• Wyjazd na mieleckie lotnisko

    • 5 czerwca został zorganizowany wyjazd na mieleckie lotnisko. Loty Widokowe Mielec https://www.lotywidokowe.mielec.pl/ oraz https://www.gasystem.pl/ umożliwiły nam obejrzenie samolotów, poznanie miejsca jakim jest hangar, poznania wielu ciekawych rzeczy, m.in. gdzie znajdują się zbiorniki paliwa w samolocie, a na zakończenie - mogliśmy wczuć się w rolę pilota i mechanika lotniczego. Mieliśmy również okazję zobaczyć start i przelot samolotu nad naszymi głowami. Był to dzień pełen wrażeń i emocji, a także satysfakcji z poznania zawodu pilota i zobaczenia samolotów z bliska. 

    • Dzień Rodziny

    • 4 czerwca dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem, miały okazję uczestniczyć w pikniku rodzinnym zorganizowanym w Ostoi Słowianka w Brzyściu. Wspólnie świętowaliśmy Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Spotkanie rozpoczęliśmy od występu naszych przedszkolaków, składających się z wierszyków i piosenek dedykowanych rodzicom. Po występie dzieci z rodzicami i rodzeństwem rozpoczęli wspólną zabawę. W tym dniu nie zabrakło niczego, rodziny miały do dyspozycji miejsce do tańca, Pana animatora, plac zabaw, dmuchaną zjęzdżalnię, zwierzyniec, poczęstunek, ale przede wszystkim uśmiech i dobrą zabawę. Dzień ten był pełen wyzwań, ale też radości i szczęścia z możliwości spędzenia wspólnego czasu z najbliższymi.

    • Wycieczka do biblioteki szkolnej

    • 23.04.2024 r. nasze przedszkole odwiedziło bibliotekę szkolną w Maliniu.Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania Pani Ewelina Łachut zapoznała dzieci z pracą bibliotekarza, pokazała książki i zachęcała do ich wypożyczania. Przedszkolaki miały okazję posłuchać bajki o Małpce George i wyszukać banany znajdujące się pomiędzy ksiązkami, na których były zamieszczone zasady odpowiedniego zachowywania się w bibliotekach. Spotkanie  zakończyły zabawy przygotowane dla dzieci. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu. 
     Dziękujemy pani Ewelinie za miłe spotkanie ,które było pełne ciekawych informacji.

    • PRZEDSZKOLNE KINO

    •  

     W ramach zajęć, związanych z kulturą - kinem i teatrem, 10 kwietnia, na grupę "Żabek" i "Motylków", czekało przedszkolne kino. Po śniadaniu dzieci ustawiły się w kolejce do "kasy biletowej". Najpierw dzieci przypomniały sobie o zasadach panujących w kinie. Natępnie, pojedyńczo wchodziły do sali, gdzie nauczycielka podbijała im prawdziwe bilety wstępu. Po zajęciu miejsc, dzieci otrzymały popcorn, tak aby mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, były zadowolone z przebiegu całego procesu wejścia do "kina", jak i pobytu w nim. 

    • Cyrk "Szok"

    • 26 marca nasze przedszkole odwiedził cyrk "Szok". Większość dzieci, po raz pierwszy doświadczyło, takiego spotkania. Radość i emocje, jakie im towrzyszyły podczas show, były nie do opisania. Dzieci były zachwycone wszystkimi występami. Najabrdziej, jednak podobało im się, gdy sami mogli poczuć się "magikami". Dużą uwagę dzieci, przykuły wytresowane gołębie i pieski, które robiły przeróżne ciekawe akrobacje. W wytępach brali również udział - dmuchany słoń i miś oraz superman. Show, było dla dzieci ciekawą rozrywką, pozwalającą poznać zawód cyrkowca, który jest osobą wybitnie zdolną i utalentowaną. 

    • Powitanie wiosny

    • 21 marca 2024 r. grupa żabki przywitała wiosnę.Wszytskim dzieciom udało się przejśc przez tor przedszkód.Żabki zostały podzielone na 5 grup, których zadaniem było złączenie kwiatów w całość i przyklejenie do karek.Natępnie wykonaliśmy piękne kolorowe motylki i przeszliśmy na plac zabaw..Tam Pani wiosna zgubiła kwiaty i poprosia dzieci o pozbieranie ich z trawnika i wrzucenie do worka.Dzięki temu, że dzieci pomogły Pani Wiośnie przyroda może budzić się do życia.Dlatego każdy otrzymał odznakę pomocnika wiosny. Na twarzach dzieci panowała radość z tego, że pojawiła się piękna pora roku i mogą aktywnie spędzać czas na powietrzu.Z tej okazji namalowaliśmy krędą na parkingu przedszkolnym obrazki wyrażające nasz nastrój.

    • Zajęcia otwarte

    • W dniu 19.03.2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.Mieliśmy przyjemnośc gościć Panią Dyrektor Hiacyntę Jamróz oraz rodziców naszych przedszkolkaów.Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z możliwości współpracy przedszkola z rodzicami.To czas, kiedy mogą zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej w placówce, zaobserwować swoje dziecko w środowisku przedszkolnym i w relacjach rówieśniczych.Tego dnia hasłem przewodnim były święta wielkanocne.Dlatego do sali zawitał zajączek,który w jajkach przygotował zadania dla dzieci.Przedszkolaki pięknie się spisały.Wykonały wszystkie zadania, a na koniec otrzymały słodkie jajeczka i dyplomy. Rodzice mieli okazję wziąść udział w zabawach ruchowych oraz wykonać współnie z dziećmi pisankę wielkanocną.Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

    • Dzień kobiet w przedszkolu

    • 8 marca 2024 r.  grupa Żabki świętowała uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie itp. Następnie chłopcy odśpiewali dziewczynkom „sto lat”, złożyli życzenia, wręczyli bransoletki oraz lizaki.Na pamiątkę dziewczynki zrobiły sobie zdjęcia w księżniczkowej fotobudce.Każda małą księzniczka otrzymała odznakę Małej Książniczki.Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.

    • Spotkanie z podróznikiem

    •  

     Dnia 13 lutego 2024 r. nasze przedszkole odwiedził Pan Maciej Kras - podróżnik.Przybył do nas aby opwiedzieć nam o swojej podróży do Namibi- kraju znajdującego się w południowo - zachodniej Afryce. Pan Maciej zrelacjonował nam cały wyjazd.Poznaliśmy sporo ciekawostek dotyczących tego kraju oraz zamieszkujących go ludzi i zwierząt. Dzieci mogły dowiedzieć się, które zwierzę potrafi biec z prędkością 112 km/h i jest najszybszym sprinterem wśród zwierząt lądowych.Poznaliśmy Buszmenów- najstarszy lud na świecie.Dowiedzieliśmy się jak ludzie rozpalają ogień oraz z czego buduja swoje szałasy. Do tego poznaliśmy jak tamtejszy lud myje się oraz mieliśmy okazje zobaczyć na żywo perukę kobiety z plemienia Himba.Pan Maciej przekazał nam wiele ciekawostek dotyczących Namibi i opowiedział nam o swoich przygodach i miejscach które odwiedził. Pokazał nam wiele fotografii i przedmiotów przywiezionych z podróży.Dzękujemy serdecznie Panu Maciejowi za przybycie i przekazanie cennej wiedzy.

    • Bal Karnawałowy

    • Dnia 8 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, pieski z Psiego Patrolu,dinozaury, strażaków, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolaki miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolaki bawiły się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”   ,,krasnoludek” i inne . Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Każdy na pamiątkę z balu otrzymał kolorowy balon. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

    • Dzień Babci i Dziadka

    • 24 stycznia 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się występ jasełkowy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, królów, aniołów i chmurek w przejmujący sposób przedstawiły nam swoje role. Podczas występu dzieci zaprezentowały cały wachlarz swoich umiejętności: wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Swoje role mówiły z wielkim przejęciem. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek i tańców chmurek, aniołów oraz pasterzy. Na widowni zasiedli babcie i dziadkowie. Pani dyrektor Hiacynta Jamróz i wicedyrektor Monika Klich przywitały wszystkich gości oraz złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia. Wspaniała scenografia nadała temu niecodziennemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Zachwyceni dziadkowie nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami, a Pani dyrektor podziękowała im za wyjątkowy występ. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Po przedstawieniu na gości czekał słodki poczęstunek.

     Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie!

    • Warsztaty przyrodnicze ze Ślimakiem Żelusiem i Żółwiem Stefkiem

    • 16 stycznia 2024 roku, nasze przedszkole odwiedzili goście z firmy "Format"; Mali Odkrywcy Zwierząt. Dzieci miały okazje zobaczyć i poznać ślimaki afrykańskie oraz żólwia lamparciego - Stefka. Warsztaty były dla przedszkolaków bardzo interesujące z racji tego, że miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami, mogły wziąć je na ręce, czy dotknąć ich przysłowiowego "domku". Zajęcia były innowacyjne, interaktywne oraz merytorycznie przystosowane do grupy najmłodszych. Na koniec dzieci uczestniczyły w sesji fotograficznej organizowanej przez firmę Format. Dzień ten był pełen wrażeń, emocji oraz nauki płynącej z ciekawego opowiadania Pana prowadzącego warsztaty. 

    • Koncert Mobilnej Filharmonii

    • 12.stycznia 2024 r. mieliśmy zaszczyt gościć w przedszkolu mobilną filharmonie , która przygotowała dla nas koncert muzyczny pt. „O polskim folklorze w świątecznej porze”.  Za pomocą muzyki i strojów ludowych, przenieśli nas w różne regiony Polski, które charakteryzują się swoja ludową muzyką jak również odpowiednimi na dany region ubiorami. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek i wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat historii naszego kraju.Dziękujemy wspaniałym artystom z przybycie do naszej placówki i zapraszamy ponownie!

    • Spotkanie wigilijne

    • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go również uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne i ozdabiają pierniczki.

     21.12.2023 r. w czwartek odbyła się  przedszkolna Wigilia. W tym dniu w  całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

     O wyznaczonej godzinie w jednej sali zebrały sie wszystkie dzieci z trzech oddziałów oraz personel przedszkola aby uczcic ten dzień.Siostra Bożena Olech rozpoczęła tę uroczystość opowiadając dzieciom o tradycjach związanych z Bożym Narodzniem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat świąt, obejrzeliśmy krótką bajkę pt Cicha Noc.Następnie wszyscy złożyli sobie życzeni i podzielili się opłatkiem.Wspólnie zjedliśmy tradycyjne wigilijne potrawy.Po posiłku odbyło się wspólne kolędowanie.

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
     pragniemy życzyć pełnych radości i spokoju świąt.
     Niech ten czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.
     Dużo radości, pogody ducha, spełnienia marzeń
     i wszelkiej pomyślności,
     a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku.

    • Warsztaty piernikowe

    • 12 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty piernikowe,  na które została zaproszona Pani Teresa z Galerii Słodkiego Szczęscia z Mielca.Dzieci poznały legendę o piernikach toruńśkich oraz tajniki sprawnego i precyzyjnego zdobienia ciasteczek.Najchętniej nasze maluszki ozdabiały pierniki wykorzystując do tego lukier, kolorowe posypki. Przedszkolaki bardzo dobrze odnalazły się w roli cukierników. Na wszystkich  piernikach powstały piękne wzory – dekoracje. Własnoręcznie ozdobione ciastka trzeba było oczywiście skosztować. Smakowało wyśmienicie! A nasze brudne i uśmiechnięte buzie były dowodem, że piernikowe szaleństwo się opłaca, nawet jeśli jest przy tym troszkę bałaganu i zamieszania. Podczas takich zajęć możemy działać praktycznie, uczymy się, doświadczamy, zdobywamy nową wiedzę i umiejętności. Zajęcia z dekorowania pierniczków obudziły w dzieciach duszę prawdziwych artystów.Pieczenie pierniczków sprawiło naszym przedszkolakom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

    • Wizyta Świętego Mikołaja

    • W dniu 6 grudnia 2023 r., nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj. Dzieci wyczekiwały go z niecierpliwością od samego rana, spoglądając co chwilę przez okno w sali. W tym dniu, w przedszkolu królował kolor czerwony, jak widać na załączonych zdjęciach. Niektóre dzieci chciały poczuć się jak elfy Mikołaja i założyły czerowne czapeczki. Podczas wizyty Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a one w zamian za to zaśpiewały mu piękne piosenki i powiedziały wierszyki. Na koniec spotkania zostało zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo w sali czekały na dzieci jeszcze inne upominki, które posłużą im w czasie zajęć swobodnych. Dzień ten był pełen wrażeń i ekscytacji i na pewno zostanie zapisany ma długo w pamięci podopiecznych.

    • Dzień Pluszowego Misia

    • 23 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Każde dzieco przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia - przyjaciela. Przedszkolaki zaśpiewały misiom sto lat, podrzuacjąc je w chuście animacyjnej, przechodzili przez tor przeszkód trzymając przy tym swoje misie na głowie, bawili się w "stary niedźwiedź mocno śpi", łapali bańki do piosenki "Gummi Miś - Bańkę łap". Na koniec dzieci pozowały w fotobudce ze swoimi misiami oraz koroną na głowie. Po przebytej zabawie odbył się mały poczęstunek z produktem, który "misie lubią najbardziej" (miodowe wafelki). Dzień ten był pełen wrażeń, śmiechu, radości i dobrej zabawy, który pozwolił dzieciom w inny sposób spojrzeń na małe pluszowe misie.

    • Spotkanie z Panią doktor i pielęgniarką

    • 21 listopada przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panią Doktor Anną Opala i Panią Pielęgniarką Teresą Świątek. Celem spotkania było poznanie zawodu lekarza i pielegniarki oraz sprzętu niezbędnego w ich pracy, m.in. tj.: stetoskop, otoskop, termometr, ciśnieniomierz, bandaż. Dzieci miały przyjemność zobaczyć te przyrządy na żywo, a także wziąć udział w badaniu przeprowadzonym przez samą Panią doktor. Natomiast Pani pielęgniarka pokazała przedszkolaką jak prawidłowo zabandażować rękę i nogę. Dzieci były bardzo aktywne na spotkaniu, opowiadały o przebytych przez siebie chorobach oraz sposobach ich leczenia. Na koniec Pani pielęgniarka wykonała z dziećmi krótką gimastykę. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a  dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat zawodu lekarza i od tej pory żadna wizyta w przychodni nie będzie im straszna.

    • Święto Niepodległości oraz spotkanie z żołnierzem 

    • 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci wraz z nauczycielami zaśpiewały Hymn Polski, powiedziały wierszyki oraz uczestniczyły w prelekcji zorganizowanej przez żołnierza, Pana Tomasza Zabłockiego. Za pomocą prezentacji przedstawił on w skrócie historię Polski, opowiedział czym jest niepodległość oraz, co to są symble narodowe. Dodatkowo dzieci miały okazję przymierzyć żołnierski beret, czpkę zimową i okulary. Na koniec spotkania chętne przedszkolaki mogły przetestować żołnierski pistolet. Akademia oraz spotkanie z żołnierzem było dla dzieci ogromnym przeżyciem, które na pewno zostanie na długo w ich pamięci. 

    • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    • Dnia 20 września 2023 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy obchody Dnia Przedszkolaka.

     Ten wyjątkowy dzień to okazja do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci brały udział w różnych zabawach integracyjnych, które sprawiły  im wiele radości. Każdy za wykonanie określonej czynności i przedstawienie swoich umiejętności otrzymał medal oraz dyplom dzielnego przedszkolaka. Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

     Życzymy wszystkim Przedszkolakom samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

     Niech Wasze marzenia się spełniają!

    • Dzień postaci z bajek

    • 6 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto –  Międzynarodowy Dzień Postaci           z Bajek. To była świetna okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya         i innych popularnych filmów i książek dla dzieci. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kubusiem Puchatkiem, który łapał pszczoły  i zamrażającą Elzą. Były tańce, które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko otrzymało bajkowy order. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

      

    • Wizyta policji w przedszkolu

    • 3.11.2023 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu odwiedzili nasze przedszkole.Tego dnia odbyła się ciekawa pogadanka na temat bepieczeństwa. Podczas spotkania policjanci przypomnieli naszym przedszkolakom o numerze alarmowym, z którego należy korzystać w sytuacji zagrożenia.Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jednię.Mundurowi wyjaśnili maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa.Każde dziecko miało możliwość wsiąść do radiowozu policyjnego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

     Było to bardzo interesujące spotkanie !

     Dziękujemy Pani asp Magdalenie Skulimowskiej i Panu asp Marcinowi Piątkowi za przybycie, za miłe spotkanie oraz omówienie zasad bezpieczeństwa!!

    • Pasowanie na przedszkolaka

    • Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem.

     24 października 2023 roku w naszym przedszkolu w Ławnicy odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, na które przybyli zaproszenie goście. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor Hiacynta  Jamróz dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia Pani Wicedyrektor Monika Klich wręczyła każdemu dziecku dyplom. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

    • #Szkoła Pamięta

    • Nasze przedszkole przyłączyło się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. W ramach projektu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach poświęconych tej tematyce oraz wykonały pracę plastyczną.

     Przygotowaliśmy wystawę naszych prac.

    • Już wkrótce

     Strona jest w trakcie tworzenia

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych