ŻABKI WITAJĄ:) Ramowy rozkład dnia Aktualności

Grupa starsza ŻABKI

Aktualności

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!" ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 8 kwietnia w naszym przedszkolu zebrało się Jury w składzie: ks. Sławomir Krzyżanowski, s. Justyna Kwiecień i Pani Krystyna Gruszecka, aby  wyłonić laureatów konkursu fotograficznego "WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!" organizowanego przez wychowawczynie: Ewelinę Gamracy i s. Izabelę Dziedzic. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań fotograficznych, uświadomienie dzieciom faktu, że fotografie stanowią wspaniałą formę dokumentowania różnych wydarzeń, zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu, a także uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.

Na konkurs wpłynęło 4 prace (być może było to wynikiem nieodnalezienia jeszcze śladów wiosny przez innych). Pomimo tak malej ilości ujmujących, wiosennych fotografii jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas przyznawania miejsc. W wyniku żywiołowej szermierki słownej komisja postanowiła przyznać każdemu uczestnikowi I miejsce.

I tak oto I miejsce zdobyli:

 • Martynka Piekarska z grupy młodszej KRASNOLUDKI
 • Hania Występek z grupy młodszej KRASNOLUDKI
 • Dorotka Gawryś z grupy starszej ŻABKI
 • Maciuś Skiba z grupy starszej ŻABKI

 

Uczestniczy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz zasłużone nagrody!
 

Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania za odnalezienie wiosny
i uwiecznienie jej na wyjątkowych fotografiach!!!

 


"ZDROWE ZĄBKI PIĘKNEGO UŚMIECHU POCZĄTKI"

Pod takim hasłem w dniu 03.04. dzieci z grupy starszej zaprezentowały swoim młodszym kolegom krótką inscenizjację na temat higieny jamy ustnej. Przedstawienie odbyło się w ramach podsumowania półrocznego programu "Doktor Ząbek wśród nas" - prowadzonego przez Ewelinę Gamracy - mającego na celu propagowanie zdrowego stylu życia, dbanie o higienę jamy ustnej, wyrabianie nawyku częstego i właściwego szczotkowania zębów. Przedszkolaki wzorowo wcieliły sie w grane przez siebie role. Były zdrowe ząbki, szczotka, pasta, kubek. W przedstawieniu pojawił sie także brudny jak prosiaczek ząbek, który z bólu płakał, bo zamieszkał w nim Robaczek Próchniaczek. Na całe szczęście z odsieczą przybyła mama, która zaprowadziła Kubę z bolącym ząbkiem do dentysty. I jak to w takich sytuacjach bywa wszystko miało szczęśliwy finał. 

Maluchom bardzo podobało się przedstawienie, a świadczyły o tym gromkie brawa, którymi na zakończenie nagrodziły starszych kolegów.


WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW NA STADION STALI MIELEC ORAZ STRAŻY POŻARNEJ W MIELCU

 

      Dzień 27 marca obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń. Nasze dwie grupy przedszkolaków: Krasnoludki i Żabki odwiedziły dwa szczególne  miejsca i spotkały się z wyjątkowymi ludźmi. Zaczynajmy więc! Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że dzieci już od najmłodszych lat interesują się piłką nożną. W ostatnich latach ta dyscyplina sportowa cieszy się popularnością nie tylko wśród chłopców, ale również wśród dziewcząt. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych milusińskich zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków spotkanie z piłkarzami Klubu  PGE FKS Stal – Mielec. Przewodnikami po kuluarach sportowych zmagań byli piłkarze: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Andreja Prokić i Damian Primel. Dzieci mogły zwiedzić stadion, na którym odbywają się piłkarskie zmagania, szatnię, w której piłkarze przygotowują się do treningów i meczów, następnie pomieszczenie, gdzie odbywa się odnowa biologiczna. Przedszkolaki  poznały również osobę, która dba i troszczy się o zdrowie i kondycję zawodników. Ciekawostką, z którą zapoznały się dzieci było czym różnią się między sobą piłkarskie buty oraz od czego zależy, które w danym dniu są zakładane. Zwieńczeniem piłkarskiej wyprawy przedszkolaków z Ławnicy było wspólne zdjęcie z drużyną PGE FKS Stal – Mielec.

      Po tym wyjątkowym spotkaniu z Piłkarzami spełniając niektóre marzenia naszych dzieciaków zorganizowaliśmy również spotkanie ze Strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

        Celem naszej wizyty było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat trudu, z jakim zmagają się Strażacy oraz jaki pełnią odpowiedzialny zawód. Panowie Strażacy opowiedzieli o zadaniach i niebezpieczeństwach, z jakimi można się spotkać podczas ich pracy. Praca Strażaków jest bardzo odpowiedzialna i bywa niebezpieczna. Ostrzegali dzieci przed nierozważnymi zabawami (np. zapałkami, ogniem). Nie brakowało pytań ze strony dzieci, na które Panowie strażacy chętnie udzielali odpowiedzi. Ogromną niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu potrzebnego do ich pracy. Wszyscy chętni, mogli wejść na pokład wozu strażackiego i usłyszeć głośne syreny strażackie. Pan strażak przypomniał również dzieciom numery alarmowe. Dzieci mogły zobaczyć hełmy strażackie, dotknąć i przymierzyć. Kolejną niespodzianką było połączenie się poprzez radio z inną jednostką Straży Pożarnej. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia i podziękowały za spotkanie, a przede wszystkim za ich trud i poświęcenia oraz troskę o bezpieczeństwo każdego z nas.

      Spotkanie z Piłkarzami i Strażakami z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków z grupy Krasnoludki i Żabki. Być może marzenia chłopców się ziszczą i zagoszczą w strażackich szeregach, albo pośród piłkarzy zobaczymy jednego z naszych milusińskich. Kto wie? Dziękujemy  wszystkim za pomoc w organizacji tego spotkania.


PIĘKNY UŚMIECH MAM, BO O ZĄBKI DBAM!

15 marca w ramach podsumowania autorskiego programu „Doktor Ząbek wśród nas” prowadzonego przez Ewelinę Gamracy nasze przedszkole odwiedziła higienistka szkolna Pani Teresa Świątek. Przybyła do przedszkolaków, by utrwalić ich wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Higienistka bardzo ciekawie i przystępnie przestawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Zwróciła też uwagę na prawidłowe odżywianie. Zachęcała do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajania dzieci z narzędziami stomatologicznym poprzez systematyczną kontrolę ząbków. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość utrwalenia techniki szczotkowania zębów poprzez ćwiczenia na papierowym modelu jamy ustnej przy użyciu papierowej szczotki do zębów.

Dzieciom bardzo podobała się wizyta Pani higienistki i teraz  już z pewnością każde z nich z uśmiechem usiądzie na fotelu w gabinecie stomatologicznym.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIEKOWANIA PANI TERESIE ŚWIATEK ZA TAK WYCZERPUJĄCĄ POGADANKE NA TEMAT DBAŁOŚCI O HIGIENĘ JAMY USTNEJ!


SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ

8 marca do przedszkola przyjechała krawcowa Pani Monika Krawiec. Pani Monika jest właścicielką firmy "Bykrawcowa" i zajmuje się szyciem artykułów dla niemowląt i dzieci: sukienek oraz personalizowanych lalek dla dziewczynek oraz chłopców wraz z akcesoriami. Ręcznie robione cuda zachwyciły wszystkie dzieci. Dziewczynki pobawiły się w modelki i bardzo chętnie przymierzyły prześliczne sukienki. Pani Monika opowiedziała dzieciom o pracy krawcowej, pokazała przybory krawieckie, którymi posługuje się na co dzień i wyjaśniła do czego służą. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak działa maszyna do szycia, oglądały przybory krawieckie takie jak: igły, szpilki, kolorowe nici, nożyce, miarka krawiecka. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe naklejki oraz kolorowanki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Krawiec za bardzo ciekawe zajęcia i możlwosć podziwiania jaj wyjatkowych prac.


SPEKTAKL O "SMOKU WAWELSKIM"

 

28 lutego nasze przedszkole odwiedzili uczniowie kl. VI z Zespołu Szkół w Maliniu wraz ze swoją opiekunką Panią Małgorzatą Maziarz, by zaprezentować maluchom humorystyczny spektakl o "Smoku Waweslskim".

Dzieci oglądając przedswtawienie przeniosły się w świat niezpomnianej przygody. historię Smoka Wawelskiego zna prawie każdy przedszkolak. Smok, który pożerał mieszkańców grodu Kraka i dzielny Szewczyk, który uratował ludnośc miasta przed okrucieńswem bestii.

Doskonałe dialogi, oprawa muzyczna, niebanalny humor, pomysłowe kostiumy i scenografia,a także fantastyczna gra aktorska spowodowała, że przedszkolaki świetnie się bawiły i z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

 

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANI MAŁGOSI I UCZNIOM, ŻE MOGLISMY OGLĄDAC TEN WYJĄTKOWY SPEKTAKL!


BAL W PRZEDSZKOLU

   7 lutego odbyła się w przedszkolu zabawa karnawałowa. Przedszkolaki pozamieniały sie w różne postacie. W niecodziennie udekorwanej sali były tańce przy skocznej muzyce, a także konkursy takie jak: karmienie galaretką, wyścigi z piłeczką na łyżce, taniec z balonami, kto pierwszy do krzesła. Wszyscy świetnie się bawili, a w przerwie czekał na dzieci słodki poczestunek.


​​​​​ŻYJ BABUNIU, ŻYJ DZIADZIUNIU LATEK STO!

23 stycznia przedszkolaki zaprosiły do Domu Strażaka w Ławnicy swoje kochane Babcie
i kochanych Dziadziusiów
, aby wspólnie celebrować ich święto – Dzień Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości byli także Pani Dyrektor Lida Rakoczy, Pani Wicedyrektor Katarzyna Sikora, Pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy a także ks. Sławomir Krzyżanowski. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała serdecznie zebranych gości i zaprosiła na występy przedszkolaków.  W przygotowanym programie artystycznym - Jasełkach zatytułowanych „Tak! On jest Królem”, życzeniach i specjalnej piosence dla Babć
i Dziadków
- wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści
z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występach  dzieci ofiarowały w prezencie swoim ukochanym Dziadkom własnoręcznie wykonane medale i aniołki. W tym dniu oprócz występów czekała na Seniorów jeszcze jedna niespodzianka – koncert kolęd w wykonaniu (i też niekiedy współczesnej aranżacji) ks. Sławomira.
Spotkanie tradycyjnie odbywało się przy kawie i pysznych słodkościach przygotowanych przez mamy przedszkolaków.
Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i czas wspólnie spędzony z wnukami.

Uroczystość przygotowały i poprowadziły wychowawczynie grup: s. Izabela Dziedzic, Małgorzata Pieróg, s Agnieszka Boratyn i Ewelina Gamracy.


MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WILEKIEJ LITERATURY

 

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY", którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Koordynatorami projektu są: Ewelina Gamracy i s. Izabela Dziedzic.

W dniu 09.01. dzieci wybrały misia nadając mu imię KĘDIŚ, który będzie odbywał czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Tym samym zainaugurowały akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której będziemy zapraszać osoby spoza przedszkola. 

Wędrujący KĘDIŚ zostanie wyposażony w dzienniczek. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Prawda, że łatwe? :) Po przeczytaniu rodzice będą wpisywać tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek dla Misia i odbiją swoją dłoń. 

Mamy nadzieję, że będzie to dla Was wspaniała zabawa:)

 


JASEŁKA - "TAK! ON JEST KRÓLEM!"


     Dnia 19 grudnia 2018 r dzieci z grupy Krasnoludków i Żabek  zaprosiły swoich rodziców na jasełka pt. „Tak! On jest Królem!”.  Podczas przedstawienia nie brakowało momentów wzruszenia, uśmiechów na twarzach i łezki kręcącej się w oku. Nastrojowa scenografia, niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie i rozbrzmiewające kolędy podkreślały klimat tamtej nocy. Rodzice byli zachwyceni a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Na zakończenie spotkania dzieci zaprosiły wszystkich na  słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, i każdy czuł, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż…


ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

 

W dniu 13 grudnia przedszkolaki brały udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Łukasza Bzdułę ratownika medycznego ze Szkoły Ratownictwa Medycznego w Mielcu. Pan ratownik w bardzo ciekawy i przystępny sposób przeprowadził pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobach prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, czy też w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Dzieci nauczyły się pozycji bocznej bezpiecznej. Ratownik pokazał na fantomie jak należy prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wszelkich wskazówek dotyczących udzielania pomocy poszkodowanym. Po pogadance wszyscy udali się na plac przedszkolny, gdzie była zaparkowana karetka. Pan Łukasz oprowadził małych słuchaczy po ambulansie i pokazały cały sprzęt ratowniczy znajdujący się wewnątrz. Dzieci zadawały mnóstwo pytań na które ratownik odpowiadał cierpliwie
i wyczerpująco. Pan ratownik żegnając się z przedszkolakami uruchomił sygnał świetlny
i dźwiękowy w karetce, co wprawiło dzieci w osłupienie.

 

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIEKOWANIA PANU ŁUKASZOWI BZDULE  za przybycie
i przeprwadzenie tych wyjątkowych zajęć, które nauczyły dzieci wielu ważnych rzeczy i być może 
w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

Spotkanie zorganizowały: s. Izabela Dziedzic i Ewelina Gamracy.


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

    W tym roku św, Mikołaj odwiedził przedszkolaków nieco wcześniej i to dodatkowo w innej scenerii. Spotkanie odbyło się 4 grudnia, w sali zabaw "Kulkoland" w Mielcu. Obie grupy Krasoludki i Żabki udały się tam autokarem wraz ze swoimi wychowawczyniami. 

    W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci korzystały z różnych ciekawych atrakcji m. in z dmuchanej zjeżdżalni, basenu kulkowego, trampoliny.

    Wreszcie nadszedł oczekiwany moment i do sali zabaw przybył św. Mikołaj okazało się , że wszystkie dzieci były grzeczne i otrzymały upragnione prezenty. Obdarowane przedszkolaki wróciły pełne wrażeń na obiad do przedszkola.

 


KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU

 28 listopada br. przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę w niecodziennym kinie – tzw. sferycznym. W sypialni został rozłożony ogromny namiot, który pomieścił wszystkie dzieci. W wygodnej, leżącej pozycji Krasnoludki oraz Żabki obejrzały film animowany pt. „Kaluokahina – zaczarowana rafa”, przestawiający przygody małych rybek Jake’a oraz Żółtodzioba, którzy próbują uratować swoją krainę.  Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie w głębi oceanu, zobaczyć świat oczami wodnych stworzeń, a także poznać nazwy niektórych z nich. Film pokazał jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co się dzieje dookoła nas.


ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "KOCHAM POLSKĘ"

W dniu 14 listopada w Przedszkolu w Ławnicy miało miejsce rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ph. "KOCHAM POLSKĘ" organizowanego przez Ewelinę Gamracy. Celem konkursu było uczczenie 100 - lecia odzyskania przez Polskę nieodległości, a także kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej.

Na konkurs wpłynęlo 27 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, Przedszkole w Ławnicy, Zespól Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym).

Wysoki poziom nadesłanych prac ( estetyka wykonania, różnorodność technik, poprawność tematyczna orazsamodzielność),sprawił, że jury w skladzie: Ks. Sławomir Krzyżanowski ( przewodniczący), Krystyna Gruszecka, Ewelina Łachut miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić laureatów konkursu. Komisja po emocjonujących naradach wybrała 7 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:


KATEGORIA 3 - 4 lata

I miejsce - Guła Dorota - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Agata Zielińska)
II miejsce - Hyjek Eliza - Przedszkole w Ławnicy (opiekun Małgrzata Pieróg)
III miejsce - Murdza Daniel - Przedszkole w Ławnicy (opiekun s. Agnieszka Boratyn)

KATEGORIA 5 - 6 lat

I miejsce - Piechota Wiktoria - SP Czajkowa ( opiekun Marzena Barszcz)
II miesjce -Staśto Mateusz - SP Borki Nizińskie ( opiekun Elżbieta Opałacz)
III miejsce - Kielek Jakub - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Teresa Staśto)
III miejsce - Maziarz Antoni - ZSP w Tuszowie Narodowym (opiekun Teresa Staśto).

Jury postanowiło także przyznać 5 wyróżnień:

KATEGORIA 3 - 4 lata

Markulis Martyna - Przedszkole w Ławnicy ( opiekun s. Izabela Dziedzic)

KATEGORIA 5 - 6 lat

Zuzanna Paterak - SP Czajkowa ( opiekun Marzena Barszcz)
Gabriela Trela - SP Czajkowa (opiekun Marzena Barszcz)
Julia Pszczoła - SP Borki Nizińskie ( opiekun Elżbieta Opałacz)
Marlena Czekaj - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Elżbieta Maksoń).

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, a nagrodzeni także drobne upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dzieciom, ich najbliższym i nauczycielom dziękujemy za udział w konkusie!


REKORDY DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 9 listopada przedszkolaki wraz z nauczycielami brały udział w ministerialnym projekcie "Rekordy dla Niepodległej". O godz. 11:11 w specjalnie udekorowanej sali wszystkie dzieciaki ubrane w barwy narodowe stanęly na baczności i z powagą odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.


POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

W dniu 8 listopada nasze przedszkole odwiedziły Panie fryzjerki Barbara Hyjek i Klaudia Krężel ze Studia Urody ECLEE BEAUTY CORNER w Mielcu. Na początku Pani Basia zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Jesień u fryzjera”.  W ten sposób nawiązała do rozmowy na temat pracy fryzjera. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć najważniejsze atrybuty fryzjerskie niezbędne do układania, modelowania, farbowania i strzyżenia włosów. Wśród nich były: maszynka elektryczna, grzebienie,  nożyczki, prostownica, pędzel do omiatania włosów, paleta z kolorowymi pasemkami oraz liczne kosmetyki służące do pielęgnacji I stylizacji włosów.
Atrakcją spotkania była możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. Pierwszym i najodważniejszym „klientem” był Staś, który bez żadnego wahania usiadł na fotelu i pozwolił ostrzyc włosy.  Później bez obaw na fotelu siadały inne chętne dzieci, którym panie fryzjerki modelowały włosy. Dziewczynki prezentowały z zachwytem swoje fryzury: warkoczyki, loki. Również chłopcy nie byli gorsi
i z podekscytowaniem przeglądali się w lustrze z nowym uczesaniem.

To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji
i cierpliwości pracę oraz przełamać strach przed wizytą w salonie fryzjerskim. Bardzo dziękujemy Pani Basi i Pani Klaudii za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazana naszemu przedszkolu.

SKAŁDAMY SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA  PANI MARCIE RADEK – MAMIE STASIA, ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU TEGO SPOTKANIA!


POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

9 października w naszym przedszkolu  gościliśmy policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu  Panie: sierżant sztabową Magdalenę Skulimowską oraz starszą sierżant Ewelinę Ziembę. Funkcjonariuszki przeprowadziły spotkanie z dziećmi naszego przedszkola. Panie policjantki mówiły przedszkolakom o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, skutkach zabawy w miejscach niedozwolonych. Ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko  powinno nosić. Pojawiły się także wiadomości dotyczące kontaktu z nieznajomymi oraz przyjmowania od nich jakichkolwiek przedmiotów, czy słodkości. Dzieci miały również możliwość przymierzenia elementów policyjnego munduru (kamizelka kuloodporna, czapka), a także mogły z bliska zobaczyć przedmioty, którym posługuje się policjant podczas akcji: kajdanki, pałka, krótkofalówkę.      
                Dzięki wizycie funkcjonariuszek przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę i odświeżyły zasady bezpieczeństwa niezbędne każdego dnia.  Sedecznie dziękujemy Paniom Policjantkom za poświęcony czas i przybliżenie zasad bezpieczeństwa.
                Spotkanie zorganizowały s. Izabela Dziedzic i Ewelina Gamracy.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć