KONKURS "STRZEŻ MOWY OJCÓW, STRZEŻ OJCÓW WIARY"
6 grudnia odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej ph. "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary" pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersze o tematyce religijnej lub patriotycznej, które zostały ocenione przez specjalnie powołane jury. W konkursie wzięło udział 52 osoby, które złożyły łącznie 54 wiersze, z czego komisja przyznała 8 nagród i 14 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.
Spotkanie z Mikołajem w klasie I „b”
18Na przybycie Świętego Mikołaja uczniowie klasy pierwszej „b” przygotowywali się już od kilku dni. Wykonali piękne portrety Świętego, które zostały umieszczone na gazetce ściennej. Z wielkim zaangażowaniem ubrali choinkę, na której zawieszone zostały kolorowe ozdoby. Napisali listy z ilustracjami prezentów, które chcieliby otrzymać od Św. Mikołaja. 6 grudnia spotkali się z długo oczekiwanym gościem, który obdarował uczniów mnóstwem słodyczy. Dzień ten, to czas nie tylko obdarowywania, ale także spotkań w mikołajkowej atmosferze. Na całkiem „smaczny” pomysł spędzenia tego dnia wpadli Rodzice. Zorganizowali dla uczniów wyjście do pizzerii "Prosto z pieca". W restauracji uczniowie częstowali się pyszna pizzą i popijali smaczne soki. Obejrzeli tam też film "Ekspres polarny". Chętni mogli malować, bądź bawić się w kąciku zabaw. Wyjście było bardzo udane, a pizza bardzo smaczna.
Konkurs plastyczny klas 0-III
„Recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym - zapobiegamy chorobom i wypadkom w domu”
159 grudnia br. w Zespole Szkół w Maliniu odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu klas 0-3 pod hasłem „Recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym - zapobiegamy chorobom i wypadkom w domu”, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mielcu. Celem konkursu było promowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie zdrowia rolnika i jego rodziny. Komisja konkursowa pod kierownictwem Piotra Żyły, pracownika ds. prewencji Placówki Terenowej KRUS w Mielcu przyznała nagrody rzeczowe dla: Kacpra Kierysa, Mikołaja Wieczorka, Nikoli Treli, Liliany Domagały, Kacpra Kozika, Liliany Czerniejewskiej, Szymona Nowaka, Szymona Godzwonia, Doriana Witaszka, Alana Witaszka, Klary Kozak, Laury Urbańskiej, Jakuba Kmiecika, Szymo
Mikołajki klasowe w klasie 7 – dzień pełen świątecznej magii!
5 grudnia uczniowie klasy 7 przeżyli niezapomniane Mikołajki, które były pełne radości, niespodzianek i wspólnej zabawy. Tego dnia cała klasa wzięła udział w wyjątkowych aktywnościach, które wprowadziły ich w świąteczny nastrój.
Dzień mikołajkowy rozpoczął się od matematyki, gdzie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w mikołajkowej grze z kodami QR. Nauczycielka przygotowała zadania matematyczne, które ukryte były w specjalnych kodach QR rozsianych po klasie. Aby je rozwiązać, uczniowie musieli skanować kody za pomocą swoich telefonów, a potem rozwiązywać zagadki matematyczne. Zabawa była pełna emocji, uczniowie z entuzjazmem szukali kolejnych kodów, a każde poprawne rozwiązanie przybliżało ich do odkrycia świątecznego skarbu. Gra była nie tylko edukacyjna, ale również pełna świątecznej atmosfery, która rozgrzała serca młodzieży.
MIKOŁAJKI KLASY IV
5Uczniowie klasy IV świętowali mikołajki nie tylko na wycieczce, ale również w szkole. 6 grudnia przyszli ubrani na czerwono, w świątecznych czapeczkach, w ten sposób odpowiadając na szkolną akcję Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia było dużo przyjemności: zabaw, projekcji filmów i słodkich niespodzianek. W klasie pojawiła się choinka, wprowadzając świąteczny nastrój.
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA - KLAS IV-V
125 grudnia klasy IV i V wraz z opiekunami: Lidią Rakoczy, Katarzyną Sikorą, Grażyną Król i Eweliną Łachut pojechały na wycieczkę mikołajkową do Mielca. Najpierw uczniowie obejrzeli film animowany pt. "Vaiana II" w Multikinie w Galerii "Navigator". Potem klasy podzielone na dwie grupy udały się do kręgielni "Legenda" oraz spędziły czas w galerii, robiąc zakupy świąteczne i korzystając z części restauracyjnej. Było bardzo wesoło i wszyscy miło spędzili czas.
Godziny dzwonków
Środa 11.12.2024MONITORING
Dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu informuje, że otoczenie szkoły, parking i obiekt sportowy "Orlik" są objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym.
Nagroda im. Sylwii Kolisz
Regulamin przyznawania Nagrody im. Sylwii Kolisz w Zespole Szkół w Maliniu więcej...
Mapa
"Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”.
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Wartość projektu 612 412,50 zł, w tym wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 551 171,25 zł.
Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy, tj.:
- Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem;
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu;
- Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jaślanach;
- Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Czajkowej;
- Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Borkach Nizińskich.
Okres realizacji:
Projekt będzie realizowany od 1 września 2024 roku do 31 lipca 2026 roku.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego uczniów, rodziców i nauczycieli z szkół podstawowych z terenu gminy, poprzez realizację kompleksowych programów edukacyjnych, które odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby, problemy oraz bariery grupy docelowej, z uwzględnieniem ich specjalnych potrzeb edukacyjnych. Projekt obejmuje zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych, zajęcia wyrównawcze oraz specjalistyczne warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach projektu przewidziano także zakup doposażenia, niezbędnego do kompleksowej realizacji zaplanowanych zadań.
Projekt będzie realizowany w latach 2024-2026 obejmie wsparciem 317 uczniów, 55 nauczycieli oraz 103 rodziców. Zakłada realizację zajęć rozwijających i wyrównawczych dla uczniów, a także specjalistyczne warsztaty, dostosowane do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców (m.in. z zakresu bezpieczeństwa w sieci). Dodatkowo przewiduje doposażenie szkół w niezbędny sprzęt i materiały edukacyjne.
Biuro Projektu
Budynek Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, 39-332 Tuszów Narodowy 225, pokój nr 9.