• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „ZUCH”

     •    6 marca 2024r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch Semestralny, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W kategorii klas II w konkursie wzięło udział 1653 uczestników z całej Polski. W kategorii klas III w konkursie wzięło udział 1475 uczestników z całej Polski. Maksymalnie można było uzyskać 210 punktów w klasie II oraz 207 punktów w klasie III.

      Wyniki konkursu zostały przesłane do naszej szkoły 18 kwietnia 2024r. Niestety nikomu z uczestników nie udało się zająć miejsca od 1 do 15, a tym samym uzyskać tytułu laureata konkursu.

      Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie:

      • z klasy II – Trela Igor, Występek Hanna, Witaszek Krystian, Ślusarczyk Wojciech, Maksoń Emilia, Trela Antoni (opiekun pani Renata Hyjek) 

      • z klasy IIIb – Obara Karol, Kmiecik Weronika, Obara Emilia oraz Zalot Gabriela (opiekun pani Anna Jachowicz).

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!

     • WYJAZD DO BIBLIOTEKI I TEATRU

     • Uczniowie klas VIIa i VIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory i Małgorzaty Maziarz wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Mielca. Najpierw odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną na ul. Kusocińskiego, gdzie pani Dorota Kieraś-Jędrychowska oprowadziła młodzież po trzech piętrach budynku. Uczniowie zapoznali się z zasadami zapisu i wypożyczania książek, odwiedzili wszystkie działy biblioteki. Najbardziej podobała im się wypożyczalnia dla młodzieży, gdzie mogli pograć w planszówki oraz sala audiowizualna z wygodnymi fotelami. Mogli podziwiać wystawę malarstwa Piotra Szeligi pt. "Starcia", która znajdowała się w galerii. Zgodnie stwierdzili, że to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z rówieśnikami i na pewno nie kojarzy się z nudą.

      Kolejnym punktem wyjazdu był spektakl pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który po raz kolejny spełnił oczekiwania widzów. Zachwyciła nie tylko gra aktorska, wspaniałe kostiumy i scenografia, ale niezwykłe efekty specjalne i pięknie wykonane piosenki. "Opowieść wigilijna" to jedna z tych lektur obowiązkowych, którą młodzież czyta najchętniej, niesie ona piękne przesłanie, tak ważne w obecnych czasach, że to nie pieniądze dają szczęście.

      /Katarzyna Sikora/

     • Wycieczka klasy V i VI

     • 15 kwietnia przywitał nas deszczem, ale niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła uczniom klasy V i VI wyruszyć na spotkanie przygody. Już o 8.30 w sali widowiskowej SCK w Mielcu czekali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z przedstawieniem „Świat Fantasy”. Inspirowana powieścią „Hobbit, czyli tam i z powrotem” sztuka urzekła młodych widzów mądrze opowiedzianą historią, barwnymi kostiumami i ciekawymi efektami specjalnymi. Uczniowie z łatwością rozpoznawali bohaterów: Bilba, Gandalfa, Thorina, trolle, elfy, gobliny, Golluma i Smauga. Razem z wędrowcami pokonywali kolejne niebezpieczeństwa w drodze do upragnionego celu. Nauczyli się, że warto stawiać czoła własnym słabościom i dążyć do spełnienia marzeń. Nie można jednak bezczynnie przyglądać się cierpieniu innych, a kiedy zachodzi taka potrzeba, należy wykazać się odwagą i lojalnością.

      Po przedstawieniu na uczniów czekały kolejne atrakcje przygotowane w Muzeum Historii Fotografii. Klasa V wzięła udział w warsztatach iluzji optycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego dzieci przystąpiły do wykonania zoetropu. Praca wymagała cierpliwości i dużej precyzji, ale efekt wynagrodził poniesione trudy. Klasa VI uczestniczyła w lekcji muzealnej, zapoznała się z historią zakładu fotograficznego i obejrzała najciekawsze eksponaty. Obydwie grupy miały czas na pamiątkowe zdjęcia. Niezwykły klimat „Jadernówki” z pewnością pomógł w wyobrażeniu sobie, jak wyglądał Mielec na początku XX wieku.

      Czas upłynął bardzo szybko i chociaż w końcu przestało padać, nie wszyscy zdążyli wybrać się na lody… Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się: pani Anna Leśniak, pani Ewa Krępa i pani Sylwia Skolimowska.

                                                                                                                                                              /Ewa Krępa/

     • Kolejne sukcesy sportowe

     • W poniedziałek 8 kwietnia w Rzeszowie odbył się wojewódzki turniej w piłce koszykowej dziewcząt z udziałem reprezentacji w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wywalczyły V miejsce w województwie podkarpackim.

      Skład zespołu:  Gąska Antonina, Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Vizauer Marlena klasa VIII b, Gagat Magdalena klasa VIIIa, Krępa Monika, Nowak Jagoda, Słaby Oliwia klasa VIIa, Przygoda Karolina klasa VII b.

      W dniu 9 kwietnia na obiektach MOSiR w Mielcu odbyły się zawody rejonowe w drużynowych biegach przełajowych chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

      Skład zespołu: Gąska Ignacy, Pleban Marcin, Faraś Kacper, klasa IV, Sztuka Filip, Marek Jan klasa III.

      Podsumowanie tygodnia  - to półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Turniej odbył się gościnnie w hali sportowej w Jaślanach. Zdecydowanie zwyciężyli nasi chłopcy, pokonując  SP Bojanów 18 : 4, SP Sędziszów Małopolski 22 : 11 oraz SP Tarnobrzeg 15 : 6.

      Skład zespołu: Kamuda Artur, Piskor Dawid, Obara Maksymilian klasa VIII b, Skiba Szymon klasa VIIIa, Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof klasa VII a, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian klasa VIIb.

      Gratulujemy wejścia do finału wojewódzkiego!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowszy - to jest sposób!

     • Środa 27 marca, była dniem, w którym uczniowie naszej szkoły dodawali sobie energii i witamin spożywając przygotowane przez siebie dania warzywno-owocowe. Dzieci miały wypełnione po brzegi zdrowymi przekąskami śniadaniówki, powstały pyszne koktajle, sałatki i kanapki. Wychowawcy dodatkowo przeprowadzili wiele ciekawych zajęć, wzbogaconych filmikami na temat roli zdrowego odżywiania. Celem tego działania było propagowanie prawidłowych postaw, wyrobienie nawyku stosowania zasad zdrowego odżywiania, a także poszerzenie wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców. Liczymy na to, że taka promocja zdrowia przyniesie u naszych uczniów długotrwałe efekty, a ich śniadaniówki będą wypełnione zdrowymi kolorami każdego dnia.

       

     • Lekturowy zawrót głowy

     • Wielkimi krokami zbliża się czas egzaminu ósmoklasisty, nasi najstarsi uczniowie starają się więc utrwalić potrzebne wiadomości. Sen z powiek mogą spędzać liczne lektury obowiązkowe. Jak zapamiętać wszystkie rodzaje i gatunki literackie, bohaterów, motywy? Kluczem do sukcesu może okazać się dobra współpraca obu ósmych klas. 26 marca odbyło się podsumowanie wykonywanego od końca lutego zadania. Uczniowie mogli dobrać się w grupy lub pracować indywidualnie. Następnie losowali tytuł jednej z lektur obowiązkowych i zapoznawali się z opracowaną przez nauczyciela instrukcją. Należało przygotować zestaw plansz, na których miały się znaleźć informacje o dziele: imię i nazwisko autora, tytuł, rodzaj i gatunek literacki, czas i miejsce akcji, bohaterowie, tematyka, wątki i motywy. Oprócz części teoretycznej trzeba było jeszcze zaprezentować związaną z lekturą scenkę lub przedstawić zagadkę literacką. Uczniowie nie zawiedli, wykazali się dużą kreatywnością i pracowitością. Obecni na zajęciach wyruszyli w podróż w czasie i przestrzeni. Obserwowali m. in. kupców na londyńskiej giełdzie, Alinę i Balladynę, Zosię i Tadeusza, Małego Księcia i różę. Podczas lekcji wszyscy uzupełniali tabelę z popularnymi motywami literackimi, wpisując tytuły odpowiednich lektur. Najciekawsze prezentacje zostały nagodzone ocenami celującymi z języka polskiego.
      Wszystkim ósmoklasistom życzę wytrwałości w przygotowaniach do egzaminu.
                                                                                                                                                           /Ewa Krępa/
       

     • SPRAWOZDANIE Z AKCJI "GÓRA GROSZA"

     • W dniach od 1 grudnia do 29 lutego odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. 

      Społeczność naszej szkoły nie pozostała obojętna na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyła. W ten sposób wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli dzieciom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych trzech miesięcy do skarbonki. Uczniowie klas I-VI, oraz przedszkole zebrali łącznie sumę 197,34 zł. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora za co szkoła otrzymała podziękowanie. 

      Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. 

      /A. Leśniak/

     • Tradycje wielkanocne w klasie I

     • W ramach bloku tematycznego "Tradycje wielkanocne" klasa I na edukacji polonistycznej omawiała znaczenie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz tradycje i zwyczaje z nimi związane. Była pogadanka na temat religijnego aspektu Świąt Wielkanocnych. Dzieci posiały rzeżuchę, którą wykorzystają w domu na wielkanocną dekorację. Uczniowie uczyli się także zastawiać wielkanocny stół przyklejając odpowiednie elementy zgodnie z opisem, rozwiązywali wielkanocną krzyżówkę. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały pisanki, branki wielkanocne oraz duże prace grupowe ph.: "Koszyk wielkanocny".

      Uczniowie klasy I wraz z wychowaczynią życzą, aby radosne Alleluja zwiastujące zmartwychwstanie Pana Jezusa napełniło wszystkich nadzieją i pokojem.

      /M. Jamróz/

       

     • To był szok!

     • 26 marca do naszej szkoły zawitał cyrk "Szok". W show uczestniczyli uczniowie klas 0-V. Panie z cyrku, zapewniły nam sporo atrakcji i uciechy. Największe zainteresowanie wsród dzieci wzbudziły żywe ptaki i wytresowane pieski, które pokazały różne sztuczki. Pojawił się także wielki słoń i biały miś.                      W konkursie zabawy z hula hop wygrała Ola Uzar z kl.V, która otrzymała skromny upominek.              Na koniec, można było kupić różne cyrkowe akcesoria. Wszyscy byli zadowoleni i miło spędzili czas "w cyrku".

                                                                   /K.Nowak/  

     • "Kto lubi kolor zielony, kto z wiosną w zielone gra - ten nigdy nie jest zmartwiony, ten uśmiech wesoły ma".

     • Szkoła w Maliniu, kolorowo przywitała Pierwszy Dzień Wiosny. Jak przystało w ten dzień, uczniowie mieli wiosenne stroje, śmieszne nakrycia głowy i kolorowe buźki.

      Młodsze klasy, pięknie namalowały wiosnę a starsi uczniowie mieli możliwość wczuć się w postać nauczyciela, gdyż odbyły się zamiany ról. Było gwarnie i zabawnie. Całą wiosenną zabawę zorganizował dla nas Samorząd Uczniowski.

      21 marca - jak co roku, nasza szkoła przyłączyła się do akcji wspierającej rodziny i osoby z Zespołem Downa. Na znak solidarności, uczniowie i pracownicy szkoły założyli kolorowe, nie do pary skarpetki.

                                                                                                                     / K.Nowak /

     • Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” 

     • 20 marca 2024 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział sześcioro uczniów reprezentujących Zespół Szkół w Maliniu. Maja Łanucha zajeła III miejsce w pierwszej grupie wiekowej dla klas od I do IV. W tej samej grupie udział wzięły także Emilia Mickiewicz oraz Agnieszka Rodzeń. Natomiast starszą grupę reprezentowali Maciej Sowa, Krzysztof Hyjek oraz Szymon Łukasik. Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz, Dyrektor Szkoły – Hiacynta Jamróz, Prezez Zarządu  Gminnego ZOSP RP w Tuszowie Narodowym - Piotr Hyjek, mł. kpt. w st. spoczKazimierz Nowak oraz przewodniczący konkursu mł. kpt. Krzysztof Więch - z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym. Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Pan Andrzej Głaz pogratulował laureatom, oraz wszystkim uczestnikom, zwrócił uwagę na wysoki poziom wiedzy uczestników oraz dużą frekwencję, która świadczy o dogłębnym zrozumieniu problematyki, służącej popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru. 

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy na bardzo wysokim poziomie.  

      /Anna Leśniak/ 

       

     • Chłopcy już w półfinale wojewódzkim

     • W dniu 21 marca 2024 roku dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaślanach Pana mgr Zygmunta Krępy, w hali sportowej odbyły się zawody rejonowe w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej zdominowali uczniowie naszej szkoły, kolejno pokonując faworytów SP Cmolas 13 : 8, SP Strzegocice 18 : 2, SP Sędziszów Małopolski 20 : 11.

      Skład zespołu: Skiba Szymon klasa VIII a , Kamuda Artur, Patryk Gałka, Obara Maksymilian, Piskor Dawid, Maziarz Maciej klasa VIII b, , Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof klasa VIIa,  Kołek Oliwier, Wilk Mikołaj, Kasprzak Przemysław, Rzeźnik Krystian klasa VII b.

      Gratulujemy!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Złoty medal chłopców starszych w piłce ręcznej

     • W dniu 19 marca w hali sportowej SP 11 Mielec odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzież Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Po bardzo zaciętym turnieju najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. Kolejno pokonali gospodarzy SP 11 Mielec, SP Wadowice Górne oraz SP Radomyśl Wielki. Chłopcy rywalizować będą w czwartek w zawodach kolejnego etapu, czyli rejonie.

      Szkołę reprezentowali: Piskor Dawid, Kamuda Artur, Gałka Patryk, Obara Maksymilian,  klasa VIII b, Skiba Szymon klasa VIII a, Łukasik Szymon, Hyjek Krzysztof klasa VII a, Wilk Mikołaj, Kasprzak Przemysław, Kołek Oliwier, Rzeźnik Krystian klasa VII b.

      GRATULUJEMY!!!

      / Lesław Jachowicz/

     • Spotkanie z Alicją z Krainy Czarów.

     • Alicja w Krainie Czarów to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje nas  i dodaje nam odwagi, żeby KROCZYĆ PRZEZ ŻYCIE PEWNIE oraz ZAWSZE WALCZYĆ i NIE PODDAWAĆ SIĘ nawet ,gdy nadzieja jest nikła. Uczniowie klas 1-3 ze ZS w Maliniu w dniu 13 marca mogli zetknąć się sam na sam z Alicją, jej przygodami  i rozterkami. Bowiem czasami rzeczywistość robi nam niespodzianki i podsyła odpowiednią osobę, która pomoże, gdy stajemy na rozdrożu. Pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza ŻYCIOWĄ MAKSYMĘ, że pogoń za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewną drogą.

      Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się do Zajazdu Padwianka, aby mogli w miłej atmosferze zdegustować specjał tej restauracji, czyli pizzę. Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

      /Renata Hyjek/

     • Dziewczęta w pierwszej szóstce w województwie w koszykówce

     • W dniu 14 marca 2024 roku na hali sportowej MOSIR w Tarnobrzegu odbył się półfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczęta sensacyjnie pokonały gospodynie SP 3 Tarnobrzeg 26 : 13 i awansowały do pierwszej szóstki szkół w koszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII). Jednocześnie dziewczęta wezmą udział w turnieju barażowym o wejście do finału wojewódzkiego.

      Szkołę reprezentowały: Gąska Antonina, Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Ziobroń Maja, Vizauer Marlena klasa VII b, Gagat Magdalena klasa VIII a,  Krępa Monika, Słaby Oliwia klasa VII a, Przygoda Karolina klasa VII b.

      / Lesław Jachowicz/

     • Trening piłki ręcznej z zawodnikami Handball Stal Mielec w naszej szkole

     • W dniu 12 marca 2024 roku odbył się pokazowy trening piłki ręcznej poprowadzony przez piłkarzy ręcznych Handball Stal Mielec. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, klasa VI oraz klasa VII i VIII. Uczniowie przeżyli super przygodę podczas ćwiczeń i zdjęć z zawodnikami oraz pamiątkowych autografów.

      / Lesław Jachowicz/

     • „Ocalić od zapomnienia…”

     • Uczniowie klasy V w czasie lekcji języka polskiego poznali wzruszający wiersz Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”. Wielu z nas z rozrzewnieniem wspomina słowa: „Niechaj mię Zośka o wiersze nie prosi…”. Zupełnie niespodziewanie okazało się, że piękna tradycja wpisywania się do pamiętników odchodzi w zapomnienie. Piątoklasiści wyruszyli więc w podróż w czasie. Przede wszystkim obejrzeli zachowany przez swoją wychowawczynię pamiętnik z czasów, kiedy była uczennicą szkoły podstawowej. Przeszukali też strony internetowe w poszukiwaniu zdjęć przykładowych wpisów. Z uwagą odczytywali wykaligrafowane wiersze i życzenia. Przyglądali się starannym zdobieniom i rysunkom. W końcu postanowili przygotować wspólny pamiętnik i przechować go do momentu zakończenia nauki w VIII klasie. Każdy miał za zadanie opracować jedną stronę. Powstały piękne karteczki, które Pani Sylwia przygotowała do zszycia, a wychowawczyni zaniosła do pobliskiej drukarni. Tam zostały połączone w klasowy pamiętnik
                                                                                                                                                                 /Ewa Krępa/
       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych