• Zerówka i klasa III w Kielcach.

     • 18 czerwca klasa 0 i  III wyjechały na całodniową wycieczkę do Kielc. W programie było poznanie fauny i flory oceanicznej oraz naukowe doświadczenia w Centrum Nauki Leonardo. Dzieci z zachwytem obserwowały niezwykłe gatunki zwierząt wodnych, zamieszkujących zbiorniki oceaniczne. Zaskoczyo ich również piękno dna oceanu, gdzie można obserwować zadziwiające organizmy roślinne i zwierzęce. Później przyszła kolej na park miniatur, aż w końcu emocjonujące doświadczenia zmysłów w Leonardo. Turysci tak dobrze się bawili, że nie zauważyli upływu czasu i mimo planów brakło czasu na odwiedziny w zamku chęcińskim. Widzieliśmy ruiny z daleka, co może być zachętą do powrotu w te bogate w atrakcje rejony Gór Świętokrzyskich. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali: p.Hiacynta Jamróz, p.Monika Kałuża, p. Anna Jachowicz, p. Katarzyna Nowak i p. Renata Drzymała.

      /Renata Drzymała/

     • Pociągiem do Mielca.

     • W ramach podsumowania zajęć rewalidacyjnych 14 czerwca wybraliśmy się z moimi uczniami; Mileną Kosiorowską i Mikołajem Ciochoniem na wycieczkę do Mielca lokalnym szynobusem. Dzieci sprawdziły rozkład jazdy, dowiedziały się, jak należy się zachować na peronie podczas wjazdu pociągu, którym guzikiem otworzyć drzwi, i jak zakupić bilet, a później tylko czerpały przyjemność z podróży. Obserwowały krajobraz za oknem, cieszyły się każdą chwilą spędzoną w wagonie. Podróż szybko minęła, na dworcu w Mielcu windą zjechaliśmy z peronu i udaliśmy się na spacer po mieście. Podczas pieszej wędrówki zostały przypomniane zasady poruszania się po mieście. Zatrzymaliśmy się w cukierni, gdzie młodzi turyści samodzielnie wybrali i zakupili ciasto, które później ze smakiem zjedli. Następnym punktem wędrówki był park przy Domu Kultury oraz plac przed budynkiem. Były też lody, karmienie gołębi i miło spędzony czas przy pluskach fontanny. Wyjazd był niezwykle udany, a dzieci szczęśliwe. Z Mielca przywiózł nas do szkoły tata Mileny, pan Zdzisław Kosiorowski, za co serdecznie dziękujemy. 

      /Renata Drzymała/

     • Czytanie na polanie #czytanienapolanie

     • Uczniowie klasy 0 i V wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Młodsze dzieci poznały historię "Małej Syrenki" odczytaną przez ich starszą koleżankę, przedstawicielkę kółka czytelniczego, Sarę Kusek. Starsi uczniowie sięgneli po książki przyniesione przez siebie z domu. 

      Z pewnością będziemy kontynuować akcje w przyszłych latach i starać się włączyć do niej całą społeczność szkolną. 

     • Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

     • Zbliżają się wakacje, jest to dobry czas, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. 19 czerwca br. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji:  Podkomisarzem Robertem Stępniem - Komendantem Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym, panią Eweliną Ziembą - młodszym aspirantem z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.Pani aspirant przypomniała m.in.: jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, w trakcie wycieczek górskich, a przede wszystkim nad wodą. Ostrzegała przed kąpielami w miejscach niedozwolonych, a także o konsekwencjach skakania na „główkę”. Tłumaczyła jak postępować w kontaktach z obcymi, jak wzywać pomoc. Ważną kwestią była nauka udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi podkreślili, że w trakcie udzielania pierwszej pomocy najważniejsze jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Następnie omówili jak postępować z osobą nieprzytomną, jak zachować się na miejscu wypadku, jak przeprowadzić resuscytację. Uczniowie mogli sami sprawdzić zdobytą wiedzę i przećwiczyć resuscytację na fantomie.Pani aspirant rozmawiała również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

      /Renata Hyjek/

     • Świętokrzyskie zachwyca – wycieczka klasy V i VI

     • 18 czerwca uczniowie klasy V i VI razem z przewodnikami biura podróży „Tu i Tam” odkrywali tajemnice Ziemi Świętokrzyskiej. Najpierw wyruszyliśmy na Święty Krzyż. Puszcza Jodłowa przywitała nas łagodnym szumem drzew i promieniami słońca, które zachęcały do wędrówki. W trakcie spaceru niezastąpiony Pan Łukasz opowiadał o leczniczych właściwościach zaobserwowanych w borze roślin. W końcu dotarliśmy na szczyt Łysej Góry, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich. Odpoczywając na platformie widokowej, wysłuchaliśmy legendy o sabatach czarownic i powstaniu gołoborza. Przewodnik zwrócił też uwagę na regionalny zespół jarzębiny świętokrzyskiej. Kolejnym punktem wyprawy było Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, mieszczące się na terenie opactwa założonego przez benedyktynów. W kaplicy Oleśnickich poznaliśmy kolejną legendę, tym razem o węgierskim królewiczu Emeryku, który zgubił się w lesie w pogoni za jeleniem. Po modlitwie przed relikwiami przyszedł czas na zwiedzanie klasztoru. Największym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi, uczniowie rozkoszowali się lodami i kupowali pamiątki. Następnie Drogą Królewską zeszliśmy do Nowej Słupi. Po pysznym obiedzie zjedzonym w Karczmie Mnicha powędrowaliśmy do Parku Legend Świętokrzyskich. Tym razem oprowadzał nas wirtualny przewodnik – Pielgrzym Świętokrzyski.  Na ścieżce edukacyjnej zwiedziliśmy 12 przestrzeni ekspozycyjnych zaprojektowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii, np. holograficznej projekcji obrazu i mappingu. Poznaliśmy wzruszające legendy i podania, stanowiące niematerialne dziedzictwo Gór Świętokrzyskich. Wśród nich znalazły się opowieści o czarownicach, Dąbrówce, Emeryku, Halinie Krępiance, Madeju, powstaniu Kielc i wiele innych. Kolejną atrakcją był seans w kinie 3D. Kilkunastominutowy film ukazywał najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca województwa świętokrzyskiego. Prawdziwą sensacją okazał się ostatni punkt programu – symulator lotu na miotle z okularami VR.

      Wycieczka przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń i pozwoliła odpocząć po trudach kończącego się roku szkolnego. Była też świetną okazją do integracji zespołów klasowych. Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się: Pani Anna Leśniak, Pani Ewa Krępa i Pani Sylwia Skolimowska. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Nowakowskiemu i Pracownikom biura podróży Tu i Tam za wspaniałą atmosferę i zapewnienie wielu dodatkowych atrakcji. Będziemy miło wspominać ten dzień.

                                                                                                                                                     /Ewa Krępa/

     • Kalejdoskop sportowy w miesiącu maju i czerwcu

     • W związku z tym, że niektórzy rodzice twierdzą, że udział dziecka w zawodach to poświecenie, brak uczestnictwa w lekcjach, a profity zbiera nauczyciel wychowania fizycznego ( ordery, puchary itd.) Przestaję zamieszczać szczegółowe  osiągnięcia dzieci SP Malinie na stronie szkoły.

      Podaję informacje zbiorczą ( dla dzieci)

      W dniu 21 i 24 maja w hali SP Cmolas i SP 7 Mielec odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Regionalnej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców klas V – VI. W ogólnej klasyfikacji turnieju  nasi uczniowie zajęli I miejsce, otrzymując okazały puchar.

      Skład zespołu: Mieszkowicz Jakub, Czachor Maciej, Kozak Karol klasa IV, klasa V – Marek Miłosz, Zalot Aleksandra, Zalot Zofia, Kusek Sara, Skiba Maja Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej , Pyź Kacper, Wlaź Michał, Warzecha Szymon, Kamuda Franciszek, Głód Adam.

      Gratulacje dla wszystkich uczniów !!!

      W dniu 6 czerwca chłopcy rywalizowali w finale wojewódzkim w trójboju lekkoatletycznym zajmując XIX miejsce w województwie.

      Skład zespołu: Gąska Ignacy, Wlaź Kacper, Pleban Marcin, Faraś Kacper, Mieszkowicz Jakub klasa IV, Obara Karol, Marek Jan klasa III.

      28 maja 2024 roku chłopcy z klas VII – VIII  rywalizowali w Lidze Lekkoatletycznej. Wywalczyli X miejsce w województwie.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Gałka Patryk, Piskor Dawid, Obara Maksymilian, Piskor Dawid, Skiba Szymon, Ciemięga Igor klasa VIII, Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Wilk Mikołaj, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian, Sasor Bartosz, Kołek Oliwier.

      Gratulacje!!!

      W koszykówce 3 x 3 w Jedliczach klas V – VI  chłopców – XI miejsce w finale wojewódzkim

      Turkosz Mateusz, Kusek Natan , Gagat Paweł, Pyź Szymon.

      Klasy VII – VIII chłopcy X miejsce w finale wojewódzkim klas starszych, Hyjek Krzysztof, Wilk Mikołaj klasa VII, Maziarz Maciej, Skiba Szymon klasa VIII.

      Klasa VII – VIII dziewcząt IX miejsce Sasor Zuzanna , Gaska Antonina, Bauer Milena, Gagat Magdalena klasa VIII.

      Dzięki udziałom w rozgrywkach sportowych w klasyfikacji Igrzysk Wojewódzkich  nasza szkoła plasuje się w pierwszej dwudziestce szkół na Podkarpaciu oraz na drugim miejscu w powiecie mieleckim, ( w którym SP 6 Mielec zdobyła 400 punktów w pływaniu) my niestety nie bierzemy udziału w tych zawodach.

      Dziękuję wszystkim uczniom, którzy chętnie i godnie reprezentowali nasza szkołę w zawodach sportowych w całym roku szkolnym 2023 / 2024.

      / Lesław Jachowicz/

     • Euroweek VIII b i wycieczka do Pragi.

     • W piątek 17 maja 2024 ucznowie klasy VIII b oraz jeden uczeń z VIII a wyruszyli  z Dębicy pociągiem na kolejny Euroweek, tym razem do Polanicy - Zdroju.  Przez 5 dni pracowali, bawili się, zwiedzali, zawierali nowe przyjaźnie z koleżankami i kolegami z Poznania i Swarzędza. We wtorek 21 maja cała grupa wyjechała na wycieczkę do Pragi. Pani przewodnik pokazała uczniom Hradczany z zamkiem i katedrą oraz wiele ciekawych miejsc czeskiej stolicy. Atrakcją był przejazd metrem na obrzeża miasta , skąd autokar przewiózł uczestników do Kłodzka a dalej pociągiem do Wrocławia, a następnie do Dębicy. Grupą opiekowały się panie Renata Lasek i Lidia Rakoczy.

                                                                                                                         / Renata Lasek/

     • Klasy VIII świętowały ukończenie szkoły na komersie

     • 13 czerwca 2024 uczniowie klas VIII a i VIII b bawili się na Komersie 2024 - balu ósmoklasisty, przygotowanym przez rodziców.  Bal rozpoczął się uroczystym odtańczeniem poloneza na sali gimnastycznej. Później  odbyły się sesje zdjęciowe obydwu klas. Młodzież bawiła się  na auli, częstowała przygotowanymi smakołykami. O 21.00 wszyscy mogli skonsumować pysznej pizzy. Po zabawie uczniowie pomagali sprzątać.  DJ serwował muzykę do  tańca i do zabaw jakie młodzież sobie przygotowała. Wszyscy byli zmęczeli, ale bardzo zadowolenie z tej imprezy.                                                                                                             / Renata Lasek/

     • Egzamin na kartę rowerową.

     • 2 czerwca 2024 r., odbył się PRAKTYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ dla uczniów, którzy kilka dni wcześniej zdobyli pozytywny wynik egzaminu teoretycznego sprawdzającego znajomość zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      Egzamin składał się z pojedynczego przejazdu, podczas którego młodzi rowerzyści byli egzaminowani z umiejętności kolarskich prezentowanych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego. Nie wystarczyło przy tym tylko świetnie jeździć, ale należało także wykorzystać w praktyce wiadomości wyniesione z przygotowania do części teoretycznej.

      Cieszymy się, że wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin i zdobyli swoje pierwsze "prawo jazdy". Gratulujemy!! :) 

      /Anna Leśniak/

     • Sukces w powiatowym konkursie „Wydajemy własną książkę”

     • 14 czerwca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbyło się podsumowanie XXIV edycji powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę”.

      Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest szansą na „wyciągnięcie z szuflad” własnej twórczości, pozwala rozwijać talenty literackie i plastyczne, daje możliwość stawiania pierwszych kroków na drodze do prawdziwej kariery. W tym roku komisja konkursowa przeczytała 21 unikatowych prac. Wśród nagrodzonych autorów znalazła się uczennica V klasy naszej szkoły, Milena Salamaga. Na uznanie zasłużyła książka pt. „Tajemnice Jisung”, przybliżająca czytelnikowi orientalną kulturę i niosąca przesłanie, że dobro zawsze zwycięża. Gościem specjalnym tegorocznego finału była Pani Dagmara Zielant-Woś. Pisarka opowiedziała o swojej pasji, której początki wiążą się właśnie z konkursem „Wydajemy własną książkę”. Zachęciła młodych twórców do systematycznego pisania i rozwijania swoich umiejętności literackich. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć był czas na przeglądanie niezwykłej „Biblioteki Białych Kruków” i podziwianie prac nagrodzonych tytułem „Złotej Książki”.

      Milence serdecznie gratuluję i życzę wielu oryginalnych pomysłów na kolejne książki.

                                                                                                                          /Ewa Krępa/

     • Wycieczka klasy II do Krakowa

     • Dnia 6 czerwca uczniowie klasy II pod opiekę Pań: Renaty Hyjek, Faustyny Dąbrowskiej i Eweliny Łachut wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Przygotowania do wyjazdu odbyły się już wcześniej w szkole, gdzie dzieci wysłuchały legend związanych z tym miastem.  Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty „u Smoka Wawelskiego”, następnie udali się przez wzgórze wawelskie na rynek, gdzie zwiedzili kościół Mariacki i Sukiennice, a także obejrzeli ratusz. Po zwiedzaniu miasta wszyscy udali się na pyszny obiad do jednej z restauracji znajdującej się obok rynku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zoo.

      Ten dzień był dla uczniów pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Czas został wykorzystany na wzbogacenie swojej wiedzy, a także na integrację grupy. Wszyscy choć zmęczeni z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

     • Czytanie na trawie -powiatowy konkurs plastyczny

     • W dniu 4 czerwca 2024 roku odbyło się posiedzenie komisji oceniającej w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W krainie uczući emocji”. Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz  „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach akcji „CZYTANIE NA TRAWIE „W krainie uczuć i emocji”. Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Mieleckiego, które „Stowarzyszenie DLA WAS” otrzymało w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych.

      Na konkurs wpłynęło 154 prac plastycznych z 18 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria- oddziały przedszkolne „0”i klasy I ,II kategoria- klasy II i III. Jury w składzie: Pani Renata Bieś , Pani Jolanta Mazurek , Pani  Agnieszka Hyjek postanowiło przyznać 50 nagród. Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora i walory estetyczne. Z NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁA NAGRODZONA MARTYNA PIEKARSKA, UCZENNICA KLASY II. Praca powstała pod kierunkiem Renaty Hyjek. Życzytmy kolejnych sukcesów Martyntce i składamy serdeczne życzenia urodzinowe.

      /Renata Hyjek/

     • Jak żyć bez uzależnień ?

     • W dniu dzisiejszym 5 maja 2024 na szkolnej auli odbyło spotkanie z panem Krzysztofem Małkiem, terapeutą uzależnień. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII wraz w wychowawcami. Terapeuta wyjaśniał jak łatwo uzależnić się od wielu używek takich jak alkohol, nikotyna,narkotyki, inne używki behawioralne. Przekonywał, że uzależnienie od telefonu, internetu powoduje nie tylko brak kontaktu z rówieśnikami, ale też wpływa na kondycję fizyczną. Uczniowie chętnie zadawali pytania i słuchali przykładów z życia wziętych. Mieli też okazję wypowiedzi.

                                                                                                                          / Renata Lasek/

     • Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Maliniu

     • 29 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Maliniu świętowała Dzień Patrona – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się o 8.30 Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Andrzeja Ramsa i ks. Arkadiusza Bobolę. W skierowanym do zebranych kazaniu ks. Arkadiusz przywołał słowa ABC Społecznej Krucjaty Miłości, czyli ogłoszonego przez Kardynała programu odnowy życia codziennego. Zachęcił do troski o dobre relacje w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych. Podkreślił, że postępowanie zgodne z nauczaniem Prymasa nie jest trudne. Wystarczy zacząć od siebie i najbliższego otoczenia, a świat stanie się lepszy. 
      Po zakończeniu Mszy Świętej głos zabrała Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz, która powitała przybyłych gości. Obchody Dnia Patrona swoją obecnością uświetnili: Pan Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Pani Mariola Pelic - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem, Pani Patrycja Bednarska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, Pani Małgorzata Wieczerzak - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym, Pani Elżbieta Flis - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czajkowej, Pani Barbara Jabłońska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich, Pan Zygmunt Krempa - Dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach,  Pan Robert Stępień - Komendant Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym, Pan Jan Maziarz - sołtys Malinia, emerytowani pracownicy szkoły i przedstawiciele rodziców z Panią Anną Sieczką na czele. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych reprezentujących wszystkie szkoły z terenu gminy. 
      W wygłoszonym przemówieniu Pani Hiacynta Jamróz przybliżyła postać Prymasa. Podkreśliła, że swoją postawą, mądrością i odwagą wpisał się na trwałe w historię kraju i Kościoła. Jego życie i działalność stanowią dla nas wszystkich wzór do naśladowania. Pani Dyrektor zachęciła uczniów do refleksji nad wartościami, które reprezentował Patron. Podkreśliła, że każdy ma w sobie potencjał do dokonywania wielkich czynów, wystarczy wierzyć w siebie i z determinacją dążyć do celu.
      Pan Andrzej Głaz jako gospodarz gminy wyraził wdzięczność, że przed laty podjęto decyzję o nadaniu szkole w Maliniu imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas jest wielkim autorytetem, a dziedzictwo, które pozostawił, pomaga młodemu pokoleniu w wyborze odpowiednich wartości i kształtowaniu właściwych postaw. Wójt zwrócił się też do Księdza Proboszcza Andrzeja Ramsa, dziękując mu za duchową opiekę nad społecznością szkoły i gratulując jubileuszu 40-lecia kapłaństwa.
      W dalszej części uroczystości wystąpili uczniowie klasy IV i V, którzy pod kierunkiem Pani Ewy Krępy, Pani Grażyny Król i Pani Sylwii Skolimowskiej przygotowali inscenizację zatytułowaną „Wspomnienie o Prymasie Tysiąclecia”. Przedstawiona historia rozpoczęła się w szkole. Podczas lekcji religii uczniowie dostali od katechetki niezwykłą propozycję – mogli wziąć udział w konkursie polegającym na wykonaniu gazetki o Kardynale. Postanowili podjąć próbę i zgromadzić jak najwięcej informacji na temat Prymasa. W tym celu przeprowadzili rozmowy z babcią i dziadkiem, księdzem proboszczem, mamą, ciocią i sąsiadką. Dorośli starali się pomóc dzieciom, snując ciekawe opowieści i pokazując zgromadzone pamiątki. W ten sposób udało się poznać najważniejsze zdarzenia z życia Stefana Wyszyńskiego. W kolejnych scenkach wystąpili: Izabela Gałka, Kacper Faraś, Ignacy Gąska, Julia Markulis, Emilia Mickiewicz, Marcin Pleban, Agnieszka Rodzeń, Kacper Wlaź, Zuzanna Pietryka, Milena Salamaga, Maciej Czachor, Maja Łanucha, Karol Kozak, Mateusz Figurski, Fabian Sieczka, Milena Arabasz, Patrycja Kołek, Aleksandra Uzar, Marcela Rymarowicz, Filip Kurmaniak (rola Prymasa), Miłosz Jakubczyk (rola Jana Pawła II). O oprawę muzyczną zadbał Pan Arkadiusz Chwałek. W trakcie uroczystości śpiewały: Milena Arabasz, Magdalena Bukowska, Zuzanna Pietryka i Aleksandra Zalot. Pieśń „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia” wykonała Anna Trela.
      Następnie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Informatycznego o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”, za którego przygotowanie odpowiadali: Pani Ewelina Łachut, Pani Faustyna Dąbrowska i ks. Arkadiusz Bobola. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-IV mieli za zadanie wykonać dowolną techniką plastyczną medal dla Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie klas V-VIII projektowali logo Zespołu Szkół w Maliniu. 
      O wręczenie nagród zostali poproszeni Wójt Gminy Pan Andrzej Głaz i Ksiądz Andrzej Rams. 
      Grupa I – uczniowie klas I-IV
      Nagrody:
      - Tomasz Szwakop, ZS w Jaślanach
      - Maria Graniczka, SP w Borkach Nizińskich
      - Antoni Trela, ZS w Maliniu
      Wyróżnienia:
      - Julia Zygmunt, ZS w Jaślanach
      - Lena Rokoszak, SP w Borkach Nizińskich
      - Bartosz Kozioł, ZS w Maliniu
      - Krystian Witaszek, ZS w Maliniu
      - Gabriel Domagała, ZS w Maliniu
      - Adela Kozłowska, SP w Maliniu
      - Hubert Daniel, ZS w Maliniu
      Grupa II – uczniowie klas V-VIII
      Nagrody:
      - Martyna Krępa, SP w Borkach Nizińskich
      - Milena Salamaga, ZS w Maliniu 
      - Sandra Piekarska, ZS w Maliniu 
      Wyróżnienia:
      - Weronika Graniczka, SP w Borkach Nizińskich
      - Sebastian Babula, SP w Czajkowej
      Nagrody ufundował Ksiądz Proboszcz Andrzej Rams.
      Dzień Patrona to wielkie wydarzenie dla całej społeczności lokalnej. Pozostaną z nami piękne przeżycia i wdzięczność dla Wszystkich, którzy pojawili się na uroczystości. Nie zapomnimy o przesłaniu płynącym z nauczania Prymasa Tysiąclecia.
      O niezłomny Prymasie Tysiąclecia,
      Kardynale Stefanie Wyszyński,
      Gdy w sercach naszych brakuje znów miłości,
      Módl się za nami i prowadź do świętości. 

       

      https://zsmalinie.pl/album/#photos:album:1473


      /Ewa Krępa/
       

     • DZIEŃ DZIECKA

     • "Gdy śmieje sie dziecko, śmieje się cały świat..." ta sławna fraza Janusza Korczaka kierunkuje naszą pracę z dziećmi, a w Dniu Dziecka znakomicie się sprawdza. 28 maja naszym dzieciom z klas 0 - 3 nie brakowało uśmiechów na twarzach, dzięki wspaniałej zabawie z MALINA EVENT. Zaprzyjaźniony z nami pan Grzegorz Płoszaj nie pozwala nam się nudzić. Zabawy wspólne, w grupach, współzawodnictwo drużynowe, świece dymne, dmuchańce oraz popcorn i wata cukrowa, o które zadbała pani Karolina Płoszaj to atrakcje, których tego dnia każdy dzieciak mógł do woli zakosztować. Było też stanowisko z tatuażami, przy którym pracowała pani Sylwia Mickiewicz. Pogoda dopisała, dzieci bawiły się wyśmienicie, a dla ochłody oczywiście były lody od firmy Froneri. Po dwugodzinnej zabawie zmęczone, ale szczęśliwe dzieciaki wróciły do klas na wypoczynek, a czekały ich tam jeszcze niespodzianki - upominki od pana wójta - Andrzeja Głaza. Radość dzieci tego dnia była bezcenna.

      /Renata Drzymała; zdj. Paulina Ciejka/

     • Zuzanna Mickiewicz zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

     • Od lutego do końca kwietnia odbywała się IV edycja Konkursu Ogólnopolskiego Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim organizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem.

      Celem konkursu było pogłębienie wiadomości o życiu Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz zachęcenie młodzieży do kształtowania życia według nauczania i wskazań zawartych w nauczaniu Prymasa.

      Konkurs podzielony był na dwie kategorie: I kategoria – klasy IV – VI, II kategoria – klasy VII – VIII i składał się z trzech etapów:

      • Etap I: test sprawdzający wiedzę o Stefanie Wyszyńskim.
      • Etap II: test sprawdzający wiedzę o Stefanie Wyszyńskim oraz użytkowe formy wypowiedzi: zaproszenie, ogłoszenie, dedykacja, wpis na bloga.
      • Etap III: praca pisemna przedstawiająca aktualność wskazań zawartych w DEKALOGU oraz w ABC Społecznej Krucjaty Miłości, czyli w dekalogu życia wewnętrznego kard. Stefana Wyszyńskiego.

      W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas IV – VIII naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się 11 osób, a do III etapu 5 osób. Po sprawdzeniu prac przez komisję okazało się, że zwycięzcą w kategorii klas VII – VIII została nasza uczennica – Zuzanna Mickiewicz z klasy VIII a.

      Dzieci i młodzież do konkursu przygotowywali: Renata Lasek i ks. Arkadiusz Bobola.

       

      Cieszymy się z tak ogromnego sukcesu i serdecznie gratulujemy Zuzannie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie!

      Wszystkim Uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę również składamy podziękowania!

      /ks. A. Bobola/

       

     • Spotkanie z ratownikiem

     •  

       

      22 maja w naszej szkole gościliśmy Pana Macieja Rachwała – ratownika medycznego z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Uczniowie klasy I,II oraz zerówki wzięli udział w szkoleniu, którego głównym celem  było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. 
      Pan Maciej wyjaśnił uczniom na czym polega jego praca. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi. Największą  jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne.  Ponadto dzieci utrwaliły sobie znane im już numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie spotkania ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca
      i sztucznym oddychaniem. Pan Maciej wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność, jak zachować się w wypadku zakrztuszenia i ukąszenia przez kleszcza, żmiję. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

      Na zakończenie spotkania pani wicedyrektor Monika Klich w imieniu dzieci i nauczycieli wręczyła podziękowania za przeprowadzone spotkanie.

      Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać.

       

                                                                                                                                            /Faustyna Dąbrowska/

     • TRIATLON

     • Z okazji  100-lecia zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego rok 2024 został ogłoszony Rokiem Polskich Olimpijczyków i Kazimierza Wierzyńskiego. W związku z tym 21 marca odbył się Powiatowy Triathlon – „Laury olimpijskie i poezja” w ramach XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:

      • konkurs wiedzy na temat Igrzysk Olimpijskich
      • recytacja dwóch utworów poetyckich związanych ze sportową rywalizacją, w tym wierszy Kazimierza Wierzyńskiego
      • Test Coopera – 12- minutowy bieg

      Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe zespoły mieszane (2+2), łącznie do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn z powiatu mieleckiego. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy VI w składzie: Sara Kusek, Maja Skiba, Kacper Pyź i Natan Kusek. Szkolnym koordynatorem była pani Katarzyna Sikora wspierana w przygotowaniach do testu Coopera przez pana Lesława Jachowicza. Udało się wziąć udział w konkursie pomimo kontuzji Sary, która skręciła nogę i ostatecznie nie wzięła udziału w biegu. Punkty przyznano jej na podstawie średniej czasu uzyskanego przez pozostałych zawodników. Nasza drużyna zajęła 4. miejsce, tracąc tylko 0,7 pkt  do brązowego medalu i zaprezentowała się naprawdę wspaniale, biorąc też pod uwagę, że większość szkół reprezentowali uczniowie z VII i VIII klas.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. SP 3 Mielec
      2. SP Przecław
      3. SP Tuszyma                                                                                                                                                                                                                                                       /Katarzyna Sikora/
     • Podsumowanie Gminnych Konkursów

     • Miesiąc maj obfitował w wiele ważnych dla społeczności gminnej wydarzeń. W związku z tym prowadzone były różne konkursy, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkursów.

      1. Konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II "Z Duchem Twoim" organizowany przez Szkołę Podsatwową w Czajkowej:

      NAGRODA: Zuzanna Mickiewicz, Patryk Łanucha - klasa VIII a

      2. Konkurs plastyczny "Święty Jan Paweł II - przyjaciel dzieci" organizowany przez Szkołę Podsatwową w Czajkowej:

      NAGRODA: Weronika Kmiecik, Zuzanna Sikora - klasa III

      3. Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” organizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym:

      kategoria klas IV - VI: 

      NAGRODA: Zuzanna Pietryk - klasa V

      WYRÓŻNIENIE: Magdalena Bukowska - klasy V

      kategoria klas VII - VIII:

      WYRÓŻNIENIE: Jagoda Nowak - klasa VII a

      4. Turniej Wiedzy o generale W. E. Sikorskim organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym oraz Szkołę Podstawową im. gen. W. E. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym:

      WYRÓŻNIENIE: Patryk Gałka - VIII b, Jakub Pluta - VIII a

      5. XVII edycja konkursu „Najpiękniejsza Ilustracja Książkowa” organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym:

      kategoria I - przedszkola i klasy 0:

      NAGRODY: Jagoda Chłopek, Wojciech Kasza, Gabriela Skrzypek, Liliana Domagała, Laura Urbańska - przedszkole w Ławnicy, Karol Hyjek, Natalia Hill, Zuzanna Kasprzak - zerówka

      kategoria II - klasy I - III

      NAGRODY: Piotr Kopeć, Kornelia Przygoda - klasa I, Hanna Występek, Wojciech Ślusarczyk - klasa II, Dorota Gawryś, Karol Obara, Bartosz Sowa - klasa III

      6. II edycja konkursu „Lapbook – moja ulubiona książka” organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym:

      NAGRODY: Zuzanna Łukasik - klasa IV, Zuzanna Pietryka, Milena Salamaga - klasa V, Sandra Piekarska, Karolina Przygoda - klasa VII b, Wiktoria Myjak - klasa VIII a

       

      SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! :)

       

      Kilka zdjęć dzięki uprzejmości GBP i ZSP w Tuszowie Narodowym. :)


       

     • Wycieczka do Zamościa

     • 21 maja klasy IV i VII B pod opieką pani Grażyny Król, pani Anety Dudek i pani Katarzyny Nowak udały się na wycieczkę do Zamościa. Wyruszyliśmy wcześnie rano i po 3 godzinach jazdy zatrzymaliśmy się w Szczebrzeszynie, gdzie mieliśmy się spotkać z naszym przewodnikiem. Pan Janek Lawenda opowiedział nam o historii i pochodzeniu nazwy miasta oraz o sławnym chrząszczu, który brzmi w trzcinie. Zobaczylismy też wnętrza żydowskiej synagogi z XVII wieku oraz prawosławnej cerkwii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy z XVI wieku. Poznaliśmy wiele ciekawostek o innych religiach i świątyniach innych wyznań. Następnym punktem programu było miasto Zamość. W tym pięknym mieście pan Janek opowiedział nam jak powstało i kto je założył. Zobaczylismy pomnik założyciela kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamojskiego oraz budynek Akademii Zamojskiej. Kolejno przeszliśmy do murów miasta, w których przeszliśmy podziemną trasą przez tzw. nadszaniec i kazamaty aż do Bastionu VII. Weszliśmy również na punkt widokowy na murach, z którego podziwialismy miasto oraz mogliśmy obejrzeć stare armaty. Póżniej udalismy się na przepiękny zamojski rynek, gdzie pan Janek opowiedział nam o ratuszu i kolorowych ormiańskich kamieniczkach. Wszyscy mieli także chwilę na zakupienie pamiątek z Zamościa. Zobaczyliśmy też Rynek Solny. Następnie udaliśmy się na obiad w barze "Asia". Po obiedzie przejechaliśmy autokarem do zamojskiego ZOO. Wśród zadbanej zieleni mogliśmy zobaczyć bardzo wiele gatunków zwierząt oraz egzotycznych ptaków i pająków. Największą sympatią cieszyły się kapibary. Na terenie ogrodu zoologicznego mogliśmy tez odpocząć w cieniu drzew, zjeść pyszne lody i zakupić pamiątki. W podróż powrotną udaliśmy się o 17.30. To była bardzo ciekawa wycieczka,cieszymy się, że dopisała nam pogoda i zostaną z nami piękne wspomnienia. /opr. G. Król/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych