• Zerówka i kl.I - spotknie ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Mielec

     • Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedzili nas państwo Zabłoccy z synem. Pan Tomasz prężnie działa w Stowarzyszeniu Patriotyczny Mielec, którego założeniem jest między innymi patriotyczna edukacja dzieci i młodzieży. Odpowiedział też na nasze zaproszenie i przeprowadził ciekawe zajęcia o patriotyźmie. Uczestnicy spotkania mieli okazję do przypomnienia i utrwalenia symboli narodowych, podstawowej wiedzy o naszym kraju, dowiedzieli się, co znaczy "być patriotą", a także mogli oglądać, a nawet mierzyć mundur, strzelać z repliki broni i porównać współczesne atrybuty wojskowe z średniowiecznymi - rycerskimi. To już nie pierwsze tego typu spotkanie, planujemy kolejne. Składam serdeczne podziękowanie p. Tomaszowi Zabłockiemu za bezinteresowną współpracę oraz wkład w edukację patriotyczną dzieci.

      /Renata Drzymała/ 

     • WARSZTATY PLASTYCZNO-LITERACKIE

     • 16 listopada 2023 nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ph. „Inspiracje do wykonania okładki książki”, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. W wyjeździe pod opieką pań: Katarzyny Sikory i Anny Leśniak uczestniczyła z klasa VI i chętne dziewczynki z klasy V.

      Najpierw uczniowie zwiedzili salę wystawową, gdzie pani dyrektor Mariola Pelic opowiedziała dzieciom o konkursie "Wydajemy własną książkę", który już od ponad 20 lat jest organizowany przez GOK w Grochowem.  Uczniowie nie tylko zapoznali się z zasadami konkursu, mogli podziwiać przepiękne, własnoręcznie wykonane książki przygotowane w poprzednich edycjach. Utwory te tworzą unikatową Bibliotekę Białych Kruków i zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach. Niektórzy z nich twierdzili, że zainspirowali się do przygotowania własnej książki i udziału w konkursie.

      Następnie odbyły się warsztaty, które poprowadziła pani Małgorzata Lasek - mistrzyni rękodzieła artystycznego, twórczyni przedmiotów oryginalnych wykonanych najczęściej z recyklingu, specjalista tworzenia kolaży, która pokazała uczestnikom warsztatów, jak można w ciekawy sposób wykorzystać gazety, resztki papieru czy materiału do stworzenia oryginalnej okładki do swojej książki. Dodatkowo pani Lasek omówiła budowę książki, rodzaje okładek, a także kolejne etapy powstawania książki i tworzące ją osoby. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością i powstały przepiękne okładki.

      Ostatnim punktem wyjazdu był relaks na pobliskim placu zabaw, który uatrakcyjniła przepiękna, jesienna pogoda.

      /Katarzyna Sikora/

     • Kolejny bonus za osiągnięcia sportowe

     • Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Maliniu  jest wśród najlepszych w powiecie mieleckim oraz we współzawodnictwie klasyfikacji wojewódzkiej. Przez ostatnie cztery lata wygrywaliśmy klasyfikację powiatową otrzymując nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego. Nie inaczej było w ubiegłym 2022/ 2023 roku. Tym razem w rywalizacji szkół powiatu mieleckiego zajęliśmy II miejsce. W związku z tym otrzymaliśmy nagrodę w postaci pamiątkowej statuetki  i 400 złotych na zakup sprzętu sportowego. Sprzęt został zakupiony w postaci rakiet do gry w badmintona, piłkę do gry w unihokeja.

       Gratulujemy uczniom naszej szkoły, że dzięki ich sukcesom wzbogacamy infrastrukturę sportową.

      / Lesław Jachowicz/

     • Gminne obchody Święta Niepodległości

     • 11 listopada poczet sznadarowy naszej szkoły, w składzie: Krzysztof Hyjek, Jagoda Nowak, Julia Stypa, Mateusz Turkosz, Sara Kusek, Zofia Zalot pod opieką pani dyrektor Hiacynty Jamróz oraz pani Sylwii Skolimowskiej, w dniu odzyskania przez Polskę niepodległości, wziął czynny udział w lokalnych obchodach gminnych. Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy oddawali hołd bohaterom i świętowali naszą historię walki o wolność. Atmosfera była nasycona patriotyzmem, a wspólna celebracja jednoczyła społeczność, wzmacniając poczucie wspólnoty i dziedzictwa narodowego. To było nie tylko symboliczne upamiętnienie ważnego momentu, ale także okazja do refleksji nad wartościami, które kształtują naszą tożsamość narodową.

       

     • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

     • „Leć orle biały nad polską ziemią” pod takim hasłem uczniowie klasy II i III  pod kierunkiem nauczycieli Pani Renaty Hyjek, Pani Faustyny Dąbrowskiej  i Pani Anny Jachowicz przygotowali uroczystą akademię z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele wzlotów i upadków. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się na kartach historii, a przede wszystkim w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Na znak wciąż żywej pamięci o bohaterach oraz wdzięczności za ich oddanie i poświęcenie, uczniowie zaprezentowali piękne utwory patriotyczne oraz przypomnieli jakże niezwykle ważną historię naszego kraju.  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie przedstawili inscenizację zatytułowana „Krzyk białego orła” Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Czym jest wolność dla współczesnych? Dla jednych to możliwość podróżowania bez ograniczeń, dla innych swobodny dostęp do dóbr, a jeszcze dla innych swoboda wypowiedzi bez zamykania okien i ściszania głosu, to możliwość wyrażania swoich uczuć i odczuć wobec rzeczywistości i historii. Wolność trzeba pielęgnować, tym bardziej, że kilka pokoleń o nią walczyło. Nikt nie doceni tego skarbu, jeśli nie będzie pamiętał o ofiarach, o okaleczonych przez kolejnych agresorów rodzinach. Nasza społeczność szkolna stara się pamiętać.

      Uzupełnieniem uroczystości było odśpiewanie przez  wszystkich  uczniów i nauczycieli  czterech  zwrotek hymnu narodowego włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Następnym elementem uroczystości było wręczenie przez Panią wicedyrektor Monikę Klich dyplomów zdobytych przez uczniów w różnych zawodach i konkursach w  październiku i listopadzie.

      / Anna Jachowicz/

     • „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”

     • „Idę do parku, lasu – myślę zawczasu” pod takim hasłem na przełomie października i listopada uczniowie klasy III przystąpili do realizacji programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się wielu informacji  na temat życia kleszczy, ich wyglądu, występowania, miejsc na ciele człowieka najbardziej narażonych na ukłucie kleszczy. Ponadto dowiedziały się o metodach zabezpieczenia się przed wszczepieniem się kleszcza w ciało człowieka oraz podstawowych zasadach postępowania po ugryzieniu przez kleszcza. Program, został przeprowadzony w ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny  związany z powyższym tematem. Rodzice otrzymali list informacyjny. Dzieci pracowały według załączonego scenariusza. Mamy nadzieję, że realizacja programu przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy na temat kleszczy i chorób przez nie przenoszonych. Wybierając się na spacer do lasu warto pamiętać, że, to szczyt wzmożonej aktywności kleszczy.  

                                                                                                                                                          / Anna Jachowicz/

     • Sukces w „ grze królewskiej”

     • W dniu 8 listopada 2023 roku w hali sportowej w Radomyślu Wielkim odbył się finał rejonowy  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach. III miejsce wywalczyli reprezentanci naszej szkoły. Do awansu na finały wojewódzkie zabrakło 0,5 punktu pomocniczego. Trzy pierwsze zespoły zgromadziły taka samą liczbę dużych punktów. O kolejności miejsc zadecydowała tabela pomocnicza, w której  o 0,5 punktu lepsi byli koledzy z Radomyśla Wielkiego.

      Skład zespołu: Obara Maksymilian, Szumacher Maciej, Kamuda Artur, Ziobroń Maja klasa VIII b.

       

      Gratulujemy!!!

                                                                                                         / Lesław Jachowicz/

     • Zmagań badmintonowych ciąg dalszy.

     • W dniu 31 października 2023 roku w hali sportowej w Straszęcinie koło Dębicy odbyły się półfinały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie. W kategorii dziewcząt i chłopców solidarnie wywalczyli V miejsce.

      Skład zespołu dziewcząt: Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Gaska Antonina.

      Skład zespołu chłopców: Kamuda Artur, Szumacher Maciej.

      Wszyscy reprezentanci to klasa VIII b

       

      Gratulujemy!!!

                                                                                                         / Lesław Jachowicz/

     • Zerówka - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

     • Świat bajek jest źródłem rozrywki, inspiracji i edukacji wielu pokoleń. Wszyscy lubią bajki i ich bohaterów, którzy niejednokrotnie stają się nieodłącznym elementem dziecięcych marzeń. Dzieci z oddziału przedszkolnego, wcielając się w bajkowe postaci przeniosły się do świata fantazji, gdzie dobro zawsze zwycięża, pozytywne osobowości stają się bohaterami, a na odbiorców tej literatury zawsze czeka morał. Przypomnieliśmy bajki starsze, wypowiadaliśmy się na temat współczesnych. Odgrywaliśmy krótkie scenki, był też pokaz mody, zabawy i przygotowanie plakatu na tą okazję. Na podsumowanie wspólnej zabawy wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      /Renata Drzymała/

     • Dziękujemy za udział w akcji "Kolega - Koledze"

     • Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z koordynatorami: panią Marią Jamróz i ks. Arkadiuszem Bobolą składają serdeczne podziękowania WSZYSTKIM, którzy aktywnie włączyli się w akcję "Kolega - Koledze". Dzięki Waszemu zaangażowaniu i otwartości serca udało nam się zebrać przybory szkolne dla dzieci z Syrii i Libanu, które zostały przekazane Caritas diecezji Tarnowskiej.

     • Zorza polarna ma wieczornym niebie

     • ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Wieczorem 5 istopada 2023 można było zaobserwować ciekawostkę przyrodniczą, rzadką na naszej szerokości geograficznej. Kto był około godziny 18 na spacerze mógł zaobserwować to zjawisko.

      Zorza polarna – zjawisko obserwowane w górnej atmosfery, w pobliżu biegunów magnatycznych naszej planety, charakteryzujące się silnym polem magnatycznym.

      Na Ziemi zorze występują na wysokich wysokich szerokościach, głównie za kołami podbiegunowymi, chociaż w sprzyjających warunkach bywają widoczne nawet w okolicach 50. równoleżnika. Zdarza się, że zorze polarne obserwowane są nawet w krajach śródziemnomorskich. Na półkuli północnej zorza jest określana łacińską  nazwą Aurora borealis, a południowa zorza polarna nosi nazwę Aurora australis.

                                                                                                                                       / Renata Lasek/

     • Akcja MEiN "Szkoła Pamięta"

     • W tym roku już kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodym osobom jak istotna jest potrzeba pielęgnowania pamięci o naszych narodowych bohaterach, a w szczególności tych, związanych z historią lokalnej społeczności i regionu.

      Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się pod kapliczkę, która stanowi szczególne miejsce pamięci dla mieszkańców Malinia. Została ona wybudowana jako wotum wdzięczności wobec Pana Boga i Matki Najświętszej za ocalenie mieszkańców od pacyfikacji niemieckiej w dniu 2 sierpnia 1944 r. Jako symbol pamięci i gest podziękowania zostały tam zapalone przez dzieci znicze.

      W poszczególnych klasach przeprowadzone zostały  zajęcia i pogadanki o przeszłości, lokalnych bohaterach, a także bliski zmarłych oraz o potrzebie pielęgnowania mogił i dbania o miejsca pamięci. Uczniowie rozmawiali o tradycjach związanych z obchodami Święta Wszystkich Świętych, zarówno w naszej kulturze jak i religii. Dzieci klas młodszych stworzyły piękne prace plastyczne nawiązujące do tradycji świąt zadusznych.

     • Wycieczka klasy IV do Centrum Nauki Łukasiewicz

     • W dniu 25 października uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Grażyną Król i panią Eweliną Łachut udali się na wycieczkę do Rzeszowa- Jasionki, do Centrum Nauki Łukasiewicz. Jest to miejsce, w którym można obejrzeć, dotknąć i doświadczyć na żywo zdobyczy nauki i techniki. Na wstępie przywitała nas bardzo miła obsługa, pan objaśnił w jaki sposób się poruszać po ekspozycji i gdzie, co się znajduje. Na I poziomie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z lotnictwem, maszynami i sprzętami lotniczymi, prześwietlić swoje bagaże jak na lotnisku czy też sprawdzić stan "samolotu" przed lotem. Dwóch uczniów skorzystało z symulatora lotu. Na drugim poziomie ekspozycje dotyczyły przyrody, mikroorganizmów, zwierząt, geologii. Można było również "zatankować" samochód, obliczyć długość i prędkość swoich kroków, zrelaksować się w sali relaksacyjnej czy też obejrzeć bakterie pod mikroskopem. Na trzecim poziomie można się było dowiedzieć wiele faktów o ciele człowieka, posłuchać własnego głosu, zajrzeć do ogromnej jamy ustnej i popróbować wiele innych ciekawych doświadczeń. Na tarasie widokowym uczniowie mogli zobaczyć pobliskie lotnisko oraz lądujące i odlatujące samoloty. Niestety z powodu deszczu nie mogliśmy zajrzeć do wnętrza prawdziwego samolotu. Z wycieczki wróciliśmy z nową wiedzą na temat nauki i techniki. /opr. Grażyna Król/

     • Wycieczka klas VII do Rzeszowa

     • 25 października klasy VII wraz z wychowawczyniami: p.Anetą Dudek i p.Małgorzatą Maziarz wybrały się na spóźnioną wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka.

      Pierwszym punktem programu była wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz". Utworzone w Jasionce centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów podzielonych na zlokalizowane na trzech kondygnacjach tematyczne wystawy: LOTNICTWO, ŻYJĘ, PRZYRODA.

      Nasi uczniowie intensywnie zwiedzali wszystkie wystawy,biegali po wszystkich piętrach, jeździli windą w górę i w dół, a na koniec oblegali pokoje relaksu.

      Po dwugodzinnym pobycie w centrum nauki pojechaliśmy do Parku Trampolin "Grawitacja". Tu wszyscy mogli się wyszaleć do woli na trampolinach, w basenach z sześcianami z gąbki, na torach przeszkód i ściankach wspinaczkowych.

      W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Mc'Donalda i ok.16:30 zmęczeni, ale pełni wrażeń przyjechaliśmy do Malinia pod szkołę.

                                                                                                             /Magorzata Maziarz/

       

       

     • Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

     • Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest PASOWANIE NA UCZNIA.

      26 października 18 pierwszoklasistów odświętnie ubranych, w obecności zaproszonych gości: Pana Andrzeja Głaza – Wójta Gminy Tuszów Narodowy, Ks. Kustosza Andrzeja Ramsa, Pani Dyrektor Hiacynty Jamróz, Pani Wicedyrektor Moniki Klich, swoich Rodziców, Babć, Nauczycieli oraz Uczniów klas II i III zaprezentowało swoją wiedzę oraz umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom, kochać Boga i swoją Ojczyznę.

                  Po ślubowaniu Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, Pani Wicedyrektor wręczyła kolorowe dyplomy, a Pan Wójt założył pamiątkowe medale i obdarował Pierwszoklasistów słodyczami. Wszyscy złożyli gratulacje Pierwszakom i ich Rodzicom. Również Rodzice obdarowali swoje pociechy słodkimi upominkami i podziękowali za pasowanie.

                  W drugiej części tej uroczystości Rodzice zaprezentowali niezwykłą niespodziankę – przedstawili „Rzepkę” Juliana Tuwima. Przepiękne kostiumy, energetyczne, znane i lubiane piosenki oraz niezwykłe kreacje aktorskie Rodziców i uczennicy klasy IV Emilii Mickiewicz sprawiły, że publiczność otrzymała dużą dawkę dobrej zabawy i śmiechu. Chyba nie było nikogo, kto nie wyszedłby z przedstawienia w dobrym humorze i z uśmiechem na ustach.

                  Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. Rodzicom gratulujemy zdolnych pociech, a  dzieciom tak kreatywnych Rodziców.

                  Dziękujemy Rodzicom – Aktorom, że tak chętnie skorzystali z zaproszenia do udziału w inscenizacji „Rzepki” i poświęcili swój czas na próby i przygotowania tego przedstawienia, a wszystkim Rodzicom za wspaniałą współpracę w zorganizowaniu tej uroczystości. Za pomoc dziękujemy także Pani Paulinie Ciejce, Pani Faustynie Dąbrowskiej i Panu Arkadiuszowi Chwałkowi – operatorom dźwięku oraz Pani Grażynie Król za piękne zdjęcia. 

      Występy Dzieci i Rodziców zostały opracowane i przygotowane przez wychowawczynię Marię Jamróz.

       

      Link do galerii: https://zsmalinie.pl/album/#photos:album:1293

      Uroczystość pasowania: https://drive.google.com/file/d/1ucPPmwLWzU8Ye0TmXSo4RpKc66fSUNwl/view?invite=CPrE9M0D&ts=6559d52c

      Rzepka: https://drive.google.com/file/d/12A6AfHlyTq8HYm9-EBS6NEXT4Cfjbb_s/edit?pli=1

      /M. Jamróz/

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

     • ,,Odblaskowa Szkoła'' edycja 2023

     •  

      30.10.2023r. 

      W ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,,Odblaskowa Szkoła'' uczennica klasy VI Maja Skiba pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Katarzyny Sikory napisała wiersz na temat bezpieczeństwa, na bazie którego powstała piosenka w wykonaniu uczniów z klasy V na zajęciach muzyki z panem Arkadiuszem Chwałkiem

      Zapraszamy do odłuchania nagrania:  https://youtu.be/DexyU7McoKw

     • ,,Szkoła Pamięta''

     •  

      Szanowni Państwo 

      Już po raz piąty zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta''. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. 

      Pokażmy, że pamiętamy!

      Z poważaniem 

      Biuro Ministra

      Ministerstwo Edukacji i Nauki 

     • ODBLASKOWA SZKOŁA

     •  „Gdy na jezdnię dzieci wyruszają,   

      o bezpieczeństwo zawsze dbają   

      i odblaski zakładają.   

      Gdy już dzień idzie spać, 

      wtedy odblask daje znać.   

      Już bezpieczniej się czujemy, 

      bo z odblaskiem wędrujemy.

       

      Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci.

      25 października podsumowaliśmy akcję „Odblaskowa szkoła”, ale to nie oznacza zakończenia naszych działań za rzecz bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Dzień ten był również odblaskowym dniem w szkole i wszyscy uczniowie przyszli ubrani w kamizelkach oraz mieli ze sobą elementy odblaskowe. Każdy uczeń był tego dnia bardzo widoczny a klasą która miała najwięcej elementów odblaskowych okazała się klasa III. Pani wicedyrektor Monika Klich wręczyła nagrody i dyplomy w konkursach plastycznym oraz wiedzy. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnych, gdzie budzą duże zainteresowanie wśród dzieci oraz rodziców. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali prace plastyczne pomysłowości oraz zaangażowania w promowanie bezpieczeństwa na drodze.

      Pogratulowała również pomysłu uczniom z klasy VIIIb - Antoninie Gąsce, Mai Ziobroń, Marlenie Vizauer, Zuzannie Sasor i Maciejowi Maziarzowi którzy pod opieką pani Anny Leśniak nagrali filmik, o tym jak ważne jest być widocznym na drodze czyli o zasadności noszenia elementów odblaskowych. Film został umieszczony na stronie szkoły oraz na szkolnym Facebooku. Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz udostępniania.

      Nie zabrakło także twórczości literackiej, uczniowie klas V i VI pod opieką pani Ewy Krępy oraz Katarzyny Sikory ułożyli wiersze oraz rymowanki które zostały wykorzystane m.in. w filmie. Do słów wiersza Mai Skiby pod kierunkiem pana Arkadiusz Chwałka skomponowana została piosenka promująca bezpieczeństwo.

      Dorobek akcji w naszej szkole jest okazały. Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie klas młodszych pod opieką nauczycieli udali się poza teren szkoły, gdzie mieli możliwość zastosowania w praktyce poznanych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Starsi uczniowie promowali zaś akcję podczas wycieczek rowerowych, pieszych, autokarowych oraz spotkań integracyjnych. Zajęcia takie zostały poprzedzone pogadankami na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

      Udział w akcji i zorganizowanych konkursach pozwolił dzieciom usystematyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa – zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Wszyscy zostali wyposażeni również w odblaski które podarowała Firma Xerima oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom oraz rodzicom i sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tej akcji.

       

      Poniżej lista osób nagrodzonych.  

      Konkurs plastyczny  „Noszę odblaski – jestem bezpieczny na drodze”, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” - odpowiedzialna pani Renata Hyjek i Faustyna Dąbrowska

      Nagroda w kategoria wiekowa:

      klasy 0-I: Natalia Hill, Gabriel Radek, Mateusz Chłopek

      klasy II - IV: Emilia Maksoń, Zuzanna Sikora, Zuzanna Łukasik

      klasy V - VIII: Sandra Piekarska, Sara Kusek, Igor Kamuda

      Konkurs wiedzy dla klas V - VI o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „Bądź bezpieczny na drodze”. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” - odpowiedzialna pani Anna Leśniak

      Nagroda dla: Mileny Arabasz kl. V, Mateusza Turkosza oraz Michała Wlaźa kl. VI

       

      Dla uczniów naszej szkoły była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzięki tej akcji uczniowie wiedzą, że nawet mały element  odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.

      /A. Leśniak/

       

     • Sport w szkole

     • Po sukcesach indywidualnych w lekkiej atletyce uczennice klas VII – VIII zdobyły wicemistrzostwo w sztafetowych biegach przełajowych. Natomiast chłopcy z klas III – IV także zajęli II miejsce w drużynowych biegach przełajowych. Uzyskując awans do zawodów rejonowych.

      Skład zespołu dziewcząt klas VII – VIII: Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIII a, Nowak Maja, Krępa Monika klasa VIIa.

      Skład zespołu chłopców klas III – IV: Marek Jan , Sztuka Filip klasa III, Pleban Marcin, Gąska Antoni, Wlaź Kacper, Faraś Kacper, Daniel Hubert klasa IV.

      W dniu 25.10.2023 roku odbyły się finały powiatowe w szachach drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII – VIII. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych.

      Skład zespołu: Ziobroń Maja, Kamuda Artur, Szumacher Maciej, Obara Maksymilian.

      Życzymy sukcesów w zawodach rejonowych.

      W tym samym dniu w Straszęcinie odbyły się półfinały wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w kat. dziewcząt i chłopców. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli bardzo dobre , piąte miejsce.

      W czwartek 26 10. 2023 roku w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w szachach.

      Drużyna w składzie: Maksoń Emilia klasa II, Maksoń Julia klasa V, Ziobroń Antoni klasa III, Pyź Kacper klasa VI –zajęła V miejsce.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Sukcesy w konkursie „Barwy Mojej Ojczyzny”

     • 25 października uczennice klasy VIII b, Antonina Gąska i Dominika Wieczerzak, reprezentowały szkołę w XIII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Mielcu przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. W tym roku, zgodnie z hasłem przewodnim, uczestnicy wspominali utwory z dawnych lat. Przy doborze repertuaru należało uwzględnić teksty mówiące o ojczyźnie i sławiące piękno rodzinnej ziemi. Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki w sali audiowizualnej biblioteki. Możliwość wysłuchania różnorodnych interpretacji była dla wszystkich cennym doświadczeniem. Po ogłoszeniu werdyktu nie zabrakło łez wzruszenia, zwłaszcza że mamy powody do radości. W kategorii recytacja Tosia zdobyła I miejsce, natomiast Dominika otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

                                                                                                              /Ewa Krępa/
       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych