• W obronie naszego Papieża Jana Pawła II

     • Ostatnie dni obfitują w obrzydliwe ataki na Świętego Jana Pawła II.

      Dlatego jako społeczność szkolna Zespołu Szkół w Maliniu wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec wszelkich pomówień i zniesławienia. Takie działanie w świetle Jego czynów oraz niezbitych faktów są oburzające i godne potępienia.

      Wszyscy jesteśmy Mu winni szacunek i wdzięczność za Jego odwagę, mądrość i nieustanną walkę o wolność i godność człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci na całym świecie.

      Dlatego stoimy murem za Świętym Janem Pawłem II i powtarzamy za Patronem naszej szkoły- Błogosławionym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim - Non possumus.

      Jednocześnie serdecznie gratulujemy społeczności Szkoły Podstawowej w Czajkowej podjęcia decyzji o nadaniu Szkole imienia tego Wielkiego Polaka.

     • ÓSMOKLASIŚCI W "ELEKTRYKU"

     • 31 marca w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VIIIa i VIIIb pojechali do Zespołu Szkół Elektrycznych w Mielcu, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Pod opieką pani Agaty Burdy -Rusin i pani Katarzyny Sikory wzięli udział w dniach otwartych. Mielecki "Elektryk" przygotował wspaniałe atrakcje, uczniowie byli oprowadzani po całej szkole, częstowani wypiekami przygotowanymi przez uczennice, mogli spróbować swoich sił na strzelnicy, zatańczyć belgijkę, obejrzeć zajęcia na wybranych lekcjach, a także zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły. Największe zainteresowanie wzbudziły pracownie mechatroniczne, elektryczne i informatyczne.

      Ósmoklasiści odwiedzili też sąsiedni "Ekonomik" i zapoznali się z ofertą Zespołu Szkół Ekonomicznych na rok szkolny 2023/2024. Na zakończenie udało się jeszcze "zajrzeć" do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Mielcu i zapoznać uczniów ze strukturą szkoły.

      Przed naszymi uczniami pierwsze poważne decyzje życiowe związane z wyborem szkoły średniej, takie wyjazdy pomogą poznać ofertę szkół i podjąć właściwą decyzję.

      /Katarzyna Sikora/

     • WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI

     • W ramach Miesiąca Języka Ojczystego 2023 organizowanych jest wiele konkursów literackich na terenie powiatu i województwa. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Poetyckim "Na Początku Było Słowo" organizowanym przez Bibliotekę Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i VIII i polegał na napisaniu trzech wierszy o dowolnej tematyce. Zestaw swoich wierszy przygotowały chętne uczennice z klas VIIb, VIIIa i VIIIb:

      Antonina Gąska, Maja Ziobroń (opiekun Ewa Krępa)

      Patrycja Marmura, Julia Turkosz i Roma Występek (opiekun Katarzyna Sikora)

      Niestety nie udało się im otrzymać nagrody, ale ich utwory zasługują na najwyższe uznanie. Wszystkie otrzymały oceny celujące z języka polskiego, a w poniższym linku można przeczytać ich wiersze.

      https://view.genial.ly/6427177834959700120edf7d/interactive-image-interactive-image

      /Katarzyna Sikora/

     • Spotkanie z ratownikiem medycznym

     • 29 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  spotkaniu z ratownikami medycznymi. Głównym celem  spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W czasie zajęć ratownicy omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem poszkodowanego i ratującego, sprawdzaniem przytomności, wezwaniem karetki pogotowia, sprawdzeniem oddechu, wykonywaniem ucisków klatki piersiowej, oddechów ratowniczych, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, postępowaniem w przypadku złamań i różnych urazów. Największą  jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

                                                                                                                                        /A. Dudek/

     • „Niektórzy lubią poezję…”

     • 29 marca uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami wzięli udział w spotkaniu poświęconym twórczości Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Panią Ewę Krępę w ramach szkolnych obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. W szczególny sposób w realizację kolejnych zadań włączyła się klasa VIIb. Pomysł na uhonorowanie laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przedstawiła Antonina Gąska. W ciągu całego miesiąca uczniowie opracowywali plan spotkania, szukali informacji na temat Wisławy Szymborskiej, tworzyli prezentację multimedialną, wybierali wiersze oraz złote myśli, przygotowywali plakat, pisali zaproszenia, wycinali literki na dekorację – słowem, mieli całkiem sporo na głowie. W tym czasie został też przeprowadzony konkurs na limeryk, a Pan Arkadiusz Chwałek razem z zespołem muzycznym szykował się do premierowego koncertu. 
      Spotkanie poprowadzili: Dominika Wieczerzak, Artur Kamuda, Antonina Gąska i Maja Ziobroń. Na początku przygotowaną przez siebie prezentację na temat życia i twórczości poetki przedstawili Patryk Gałka i Maciej Maziarz. Towarzyszyła im Magdalena Pleban, które użyczyła głosu samej Wisławie Szymborskiej. Następnie zostały odczytane wybrane wiersze noblistki. Na scenie pojawili się uczniowie klas VII i VIII: Dominik Szot, Zuzanna Mickiewicz, Antonina Gąska, Marek Bukowski, Kacper Sowa (klasa VIIa), Magdalena Pleban, Patryk Gałka, Maciej Maziarz, Wiktoria Myjak, Maja Nowak i Dominika Wieczerzak. Wszyscy z uwagą słuchali pięknej interpretacji utworów i starali się zapamiętać płynące z nich przesłanie. Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursu literackiego. Pani Ewelina Łachut odczytała werdykt komisji, a Pani Dyrektor Hiacynta Jamróz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali: Szymon Pyź, Krzysztof Turkosz, Mateusz Rodzeń, Klaudia Babula, Igor Rakoczy i Wiktoria Pluta. Na wyróżnienie zasłużyli: Kacper Sowa (klasa VIIa), Artur Kamuda i Tomasz Głodzik. Uczestnicy spotkania z niecierpliwością czekali na zapowiedziany wcześniej występ szkolnego zespołu muzycznego. O zabranie głosu został poproszony Pan Arkadiusz Chwałek, dzięki któremu muzycznie uzdolnieni uczniowie mogą rozwijać swoje talenty. Antonina Gąska, Maja Ziobroń, Milena Kurmaniak i Maksymilian Obara zagrali utwór Sanah „Nic dwa razy”. Piosenkę do słów Wisławy Szymborskiej zaśpiewała Patrycja Marmura. Zespół korzystał ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Na zakończenie spotkania Milena Kurmaniak i Julia Ortyl przygotowały niespodziankę – karteczki zawierające cytaty z wierszy noblistki.
      Serdecznie dziękuję Pani Katarzynie Sikorze za zaangażowanie w przeprowadzenie konkursu literackiego, Pani Karolinie Mitkiewicz, Pani Sylwii Skolimowskiej i Pani Ewelinie Łachut za pracę w komisji konkursowej i wybór najciekawszych limeryków, Pani Renacie Hyjek za pomoc w wykonaniu dekoracji, Pani Grażynie Król za pełnienie roli fotografa, Panu Arkadiuszowi Chwałkowi za zapewnienie nagłośnienia, a przede wszystkim za uświetnienie wydarzenia występem zespołu muzycznego.
      Dziękuję też uczniom, którzy odpowiedzialnie podeszli do zadania, cierpliwie słuchali wszystkich wskazówek, dotrzymywali umówionych terminów i zechcieli podzielić się z innymi swoją pasją.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

      /Ewa Krępa, fot. G. Król/
       

     • Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

     • W dniu 27 marca 2023 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Czajkowej odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju wzięli udział uczniowie szkół gminy Tuszów Narodowy. Po wyczerpujących zmaganiach jest nam miło poinformować iż uczniowie naszej szkoły w kategorii klas 5 - 8  zajęli:

      II miejsce - Mateusz Bauer  

      III miejsce - Katarzyna Rusin.

      Maja Hyjek była tuż za podium.

      Mateusz zakwalifikował się do eliminacji powiatowych. Gratulujemy

      Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych

      /Anna Leśniak/

     • TUS- TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

     • "KIEDY INNI ZWLEKAJĄ, TY ROZWIŃ SKRZYDŁA".

      ​​​W każdym z nas drzemie Supermoc- zwana talentem. Wszyscy, bez wyjątku jesteśmy w czymś rewelacyjni i nie jest ważne czy to śpiew, taniec czy zdobycie punktów w grze komputerowej.

      W dniach 15-21.03.2023r. w naszej szkole miał miejsce Tydzień Uczniowskiej Supermocy.                             

      TUS to akcja, której celem jest:

      • lepsze poznanie siebie,
      • uświadomienie uczniom ich mocnych stron,
      • zaprezentowanie uczniowskich talentów,
      • budowanie poczucia własnej wartości,
      • wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku,
      • integracja klasy.

      Warto znać swoje umiejętności, mocne strony charakteru bo to dodaje skrzydeł,podnosi na duchu,powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. 

      W odkrywanie SuperMocy Uczniów Naszej Szkoły zaangażowali się WSZYSCY!!!! Od najmłodszych uczniów z klasy 0 do najstarszych z klas 8, od wychowawców przez nauczycieli, aż po dyrekcję. Zostały zorganizowane zajęcia, warsztaty, zabawy i prace plastyczne.

      Co działo się w szkole w ramach TUS?

      1. Stworzyliśmy skrzydła wiary we własne możliwości. Skrzydła, które pomogą uwierzyć w siebie, że można wzbić się wysoko i osiągnąć swój wymarzony cel.
      2. Powstała "Gadająca ściana", która stała się pozytywnym motywatorem. Na ścianie powieszono cytaty, słowa znanych osób, które pozwalają uwierzyć w siebie, a w chwili zwątpienia przywrócą wiarę we własne możliwości i pewność siebie.
      3. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli, została udostępniona fotobudka, w której każdy mógł poczuć się jak superbohater.
      4. Każda z klas wspólnie ze swoim wychowawcami, wykonała "Drzewo Talentów", które na wiosnę wydało pierwsze liście, kwiaty, a na nich uczniowie wpisali swoje mocne strony i posiadane talenty.

      Z pierwszym Dniem Wiosny, zakończyliśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy.

      Zorganizowano przegląd piosenki "Mam tę Moc". Młodsze klasy zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej, natomiast uczniowie klas starszych wykonali utwory, które niosły przekaz, by wierzyć w siebie. Usłyszeliśmy: "W sumie nie jest źle M.Rodowicz (kl.VIb), "Unstoppable" Sia (kl. VIIIb), "Nie z tej ziemi" R.Węgiel i Małe TGD (kl.VIa), "Góry do Góry" Małe TGD(kl.VIIa), "Nasz moment" Felivers (kl.VIIIa), "Bohater" Małe TGD (kl.IV), "Na szczycie" Grubson (kl.VIIb) oraz "Supermoc piątaków"-utwór własny kl.V.

      Bezkonsurencyjna okazała się klasa 0, której uczniowie oprócz pięknej wiosennej piosenki zaprezentowali swoje telanty- taniec zumby, akrobatyka i gra na skrzypcach. W nagrodę najmłodsi uczestnicy otrzymali voucher do parku trampolin Jump Planet w Mielcu.

      Czego nauczyli się uczestnicy TUS?

      W efekcie podjętych działań, uczniowie mogli odkryć swoje mocne strony, zbudować poczucie własnej wartości, wzmocnić siebie i swój pozytywny wizerunek.

      Dzięki Tygodniowi SuperMocy uczniowie Naszej Szkoły mieli wiele okazji, by wyrazić siebie i uwierzyć, że mogą wszystko!

       

      Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

      Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

       21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

      Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

      Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

      Nasza szkolna społeczność także przyłączyła się do akcji ,  w tym dniu założyła kolorowe, nie do pary skarpetki i  przesłała zdjęcia na naszego szkolnego facebooka. Dziękujemy!

       

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

       

                                                                                    /pedagog specjalny Katarzyna Nowak/

       

       

     • Podsumowanie kiermaszu charytatywnego

     • „Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa.

                                           Wtedy proste – „dziękujemy” – zawiera

                                          wszystko, co chcemy wyrazić.”

       

      Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w organizację kiermaszu. Dziękujemy za tak wielki odzew i upieczenie pysznych ciast, ciasteczek.

      Dziękujemy Panu Janowi Szwakopowi - właścicielowi firmy Xerima, Pani Małgorzacie Janeczek - prezesowi GS "Samopomoc Chłopska w Tuszowie Narodowym, Panu Tomaszowi Flisowi - dyrektorowi GZAZ w Maliniu za przekazanie materiałów potrzebnych niezbędnych podczas kiermaszu.

      Podziękowania składamy również na ręce naszych Uczniów, którzy przygotowali piękne kartki wielkanocne.

      Specjalne podziękowania kierujemy do: Sandry Łaz, Mateusza Bauera, Katarzyny Rusin oraz Marty Pazdro, którzy poświęcili swój wolny niedzielny czas i służyli pomocą przy naszym stanowisku.

      Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Osób, które odwiedziły nasze stanowisko i zakupiły ciasta oraz kartki świąteczne.

      Dzięki zaangażowaniu Wszystkich udało nam się uzbierać kwotę: 5.541,00 zł, która została wpłacona na konto zrzutki.pl jako darowizna dla Kacpra Kierysa.

     • Spotkanie z podróżnikiem - Turcja

     • W naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie z podróżnikiem, członkiem grupy Trzask (www.trzask.pl) złożonej z ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami. O swojej pasji i fascynacji Turcją opowiadał pan Dariusz Rochecki.  To fascynujący kraj, który warto poznać. Orientalna kultura, zabytki świata antycznego, zapachy orientalnych przypraw, złociste plaże oraz gościnność mieszkańców przybliżyły nas do ciekawego zakątku świata. Podczas prezentacji uczniowie poznali miasto Stambuł, leżące na dwóch kontynentach. Zapoznali się z historią starożytnej Troi, poznali wspaniałą antyczną przeszłość Efezu. Podziwiali magiczną Kapadocję z perspektywy lotu balonem. Wirowali jak Derwisze w tradycyjnym stroju i czuli się jak na tureckim kazaniu słuchając pozdrowień z Turcji.

      Dziękujemy serdecznie za tą wspaniałą podróż pełną niezwykłych ciekawostek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

      /Renata Hyjek/

     • Zwycięski turniej półfinałowy w piłce ręcznej ENEA CUP

     • W dniu 27 marca 2023 roku w hali sportowej w Radomyślu Wielkim odbył się turniej  w piłce ręcznej ENEA CUP organizowany przez klub sportowy HANDBALL Stal Mielec. Uczniowie naszej szkoły po raz  kolejny byli bezkonkurencyjni w obydwu kategoriach wiekowych. Zajęli pierwsze miejsca i awansowali do finałowego turnieju. W kategorii klas IV – VI kolejno pokonaliśmy SP Ruda 9 : 6, SP Radgoszcz ( województwo małopolskie) 16 : 3 oraz gospodarzy SP Radomyśl Wielki 15 : 4.

      Skład zespołu: Hyjek Krzysztof, Łukasik Szymon, Wilk Mikołaj, Kołek Oliwier, Kasprzak Przemysław klasa VI, Kusek Natan, Turkosz Mateusz, Gagat Paweł, Sowa Maciej, Pyź Kacper, klasa V , Marek Miłosz klasa IV oraz Antonina Gąska, Milena Bauer i Zuzanna Sasor  klasa VI.

      W kategorii klas VII – VIII pokonaliśmy gospodarzy SP Radomyśl Wielki 12 : 3 oraz Radgoszcz 16 : 3.

      Skład zespołu: Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Szot Dominik, klasa VIII b, Pyź Szymon, Czachor Mateusz, Królikowski Kacper, Głodzik Tomasz, Bukowski Marek, Mieszkowicz Kamil, Piekarski Przemysław klasa VIII a, Piskor Dawid, Kamuda Artur klasa VII b oraz Pazdro Marta, Dzik Daria, Nowak Maja, Gagat Anna klasa VIII a . Asystentem trenera był kontuzjowany Igor Rakoczy.

      Dziękujemy Pani Katarzynie Nowak za opiekę nad zespołem młodszym.

      Gratulujemy

      / Lesław Jachowicz/

     • WYCIECZKA DO RZESZOWA

     • 23 marca klasy VIIIa i VIIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory, Grażyny Król i Eweliny Łachut pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Jak na początek wiosny przystało, powitała nas piękna, słoneczna pogoda, co umilało piesze wędrówki po mieście. Najpierw uczniowie przeszli spacerem w kierunku starówki, mijając Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, słynny Pomnik Czyny Rewolucyjnego, Ogrody Bernardyńskie i Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Dotarli pod ratusz, pomnik Tadeusza Kościuszki, mogli tam zobaczyć pierwszy zewnętrzy fortepian usytuowany na wprost siedziby władz miejskich. Niektórzy próbowali swoich sił, a Kornelia Sajek zagrała kilka utworów:)

      Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie podziemi tzw. "Piwnic Rzeszowskich" na trasie interaktywnej, gdzie uczniowie nie tylko poznali historię miasta i okolic, ale grali w różne gry sprawdzające ich umiejętność zapamiętywania i szybkość. Były legendy związane z Rzeszowem i powstaniem miasta, pojawiały się również duchy i niezwykłe efekty dźwiękowe, i świetlny, które m. in. pokazywały jak wygląda pożar miasta. Ósmoklasiści byli zachwyceni prawie dwugodzinnym pobytem w podziemiach, nikogo nie bolały nogi i nikt na nic nie narzekał.

      Wszyscy jednak z wielką radością przyjęli wiadomość o czasie wolnym, który spędzili w Galerii Rzeszów:)

      Na zakończenie udaliśmy się do Parku Rozrywki "Grawitacja", w którym uczniowie mogli skorzystać z parku linowego, który znajdował się na dużej wysokości powyżej trampolin. Każdy znalazł coś dla siebie, można było zrelaksować się w miękkich piankach, poskakać lub przejść ekstremalną trasę na wysokościach, która wymagała wielkiej odwagi i sprawności fizycznej.

      To był bardzo udany wyjazd, dostarczył uczniom wiele wrażeń i przekazał w atrakcyjny sposób wiedzę z historii naszego regionu.

      /Katarzyna Sikora fot. Grażyna Król/

     • Wycieczka klas VII

     • 22 marca uczniowie klas VII a i VII b powitali wiosnę uczestnicząc we wspólnym wyjeździe. Pod opieką wychowawczyń i pani Sylwii Mickiewicz wspaniale bawili się w Parku Trampolin Jump Planet w Mielcu, a potem uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Balladyna". Dopisała pogoda, dobry humor nie opuszczał uczestników. Wszyscy spędzili miło czas. 

                                                      /Lidia Rakoczy/

     • Zerówka - pierwszy dzień wiosny.

     • 21marca to data, którą znają wszyscy. Tego dnia żegnamy zimę i jednocześnie witamy piękną wiosnę. Dla dzieci z zerówki był to dzień pełen wrażeń. W sali czekał na nie list od Pani Wiosny, w którym zawarła wskazówki w jaki sposób odnaleźć Marzannę, słomianą kukłę symbolizującą zimę. W trakcie zabawy w podchody dzieci wykonywały szereg zadań, niezbędnych do osiągnięcia celu. Zadania były niełatwe, wymagające wysiłku umysłowego, współpracy w grupach jak też sprawności fizycznej oraz umiejętności odczytywania zaszyfrowanych informacji. Zerówkowicze znakomicie podołali wyzwaniom, odnaleźli Marzannę i tym samym powitali wiosnę. Wzięli też udział w festiwalu podsumowującym Tydzień Uczniowskich Supermocy. Jak się okazało uczniowie zerówki mają wiele talentów, o czym świadczy zdobycie I miejsca oraz wspaniałej nagrody, jaką jest voucher do parku trampolin "Jump Planet". Pamiętaliśmy również, że 21.III. to Dzień Osób z Zespołem Downa. Wsparliśmy akcję, oglądając film edukacyjny "W Skarpetkowie", zakładając kolorowe skarpetki nie do pary, na znak tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. 

      #LaboratoriaPrzyszłości

      Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości sprzęt był wykorzystywany do realizacji zaplanowanych zadań.

      /Renata Drzymała/

     • Osiągnięcia w etapie powiatowym ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom"

     • 15 marca w zespole placówek szkolno - wychowawczych w Mielcu odbyło się podsumowanie etapu powiatowego ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy fakt, że łącznie wzięło w nim udział aż 148 prac przygotowanych przez mieszkańców powiatu mieleckiego. Laureatką i jednocześnie reprezentantką Gminy Tuszów Narodowy została Martyna Piekarska z klasy I. Wyłonieni laureaci podczas spotkania otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali zaproszeni goście. Składając gratulacje zwycięzcom głos zabrał m.in. zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP - st. bryg. Andrzej Marczenia. Spotkanie swoją obecnością uświetnili również goście w osobach: poseł na sejm RP Krystyna Skowrońska, komendant powiatowy PSP w Mielcu bryg. Łukasz Kapinos, starosta powiatowy Stanisław Lonczak, przewodniczący rady powiatu Marek Paprocki, z-ca prezydenta miasta Mielca Adrianna Miłoś, burmistrz Przecławia Renata Siembab, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP Franciszek Augustyn. Podziękowania za pracę odebrali także opiekunowie. Gratulujemy Martynce!

      /Renata Hyjek/

     • Czwarte miejsce na Podkarpaciu w koszykówce dziewcząt

     • W tym roku szkolnym w każdych ważnych  zawodach kontuzje lub choroby wykluczają  naszych uczniów z udziału w rozgrywkach.Tym razem w finale wojewódzkim Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt zabrakło Tosi Gąski, Magdy Gagat oraz Anny Gagat. Turniej odbył się 15 marca 2023 roku w Błażowej. W ośmioosobowym składzie dziewczęta zajęły czwarte miejsce, mając realne szanse na medal. Dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar. Dodatkowo uczennica Zuzanna Sasor otrzymała statuetkę  za najlepsza zawodniczkę zespołu. Dziewczęta dodatkowo otrzymały dwudaniowy obiad, batoniki,  owoce i wodę.

      Skład zespołu: Vizauer Marlena, Bauer Milena, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena, Sasor Zuzanna, klasa VII b, Dzik Daria, Pazdro Marta, Nowak Maja klasa VIII a.

      Bardzo duże gratulacje za czwarte miejsce na Podkarpaciu

      / Lesław Jachowicz/

     • Wręczenie nagród laureatom konkursu "Zapobiegajmy Pożarom"

     • 14 marca w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom" organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.

      Wśród lauretaów konkursu znalezili się: Ewa Jachowicz - grupa 4-latków, Karol Hyjek - grupa 5-latków, Gabriel Sowa - grupa 6-latków, Martyna Piekarska - klasa I, Magdalena Bukowska - klasa IV, Sara Kusek, Mateusz Turkosz - klasa V, Karolina Przygoda, Aleksandra Witek - klasa VI b.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom! :)

     • DZIEŃ KOBIET W VIIIA

     • 8 marca chłopcy przygotowali niespodzianki dla koleżanek z klasy i wychowawczyni, obdarowali kwiatami panie dyrektorki i nauczycielki. Pierwszą atrakcją było wykonanie piosenki z okazji Dnia Kobiet, do której przygotowali specjalny układ choreograficzny. Potem odbył się quiz dla dziewcząt, w którym musiały wykazać się znajomością marek samochodów oraz ich budową:)) Chłopcy przygotowali zabawę zręcznościową, której dziewczynie udało się trafić do kubka piłeczką, losowała zadanie, które mieli wykonać wskazani chłopcy. Nie było to łatwe zadanie, ale niektórym się udało i chłopcy musieli robić przysiady, pompki i pajacyki:)) Szymek Pyź poprowadził aerobik dla koleżanek, w którym, wzięła udział całą klasa, podziwiając jego pomysłowość w zakresie wymyślonych figur:)) Chłopcy przygotowali też koncert karaoke dla dziewcząt, który ubogacili swoją choreografią. Na zakończenie odbył się poczęstunek serwowany przez kelnerów z VIIIa, częstowali panie sałatką owocową. Było bardzo wesoło, chłopcy wyjątkowo się postarali, aby sprawić przyjemność swoim koleżankom, wychowawczyni i nauczycielkom.

      /Katarzyna Sikora/

     • Zerówka - Dzień Kobiet.

     • Tradycyjnie 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi zerówkowi Panowie stanęli na wysokości zadania, przygotowali kwiaty dla Pań, a dla swoich koleżanek mnóstwo niespodzianek. Były życzenia, słodycze, torebeczki z upominkiem, własnoręcznie wykonane kwiatuszki z modeliny oraz portrety dziewczyn. Rozmawialiśmy o roli kobiety w społeczeństwie, dokonaniach kobiet na przestrzeni lat oraz o słynnych kobietach. Były zabawy, zorganizowaliśmy salon kosmetyczny, w którym zarówno dziewczynki jak też chłopcy prowadzili kursy z zakresu makijażu, manicuru i kosmetologii. Było też stanowisko, przy którym można było wykonać piękną biżuterię oraz fotobudka, gdzie chętni pozowali do zdjęć. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólną zabawą.

      /Renata Drzymała/

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Maliniu,
   • Malinie 220
    39-331 Chorzelów
    Poland
   • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20
   • Publiczne Przedszkole w Ławnicy: (17) 747 90 10
   • Email wewnętrzny dla pracowników szkoły i na potrzeby organizowanych konkursów:

    zsmalinie@interia.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych