• FINAŁ ENEA - CUP

  W dniu 10 maja 2019 r.w hali sportowej SP 7 w Mielcu odbył się  finał Regionalnej Ligi Piłki ręcznej w kategorii chłopców( Liga regionalna to województwo podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie). Kolejny sukces odnieśli uczniowie SP Malinie w kategorii klas IV – V. Chłopcy po wygranym półfinale pokonali SP Chorzelów 19 – 2, SP Radgoszcz 24 -1  i SP Radomyśl Wielki 13 -5 . W finale pokonali SP Staszów 13 – 1, SP Czajków 9 – 5, a w meczu o pierwsze miejsce ulegli SP 11 Mielec 7 -9 . Królem strzelców imprezy został uczeń klasy V Karol Hyjek.

  Szkołę reprezentowali: Czachor Radosław, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub, klasa V, Czachor Mateusz Bukowski Marek, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, Piekarski Przemysław, Rakoczy Igor  klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa II.

  Chłopcy otrzymali piękne medale, puchar oraz pamiątkowe koszulki.

  Gratulujemy wicemistrzostwa ligi

  /Lesław Jachowicz/

  ​​​​​​​

 • SŁOWIK WIOSNY

  SŁOWIK WIOSNY
  26.04.2019

  26 kwietnia odbył się Gminny Festiwal Piosenki "Słowik Wiosny 2019" organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół z terenu naszej gminy. Dzieci prezentowały utwory muzyczne o tematyce ekologicznej, dotyczące ochrony przyrody i naszej planety. Festiwal jest organizowany co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi.

  Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Piekarska, Krystian Rzeźnik z klasy IIb (opiekun Renata Hyjek) oraz Wiktoria Myjak z klasy IIIa (opiekun Maria Jamróz). Nagrodę wyśpiewała Wiktoria, a wyróżnienie otrzymał Krystian. Wszyscy uczestnicy festwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy i Nadleśnictwo Mielec.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  /Katarzyna Sikora/

   

   

 • Zajęcia na temat cyberprzemocy i uzależnień

  26 kwietnia uczniowie klasy VI, VII i części VIII pod opieką pani Ewy Krępy, pani Małgorzaty Maziarz i pani Magdaleny Sedlak pojechali do kina Cinema 3D w Mielcu. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania zostali zapoznani z przepisami wynikającymi z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Obejrzeli prezentacje multimedialne i filmy na temat narkotyków i dopalaczy. Pojawił się także szczególnie interesujący młodzież problem cyberprzemocy. Sierż. szt. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba z pewnością dotarły do zebranych na sali uczniów. Mówiły bardzo przekonująco, posługując się przykładami z życia, dzięki czemu każdy mógł sobie wyobrazić konsekwencje błędnie podjętych decyzji. Przestrzegały przed sięganiem po substancje psychoaktywne, pokazując skutki zdrowotne, społeczne i prawne uzależnienia. Na ekranie pojawił się opracowany przez MSWiA spot: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

  Bezpośrednio po zajęciach został wyświetlony film „Player One” wyreżyserowany przez Stevena Spielberga w oparciu o bestsellerową powieść Ernesta Cline'a. Jego akcja rozgrywa się w roku 2045. Większość ludzi mieszka w zbudowanych z przyczep kempingowych konstrukcjach zwanych Stosami. O ponurej rzeczywistości można zapomnieć tylko w wirtualnym świecie OASIS. Główni bohaterowie starają się odnaleźć ukryty w grze artefakt, Easter Egg. Aby osiągnąć upragniony cel, trzeba zdobyć trzy klucze. Pierwszy z nich czeka na zwycięzcę karkołomnego wyścigu. Wade Watts, który jest jednym z najlepszych graczy, szuka wskazówek w muzeum poświęconym nieżyjącemu już twórcy Gregarious Simulation Systems. Razem z przyjaciółmi pokonuje wiele przeszkód, podejmuje walkę z bezwzględnym Nolanem Sorrento i podlegającymi mu Szóstkami. W nagrodę zostaje spadkobiercą Jamesa Hallidaya i otrzymuje pełnię władzy nad światem OASIS. Film bardzo się uczniom podobał, poruszał problemy bliskie młodym ludziom, a dynamiczna akcja nie pozwalała oderwać oczu od ekranu. Miłośnicy literatury fantastycznonaukowej mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat ekranizacji powieści z wizją reżysera. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

   

 • Dzień Patrona

  Dzień Patrona
  25.04.2019

  25 kwietnia nasza szkoła świętwała Dzień Patrona. Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście: Pan Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, dyrektorzy szkół, sołtysi z Malinia i Ławnicy oraz Pan Sebastian Boicetta uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, podczas której ksiądz Kustosz Andrzej Rams wygłosił piękne kazanie oparte na słowach wyplywających z nauki Wielkiego Prymasa Księdza Kardynała Wyszyńskiego. O oprawę liturgiczną zadbał ksiądz katecheta Slawomir Krzyżanowski z grupą dziewczynek z klasy VI. 

  Potem uczniowie klasy IIIa i IIIb zaprezentowali ciekawą część artystyczną przygotwaną pod kierunkiem wychowawczyń: Marii Jamróz i Marii Leśniak. Myślą przewodnią akademii były słowa Kardynała Wyszyńskiego: "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

  Jako pierwsi wystąpili mali tancerze, którzy dostojnie zatańczyli poloneza. Następnie mali aktorzy z wielkim przejęciem odtworzyli sceny przypominające życie i działalność Prymasa Tysiąclecia. Całość przeplatana była muzyką i śpiewem. 

  Ogrom serca włożony przez trzecioklasistów w ten program astystyczny został przyjęty przez publiczność z wielkim aplauzem - otrzymali oni owację na stojąco. 

  Również Pan Wójt w swoim wystąpieniu, podkreślając ogromną rolę szkoły w religijno - patriotycznym wychowaniu młodych Polaków, bardzo wysoko ocenił występ uczniów oraz treści zawarte w tym programie artystycznym. Serdecznie podziękował dzieciom za ich trud oraz nayczycielkom za przygotowanie tej uroczystości. 

  Na zakończenie Pani Dyrektor Lidia Rakoczy ogłosiła wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego o Kardynale Wyszyńskim i wręczyła nagrody zwycięzcom:
  I miejsce - Emilia Boicetta - ZS Malinie
  II miejsce - Martyna Krępa, Maciej Hyjek - ZS Malinie
  III miejsce - Amelia Bawoł - ZS Malinie
  Nagrodę specjalną otrzymała Emilia Płaza - SP Czajkowa.

  Cała uroczystość miała bardzo dostojny charakter godny tak wielkiej Osoby, jaką był nasz Patron - Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński.

  /M. Jamróz/

   

  Dzień Patrona - Obrazek 1

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIECI W DRUŻYNOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

  W dniu 25 kwietnia w Pustyni koło Dębicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. W gronie 12 zespołów zajęli piąte miejsce. Indywidualnie Igor Rakoczy był piaty ,a Mateusz Czachor jedenasty

  Szkołę reprezentowali: Rakoczy Igor, Czachor Mateusz, Turkosz Krzysztof, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Rzeźnik Patryk.

  /Lesław Jachowicz/

 • Gminny Konkurs Plastyczny

  Gminny Konkurs Plastyczny
  26.04.2019

  26 kwietnia 2019r. w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym odbyło się posumowanie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ph. "Dzieci i młodzież kontra nałogi". Dzieci w kategorii klas I - III przygotowywały prace w formacie A3, natomiast dzieci w kategorii klas IV - VIII przygotowywały ulotkę profilaktyczną. Rozdano dyplomy za najlepsze prace, a także nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Nagrodzone ulotki będą wydrukowane i rozprowadzane wśród mieszkańców gminy.

  Nagrodzeni z naszej szkoły:

  Szymon Pyź z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

  Amelia Sowa z klasy V (opiekun Renata Hyjek)

  Oliwia Rudolf, Filip Galas, Sara Kusek z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

  W konkursie wzięli udział nastepujący uczniowie: z klasy I - Michał Wlaź, Mateusz Turkosz, Dawid Faraś, Kacper Pyź (opiekun Anna Jachowicz), z klasy IIb Igor Salamaga (opiekun Renata Hyjek), z klasy IVa - Igor Rakoczy, Maja Nowak (opiekun Małgorzata Maziarz), z klasy IVb - Wiktoria Pluta, Julia Turkosz, Kacper Sowa (opiekun Renata Hyjek), z klasy V - Patryk Bobowski, Oskar Żak, Anna Pietryka (opiekun Renata Hyjek). Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  /Lidia Rakoczy/

  Gminny Konkurs Plastyczny - Obrazek 1

   

 • SPOTKANIE EKOLOGICZNE

  SPOTKANIE EKOLOGICZNE
  24.04.2019

  24 kwietnia naszą szkołę odwiedzili pracownicy MPGK w Mielcu i tym razem spotkali się z najstarszymi uczniami z klas VII i VIII. Przypomnieli o zasadach segregacji śmieci, konieczności recyklingu i ważnej roli świadomości ekologicznej wszystkich mieszkańców - bez względu na wiek. Dziękujemy za przekazane informacje i słodką niespodziankę dla uczniów.

  /Katarzyna Sikora/

 • EGZAMINY KLASY VIII

  EGZAMINY KLASY VIII
  15.04.2019

  W dniach 15 - 17 kwietnia uczniowie klasy VIII pisali pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W te dni wszyscy ósmoklasiści wyglądali bardzo elegancki, byli trochę zestresowani, ale dopisywał im świetny humor. Trzymamy kciuki za ich wyniki i mamy nadzieję, że dostaną się do wymarzonych szkół.

  EGZAMINY KLASY VIII - Obrazek 1

   

 • Podniebne wariacje

  Podniebne wariacje
  13.04.2019

   

  12.04.2019r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Nasi sąsiedzi”. Komisja artystyczna oceniła 534 prace nadesłane na IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „NASI SĄSIEDZI – PODNIEBNE WARIACJE’’, zorganizowanym w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy miastami Vranov nad Topl’ou i Rzeszowem. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.    Praca uczennicy Emilii Mazur z klasy II b (opiekun Renata Hyjek) otrzymała wyróżnienie, co jest bardzo dużym osiągnięciem. 

  Serdecznie gratulujemy Emilce !!!!

  /Renata Hyjek/

   

 • Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II

  Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II
  09.04.2019

  We wtorek 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie poezji poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II organizowanym przez GOK w Grochowem. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i poezji śpiewanej oraz w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII-gimnazjum.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Klasa I: Maja Skiba, Oliwia Rudolf i Dawid Faraś (opiekun Anna Jachowicz)

  Klasa IIb: Oliwier Kołek, Emilia Mazur i Sandra Piekarska (opiekun Renata Hyjek)

  Klasa IIIa: Maja Krępa, Wiktoria Myjak, Dominika Wieczerzak i Magdalena Gagat (opiekun Maria Jamróz)

  Klasa IIIb: Antonina Gąska (opiekun Maria Leśniak)

  Klasa IVa: Marta Pazdro, Daria Dzik, Patrycja Marmura, Maja Nowak (opiekun Katarzyna Sikora)

  Klasa IVb: Mateusz Bąk, Kacper Sowa, Oliwia Motyka, Julia Turkosz (opiekun Katarzyna Sikora)

  Klasa V: Anna Pietryka, Zuzanna Wiciejowska (opiekun Ewa Krępa)_, Karol Hyjek (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Katarzyna Sikora - piosenka)

  Klasa VI: Katarzyna Kasprzak, Julia Surowiec (opiekun Ewa Krępa), Amelia Wróbel (opiekun Ewa Krępa - recytacja, Maciej Kosztyła - piosenka), Natalia Maziarz (opiekun ks. Sławomir Krzyżanowski)

  Klasa VII: Oliwier Galas, Martyna Krępa, Jakub Sowa (opiekun Ewa Krępa)

  Nagrody za recytację trafiły do Wiktorii Myjak, Dominiki Wieczerzak, Mateusza Bąka i Kacpra Sowy, natomiast za wykonanie piosenki pt. "Słowiański papież" nagrodzony został duet - Patrycja Marmura i Maja Nowak. Wyróżnienia za interpretację wiersza otrzymali: Maja Skiba i Jakub Sowa, a za piosenkę Karol Hyjek i Amelia Wróbel.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - sam udział to już sukcessmiley

  /Katarzyna Sikora, fot. Magdalena Sedlak/

  Gminny konkurs poezji poświęconej Janowi Pawłowi II - Obrazek 1

 • FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.

  FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek.
  05.04.2019

  W piątek 5.04.2019r. dzieciaki z zerówek wraz z wychowawczyniami wzięły udział w ciekawej wycieczce do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Poznaliśmy cały cykl powstawania czekolady, od ziarenka kakaowca do słodycza. Mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania tabliczki czekolady oraz ozdobienia jej według indywidualnych gustów. Kosztowaliśmy różnych gatunków czekolad:gorzkiej, deserowej, mlecznej i białej. Wiemy już, że biała czekolada jest najmniej zdrowa, bo ma dużo cukru, a najbardziej polecana jest czekolada gorzka.  Malowaliśmy czekoladą wiosenne obrazki. Było słodko!!! Wspaniale bawiliśmy się w sali zabaw i zrobiliśmy kosztowne zakupy w "czekoladowym" sklepie.

  W drodze do Rzeszowa odwiedziliśmy Skansen w Kolbuszowej. Czas nas ograniczał więc szybkim tempem zwiedziliśmy to klimatyczne miejsce. Przenieśliśmy się w czasy naszych "dziadków", poznając ich styl życia, zajęcia, rozrywki i kulturę. Urok skansenu pobudził naszą wyobraźnię i obiecaliśmy sobie, że niebawem wrócimy do tego miejca na dłużej. To był wspaniały wyjazd!

  /Renata Drzymała/

  FABRYKA CZEKOLADY - wycieczka zerówek. - Obrazek 1

 • Wycieczka klas III do zakładu stolarskiego
  04.04.2019

       4 kwietnia uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami: Panią Marią Jamróz i Panią Marią Leśniak, w ramach preorientacji zawodowej, wybrali się na wycieczkę do zakładu stolaskiego STOMEX w Maliniu.
      Na miejscu na uczniów czekał własciciel, który oprowadził dzieci po całym zakładzie, gdzie miały okazję zobaczyć maszyny i urządzenia potrzebne do pracy w stolarni. Podczas wizyty w zakładzie uczniowie mieli również okazję zapoznac się z zawodami, które związane są z przerobką drewna.
       Serdecznie dziękujemy Panu Hieronimowi Kwietniowi za umożliwienie zwiedzenia swojego zakładu oraz za przeprowadzenie swoistej, niezwykle interesującej lekcji stolarskiego kunsztu.

  /M. Jamróz/

 • TRZECIA DRUŻYNA PIŁKARSKA NA PODKARPACIU- skąd? OCZYWIŚCIE Z MALINIA

  TRZECIA DRUŻYNA PIŁKARSKA NA PODKARPACIU- skąd? OCZYWIŚCIE Z MALINIA

  W dniu 4 kwietnia 2019 roku na obiektach Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg odbyły się finały wojewódzkie XIX edycji  o Puchar Tymbarku Z Podwórka na Stadion w piłce nożnej kategoria U 10 dziewcząt. Znakomicie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły zajmując na podium III miejsce. Brązowe medalistki przegrały tylko z koleżankami z Beniaminka Krosno, (które zdobyły złoty medal). W meczu o brązowy medal dziewczęta pokonały SP Pustków 6:1

  Ponadto Milena Bauer została królowa strzelców. Otrzymała pamiątkowa statuetkę.

  Skład Zespołu: Sasor Zuzanna, Gąska Antonina, Bauer Milena, Vizauer Marcelina, Ziobroń Maja, Pleban Magdalena.

  Dziewczęta zdobyły medale, dyplom , okazały puchar oraz nagrody rzeczowe.

              /Lesław Jachowicz/

  TRZECIA DRUŻYNA PIŁKARSKA NA PODKARPACIU- skąd? OCZYWIŚCIE Z MALINIA - Obrazek 1

 • BIEGANIE KLASY IV NA MEDAL

  07.04.2019

  W dniu 2 kwietnia 2019r. na obiektach MULKS  Pustynia koło Dębicy odbyły się finały rejonowe  w drużynowych – indywidualnych biegach przełajowych . W kategorii  Igrzysk Dzieci. Super zaprezentowali się nasi uczniowie. Dziewczęta  z  klas IV – III  zajęły VII  miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli srebro czyli II miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego  ( 12 najlepszych szkół)  ponadto Igor Rakoczy indywidualnie zdobył  też srebro czyli II miejsce.

  Drużyna  chłopców:

  Igor Rakoczy, Mateusz Czachor, Przemysław Piekarski, Karol Rosak – Matuszewski, Krzysztof Turkosz Patryk Rzeźnik.

  Drużyna dziewcząt:

  Julia Turkosz, Hyjek  Maja, Milena Bauer, Antonina Gąska, Julia Ortyl, Maja Ziobroń.

  /Lesław Jachowicz/

 • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA "BEZPIECZNA DROGA"

  OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNO-INFORMACYJNA "BEZPIECZNA DROGA"
  05.04.2019

  „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

  W ramach projektu:

  • Wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe.
  • Zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania medialna uwrażliwiająca rodziców na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci.
  • Zostały przygotowane scenariusze lekcji wychowawczych nt. bezpieczeństwa na drodze

  Nasza szkoła również dołączyła się do akcji, wychowawcy klas I-VIII otrzymali kamizelki ostrzegawcze dla uczniów, które są współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

  /Katarzyna Sikora/

 • Występy w Tarnobrzeskim Domu Kultury

  Występy w Tarnobrzeskim Domu Kultury
  23.03.2019

  Choć od premiery "Smoka Wawelskiego" minęło już sporo czasu, aktorzy z klasy VI nie mogą odwiesić strojów do szafy. Tym razem odpowiedzieli na zaproszenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury i zaprezentowali się w ramach obchodzonych tam Dni Teatru. Przedstawienie przygotowane pod okiem pani Małgorzaty Maziarz bardzo się podobało, młodzi aktorzy zebrali wiele pochwał. Na scenie wystąpili: Karolina Cisło, Maciej Hyjek, Seweryn Jakubczyk, Katarzyna Kasprzak, Monika Kmuk, Kamila Kozak, Oliwia Kozak, Jakub Majewski, Amelia Marmura, Laura Rybińska, Julia Surowiec, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Patryk Vizauer i Amelia Wieczerzak. Po przedstawieniu podopieczni pana Macieja Kosztyły i pani Katarzyny Sikory zaprezentowali swoje talenty wokalne  i zaśpiewali  piosenki nie tylko o teatrze. Wystąpili: Patrycja Marmura, Maja Nowak (klasa IVa), Gabriela Arabasz, Karol Hyjek (klasa V), Natalia Maziarz, Amelia Wróbel, Jakub Turkosz i Kamila Kozak (klasa VI). Opiekę nad dziećmi sprawowawły panie: Lidia Rakoczy, Małgorzata Maziarz i Katarzyna Sikora, zdjęcia wykonała pani Magdalena Sedlak.

  Młodzi artyści byli bardzo zadowoleni z występów w Tarnobrzeskim Domu Kultury, zwłaszcza, że na zakończenie zostali zaproszeni na poczęstunek. Bardzo dziękujemy Dyrekcji TDK za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie.

  Występy w Tarnobrzeskim Domu Kultury - Obrazek 1

 • NIEZAPOMNIANE OBRZĘDY I OBYCZAJE SŁOWIAN

  NIEZAPOMNIANE OBRZĘDY I OBYCZAJE SŁOWIAN
  22.03.2019

  W piątek 22 marca został rozstrzygnięty Gminny Konkurs "Niezapomniane obrzędy i obyczaje Słowian" organizowany przez Szkołę Podstawową w Borkach Nizińskich. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII i polegał na napisaniu pracy w dowolnej formie, w ktrórej przedstawione zostały zwyczaje i wierzenia słowiańskie.

  Prace na konkurs przygotowali:

  Krzysztof Turkosz, Dominik Szot, Kacper Królikowski (opiekun Katarzyna Sikora)

  Oskar Żak (opiekun Ewa Krępa)

  Krzysztof Turkosz otrzymał pierwszą nagrodę, a Dominik Szot zajął trzecie miejsce. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, a poniżej prezentujemy zwycięską pracę Krzysia Turkosza.

  Krzysztof_Turkosz_kl._IVb.docx

 • POWITANIE WIOSNY

  POWITANIE WIOSNY
  21.03.2019

  Uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu z wielką radością powietali wiosnę. Tego dnia przyszli ubrani do szkoły w kolorowe ubrania z sybolami nadchodzącej wiosny: były kolorowe kapelusze, kwiaty we włosach, niektórzy chłopcy odważyli się założyć jaskrawe sukienki. Pani dyrektor, Lidia Rakoczy, powitała wszystkich i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy VI, które zostało przygotowane przez panią Małgorzatę Maziarz i zdobyło I miejsce w wojewódzkim konkursie "Literatura i dzieci. Niezwykłe opowieści". Następnie na scenie zaprezentowali swoje talenty wokalne podopieczni pana Macieja Kosztyły i pani Katarzyny Sikory. Zaśpiewali: Patrycja Marmura, Maja Nowak, Karol Hyjek i Amelia Wróbel. Tego dnia odbyło się wiele wiosennych spacerów, gier i zabaw w klasach, a także był to dzień bez pytania - co wyjątkowo spodobało się uczniom klas starszych.

  /Katarzyna Sikora, fot. Grażyna Król

  POWITANIE WIOSNY - Obrazek 1/

 • Zerówki żegnają zimę, witają wiosnę!

  Zerówki żegnają zimę, witają wiosnę!
  21.03.2019

  Tradycyjnie dzieci z klas 0 wykonały pod okiem wychowawczyń Marzannę, słomianą kukłę symbolizującą zimę. Zaprosiliśmy ją na spacer po okolicy, żeby ostatni raz spojrzała na naszą miejscowość, po czym pożegnaliśmy zimę wesołą rymowanką i piosenką.  Marzanna została rozebrana na elementy. Części, z których wykonano kukłę zostały posegregowane do odpowiednich pojemników na odpady, zgodnie z zasadami recyclingu. W klasie posadziliśmy rośliny cebulkowe, zasialiśmy kwiaty i w ten sposób powitaliśmy wiosnę, zachowując tradycje słowiańskie.

  /Renata Drzymała/

  Zerówki żegnają zimę, witają wiosnę! - Obrazek 1

 • SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY  Piłka Ręczna

  SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY - Obrazek 1

  W dniu 14 marca w hali sportowej w Radomyślu odbył się półfinał mini piłki ręcznej Ligi Regionalnej ENEA CUP dla klas IV – V i VI – VII. W kategorii klas IV – V uczniowie Naszej Szkoły nie mieli sobie równych. Odpowiednio pokonali SP Radgoszcz 19:2, SP Chorzelów 21:1 oraz gospodarzy  Radomyśl Wielki 13:5. Zdecydowanie zajęli I miejsce i awansowali do finału Ligi. ENEA CUP

  Skład zespołu: Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Turkosz Jakub Czachor Radosław klasa V ,Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Bauer Mateusz, Rosak Matuszewski Karol, Turkosz Krzysztof, klasa IV, Hyjek Krzysztof klasa II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Hyjek klasa V ponadto został królem strzelców całego turnieju

  W kategorii klas VI –VII uczniowie Naszej Szkoły zajęli II miejsce pokonując SP Chorzelów 13:11 SP Radgoszcz 14:8. W meczu o I miejsce ulegli SP Radomyśl Wielki 10:12.

  Skład zespołu: Sowa Jakub, Ciochoń Mateusz, Przygoda Kamil, Maziarz Mateusz, Światowiec Mateusz, Groele Nikola, Witek Mikołaj , Oliwia Wiciejowska rocznik 2005, Łaz Sebastian, Skarbek Oskar, Turkosz Szymon, Jakubczyk Seweryn. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Sowa Jakub,  królem strzelców turnieju została Nikola Groele.

  SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY - Obrazek 2  Koszykówka

  W dniu 14 marca 2019r w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta klas V : VI zajęły II miejsce i awansowały do półfinału wojewódzkiego. Pokonały koleżanki z SP Raniżów 20: 12, Borek Wielki 25:14. W meczu o I miejsce nie mogła grać najlepsza rzucająca  Marmura Amelia i dziewczęta uległy SP 11 Dębica 17:32.

  Skład zespołu: Marmura Amelia, Kolin Marika, Kasprzak Katarzyna, Kozak Kamila, Kozak Oliwia, Drzyzga Klaudia, Rybińska Laura, Maziarz Natalia, Pietryka Anna, Arabasz Gabriela, Szumacher Natalia.

  SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY - Obrazek 3  Piłka nożna

  Dziewczęta z Malinia to nie tylko mistrzynie w biegach, skokach, piłce ręcznej, piłce koszykowej, a także w piłce nożnej. W dniu 15 marca 2019r w hali SP Wadowice Górne odbyły się finały etapu powiatowego rozgrywek piłki nożnej dziewcząt w piłce nożnej. Zespół U10 czyli dziewczęta klasy III oraz  zespołu U12 dziewczęta klasy V zdobyły I miejsce i awansowały do etapu wojewódzkiego rozgrywek o Puchar Tymbarku z Podwórka na Stadion. Dziewczęta w kategorii U10 pokonały SP 3 Mielec 14:0 oraz SP Jamy 9:0. Natomiast w kategorii U12 pokonały SP Wadowice Górne 2:0 oraz SP3 Mielec 10:0.

  Skład zespołu

  : Bauer Milena, Sasor Zuzanna, Pleban Magdalena, Gąska Antonina, Vizauer Marlena, Ziobroń Maja, klasa III, Pazdro Marta, Dzik Daria klasa IV.

  SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY - Obrazek 4

                                                                                                                                                       /Lesław Jachowicz/   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć