawiec

      Miejsce 8 (86.54%) – Milena Salamaga

      Miejsce 13 (76.92%) – Aleksandra Uzar

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 6 – Grażyna Król

      Miejsce 11 (80.77%)  – Szymon Warzecha

      Miejsce 12 (78.85%) – Natan Kusek

      Miejsce 15 (73.08%)  Sara Kusek

       

      JĘZYK ANGIELSKI KL. 8 – opiekun Natalia Krawiec, Grażyna Król

      Miejsce 3 (96.15%) – Maciej Maziarz

      Miejsce 4 (94.23%) – Marlena Vizauer 

      Miejsce 10 (82.69%) – Antonina Gąska

      Miejsce 12 (78.85%) – Kacper Sowa

       

      JĘZYK POLSKI KL. 4 – opiekun Katarzyna Sikora

      Miejsce 11 (80.77%)  – Emilia Mickiewicz

      Miejsce 11 (80.77%) – Maja Łanucha

       

      JĘZYK POLSKI KL. 5 – opiekun Ewa Krępa

      Miejsce 15 (73.08%)   Milena Salamaga

       

      Przyroda KL. 4 – opiekun Małgorzata Maziarz

      Miejsce 14 (75%)  –  Kacper Faraś

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a wyróżnionym, laureatom i opiekunom gratulujemy sukcesów!!!

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „ZUCH”

     •    6 marca 2024r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch Semestralny, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W kategorii klas II w konkursie wzięło udział 1653 uczestników z całej Polski. W kategorii klas III w konkursie wzięło udział 1475 uczestników z całej Polski. Maksymalnie można było uzyskać 210 punktów w klasie II oraz 207 punktów w klasie III.

      Wyniki konkursu zostały przesłane do naszej szkoły 18 kwietnia 2024r. Niestety nikomu z uczestników nie udało się zająć miejsca od 1 do 15, a tym samym uzyskać tytułu laureata konkursu.

      Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie:

      • z klasy II – Trela Igor, Występek Hanna, Witaszek Krystian, Ślusarczyk Wojciech, Maksoń Emilia, Trela Antoni (opiekun pani Renata Hyjek) 

      • z klasy IIIb – Obara Karol, Kmiecik Weronika, Obara Emilia oraz Zalot Gabriela (opiekun pani Anna Jachowicz).

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!

     • WYJAZD DO BIBLIOTEKI I TEATRU

     • Uczniowie klas VIIa i VIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory i Małgorzaty Maziarz wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Mielca. Najpierw odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną na ul. Kusocińskiego, gdzie pani Dorota Kieraś-Jędrychowska oprowadziła młodzież po trzech piętrach budynku. Uczniowie zapoznali się z zasadami zapisu i wypożyczania książek, odwiedzili wszystkie działy biblioteki. Najbardziej podobała im się wypożyczalnia dla młodzieży, gdzie mogli pograć w planszówki oraz sala audiowizualna z wygodnymi fotelami. Mogli podziwiać wystawę malarstwa Piotra Szeligi pt. "Starcia", która znajdowała się w galerii. Zgodnie stwierdzili, że to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z rówieśnikami i na pewno nie kojarzy się z nudą.

      Kolejnym punktem wyjazdu był spektakl pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który po raz kolejny spełnił oczekiwania widzów. Zachwyciła nie tylko gra aktorska, wspaniałe kostiumy i scenografia, ale niezwykłe efekty specjalne i pięknie wykonane piosenki. "Opowieść wigilijna" to jedna z tych lektur obowiązkowych, którą młodzież czyta najchętniej, niesie ona piękne przesłanie, tak ważne w obecnych czasach, że to nie pieniądze dają szczęście.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka klasy V i VI

     • 15 kwietnia przywitał nas deszczem, ale niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła uczniom klasy V i VI wyruszyć na spotkanie przygody. Już o 8.30 w sali widowiskowej SCK w Mielcu czekali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z przedstawieniem „Świat Fantasy”. Inspirowana powieścią „Hobbit, czyli tam i z powrotem” sztuka urzekła młodych widzów mądrze opowiedzianą historią, barwnymi kostiumami i ciekawymi efektami specjalnymi. Uczniowie z łatwością rozpoznawali bohaterów: Bilba, Gandalfa, Thorina, trolle, elfy, gobliny, Golluma i Smauga. Razem z wędrowcami pokonywali kolejne niebezpieczeństwa w drodze do upragnionego celu. Nauczyli się, że warto stawiać czoła własnym słabościom i dążyć do spełnienia marzeń. Nie można jednak bezczynnie przyglądać się cierpieniu innych, a kiedy zachodzi taka potrzeba, należy wykazać się odwagą i lojalnością.

      Po przedstawieniu na uczniów czekały kolejne atrakcje przygotowane w Muzeum Historii Fotografii. Klasa V wzięła udział w warsztatach iluzji optycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego dzieci przystąpiły do wykonania zoetropu. Praca wymagała cierpliwości i dużej precyzji, ale efekt wynagrodził poniesione trudy. Klasa VI uczestniczyła w lekcji muzealnej, zapoznała się z historią zakładu fotograficznego i obejrzała najciekawsze eksponaty. Obydwie grupy miały czas na pamiątkowe zdjęcia. Niezwykły klimat „Jadernówki” z pewnością pomógł w wyobrażeniu sobie, jak wyglądał Mielec na początku XX wieku.

      Czas upłynął bardzo szybko i chociaż w końcu przestało padać, nie wszyscy zdążyli wybrać się na lody… Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się: pani Anna Leśniak, pani Ewa Krępa i pani Sylwia Skolimowska.

                                                                                                                                                              /Ewa Krępa/

     • Kolejne sukcesy sportowe

     • W poniedziałek 8 kwietnia w Rzeszowie odbył się wojewódzki turniej w piłce koszykowej dziewcząt z udziałem reprezentacji w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wywalczyły V miejsce w województwie podkarpackim.

      Skład zespołu:  Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Vizauer Marlena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIIIa, Krępa Monika, Nowak Jagoda, Słaby Oliwia klasa VIIa, Przygoda Karolina klasa VII b.

      W dniu 9 kwietnia na obiektach MOSiR w Mielcu odbyły się zawody rejonowe w drużynowych biegach przełajowych chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

      Skład zespołu: Gąska Ignacy, Pleban Marcin, Faraś Kacper, klasa IV, Sztuka Filip, Marek Jan klasa III.

      Podsumowanie tygodnia  - to półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Turniej odbył się gościnnie w hali sportowej w Jaślanach. Zdecydowanie zwyciężyli nasi chłopcy, pokonując  SP Bojanów 18 : 4, SP Sędziszów Małopolski 22 : 11 oraz SP Tarnobrzeg 15 : 6.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Piskor Dawid, Obara Maksymilian klasa VIII b, Skiba Szymon klasa VIIIa, Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof klasa VII a, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian klasa VIIb.

      Gratulujemy wejścia do finału wojewódzkiego!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowszy - to jest sposób!

     • Środa 27 marca, była dniem, w którym uczniowie naszej szkoły dodawali sobie energii i witamin spożywając przygotowane przez siebie dania warzywno-owocowe. Dzieci miały wypełnione po brzegi zdrowymi przekąskami śniadaniówki, powstały pyszne koktajle, sałatki i kanapki. Wychowawcy dodatkowo przeprowadzili wiele ciekawych zajęć, wzbogaconych filmikami na temat roli zdrowego odżywiania. Celem tego działania było propagowanie prawidłowych postaw, wyrobienie nawyku stosowania zasad zdrowego odżywiania, a także poszerzenie wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców. Liczymy na to, że taka promocja zdrowia przyniesie u naszych uczniów długotrwałe efekty, a ich śniadaniówki będą wypełnione zdrowymi kolorami każdego dnia.

       

     • Lekturowy zawrót głowy

     • Wielkimi krokami zbliża się czas egzaminu ósmoklasisty, nasi najstarsi uczniowie starają się więc utrwalić potrzebne wiadomości. Sen z powiek mogą spędzać liczne lektury obowiązkowe. Jak zapamiętać wszystkie rodzaje i gatunki literackie, bohaterów, motywy? Kluczem do sukcesu może okazać się dobra współpraca obu ósmych klas. 26 marca odbyło się podsumowanie wykonywanego od końca lutego zadania. Uczniowie mogli dobrać się w grupy lub pracować indywidualnie. Następnie losowali tytuł jednej z lektur obowiązkowych i zapoznawali się z opracowaną przez nauczyciela instrukcją. Należało przygotować zestaw plansz, na których miały się znaleźć informacje o dziele: imię i nazwisko autora, tytuł, rodzaj i gatunek literacki, czas i miejsce akcji, bohaterowie, tematyka, wątki i motywy. Oprócz części teoretycznej trzeba było jeszcze zaprezentować związaną z lekturą scenkę lub przedstawić zagadkę literacką. Uczniowie nie zawiedli, wykazali się dużą kreatywnością i pracowitością. Obecni na zajęciach wyruszyli w podróż w czasie i przestrzeni. Obserwowali m. in. kupców na londyńskiej giełdzie, Alinę i Balladynę, Zosię i Tadeusza, Małego Księcia i różę. Podczas lekcji wszyscy uzupełniali tabelę z popularnymi motywami literackimi, wpisując tytuły odpowiednich lektur. Najciekawsze prezentacje zostały nagodzone ocenami celującymi z języka polskiego.
      Wszystkim ósmoklasistom życzę wytrwałości w przygotowaniach do egzaminu.
                                                                                                                                                           /Ewa Krępa/
       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych