ŻABKI WITAJĄ:) Ramowy rozkład dnia Aktualności

Grupa starsza ŻABKI

Aktualności

ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

 

W dniu 13 grudnia przedszkolaki brały udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Łukasza Bzdułę ratownika medycznego ze Szkoły Ratownictwa Medycznego w Mielcu. Pan ratownik w bardzo ciekawy i przystępny sposób przeprowadził pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sposobach prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, czy też w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Dzieci nauczyły się pozycji bocznej bezpiecznej. Ratownik pokazał na fantomie jak należy prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wszelkich wskazówek dotyczących udzielania pomocy poszkodowanym. Po pogadance wszyscy udali się na plac przedszkolny, gdzie była zaparkowana karetka. Pan Łukasz oprowadził małych słuchaczy po ambulansie i pokazały cały sprzęt ratowniczy znajdujący się wewnątrz. Dzieci zadawały mnóstwo pytań na które ratownik odpowiadał cierpliwie
i wyczerpująco. Pan ratownik żegnając się z przedszkolakami uruchomił sygnał świetlny
i dźwiękowy w karetce, co wprawiło dzieci w osłupienie.

 

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIEKOWANIA PANU ŁUKASZOWI BZDULE  za przybycie
i przeprwadzenie tych wyjątkowych zajęć, które nauczyły dzieci wielu ważnych rzeczy i być może 
w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

Spotkanie zorganizowały: s. Izabela Dziedzic i Ewelina Gamracy.


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

    W tym roku św, Mikołaj odwiedził przedszkolaków nieco wcześniej i to dodatkowo w innej scenerii. Spotkanie odbyło się w sali zabaw "Kulkoland" w Mielcu. Obie grupy Krasoludki i Żabki udały się autokarem wraz ze swoimi wychowawczyniami. 

    W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci korzystały z różnych ciekawych atrakcji m. in z dmuchanej zjeżdżalni, basenu kulkowego, trampoliny.

    Wreszcie nadszedł oczekiwany moment i do sli zabaw przybył św. Mikołaj okazało się , że wszystkie dzieci były grzeczne i otrzymały upragnione prezenty. Obdarowane przedszkolaki wróciły pełne wrażeń na obiad do przedszkola.

 


KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU

 28 listopada br. przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę w niecodziennym kinie – tzw. sferycznym. W sypialni został rozłożony ogromny namiot, który pomieścił wszystkie dzieci. W wygodnej, leżącej pozycji Krasnoludki oraz Żabki obejrzały film animowany pt. „Kaluokahina – zaczarowana rafa”, przestawiający przygody małych rybek Jake’a oraz Żółtodzioba, którzy próbują uratować swoją krainę.  Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie w głębi oceanu, zobaczyć świat oczami wodnych stworzeń, a także poznać nazwy niektórych z nich. Film pokazał jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co się dzieje dookoła nas.


ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "KOCHAM POLSKĘ"

W dniu 14 listopada w Przedszkolu w Ławnicy miało miejsce rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ph. "KOCHAM POLSKĘ" organizowanego przez Ewelinę Gamracy. Celem konkursu było uczczenie 100 - lecia odzyskania przez Polskę nieodległości, a także kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej.

Na konkurs wpłynęlo 27 prac z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, Przedszkole w Ławnicy, Zespól Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym).

Wysoki poziom nadesłanych prac ( estetyka wykonania, różnorodność technik, poprawność tematyczna orazsamodzielność),sprawił, że jury w skladzie: Ks. Sławomir Krzyżanowski ( przewodniczący), Krystyna Gruszecka, Ewelina Łachut miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić laureatów konkursu. Komisja po emocjonujących naradach wybrała 7 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:


KATEGORIA 3 - 4 lata

I miejsce - Guła Dorota - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Agata Zielińska)
II miejsce - Hyjek Eliza - Przedszkole w Ławnicy (opiekun Małgrzata Pieróg)
III miejsce - Murdza Daniel - Przedszkole w Ławnicy (opiekun s. Agnieszka Boratyn)

KATEGORIA 5 - 6 lat

I miejsce - Piechota Wiktoria - SP Czajkowa ( opiekun Marzena Barszcz)
II miesjce -Staśto Mateusz - SP Borki Nizińskie ( opiekun Elżbieta Opałacz)
III miejsce - Kielek Jakub - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Teresa Staśto)
III miejsce - Maziarz Antoni - ZSP w Tuszowie Narodowym (opiekun Teresa Staśto).

Jury postanowiło także przyznać 5 wyróżnień:

KATEGORIA 3 - 4 lata

Markulis Martyna - Przedszkole w Ławnicy ( opiekun s. Izabela Dziedzic)

KATEGORIA 5 - 6 lat

Zuzanna Paterak - SP Czajkowa ( opiekun Marzena Barszcz)
Gabriela Trela - SP Czajkowa (opiekun Marzena Barszcz)
Julia Pszczoła - SP Borki Nizińskie ( opiekun Elżbieta Opałacz)
Marlena Czekaj - ZSP w Tuszowie Narodowym ( opiekun Elżbieta Maksoń).

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, a nagrodzeni także drobne upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dzieciom, ich najbliższym i nauczycielom dziękujemy za udział w konkusie!


REKORDY DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 9 listopada przedszkolaki wraz z nauczycielami brały udział w ministerialnym projekcie "Rekordy dla Niepodległej". O godz. 11:11 w specjalnie udekorowanej sali wszystkie dzieciaki ubrane w barwy narodowe stanęly na baczności i z powagą odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.


POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

W dniu 8 listopada nasze przedszkole odwiedziły Panie fryzjerki Barbara Hyjek i Klaudia Krężel ze Studia Urody ECLEE BEAUTY CORNER w Mielcu. Na początku Pani Basia zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Jesień u fryzjera”.  W ten sposób nawiązała do rozmowy na temat pracy fryzjera. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć najważniejsze atrybuty fryzjerskie niezbędne do układania, modelowania, farbowania i strzyżenia włosów. Wśród nich były: maszynka elektryczna, grzebienie,  nożyczki, prostownica, pędzel do omiatania włosów, paleta z kolorowymi pasemkami oraz liczne kosmetyki służące do pielęgnacji I stylizacji włosów.
Atrakcją spotkania była możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. Pierwszym i najodważniejszym „klientem” był Staś, który bez żadnego wahania usiadł na fotelu i pozwolił ostrzyc włosy.  Później bez obaw na fotelu siadały inne chętne dzieci, którym panie fryzjerki modelowały włosy. Dziewczynki prezentowały z zachwytem swoje fryzury: warkoczyki, loki. Również chłopcy nie byli gorsi
i z podekscytowaniem przeglądali się w lustrze z nowym uczesaniem.

To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji
i cierpliwości pracę oraz przełamać strach przed wizytą w salonie fryzjerskim. Bardzo dziękujemy Pani Basi i Pani Klaudii za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazana naszemu przedszkolu.

SKAŁDAMY SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA  PANI MARCIE RADEK – MAMIE STASIA, ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU TEGO SPOTKANIA!


POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

9 października w naszym przedszkolu  gościliśmy policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu  Panie: sierżant sztabową Magdalenę Skulimowską oraz starszą sierżant Ewelinę Ziembę. Funkcjonariuszki przeprowadziły spotkanie z dziećmi naszego przedszkola. Panie policjantki mówiły przedszkolakom o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, skutkach zabawy w miejscach niedozwolonych. Ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko  powinno nosić. Pojawiły się także wiadomości dotyczące kontaktu z nieznajomymi oraz przyjmowania od nich jakichkolwiek przedmiotów, czy słodkości. Dzieci miały również możliwość przymierzenia elementów policyjnego munduru (kamizelka kuloodporna, czapka), a także mogły z bliska zobaczyć przedmioty, którym posługuje się policjant podczas akcji: kajdanki, pałka, krótkofalówkę.      
                Dzięki wizycie funkcjonariuszek przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę i odświeżyły zasady bezpieczeństwa niezbędne każdego dnia.  Sedecznie dziękujemy Paniom Policjantkom za poświęcony czas i przybliżenie zasad bezpieczeństwa.
                Spotkanie zorganizowały s. Izabela Dziedzic i Ewelina Gamracy.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Maliniu,
    Malinie 220
    39-331 Chorzelów
  • (17) 7743220

    Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
    (17) 747 90 10

Galeria zdjęć