• ŚWIĘTOWANIE NA SPORTOWO

  ŚWIĘTOWANIE NA SPORTOWO
  10.11.2018

  10 listopada, na zaproszenie przedstawiciela Stali Mielec, drużyna piłki nożnej klas IV i V ZS w Maliniu rozegrała ze szkołami mieleckimi turniej halowy o Puchar Prezesa PGE z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasi piłkarze zaprezentowali się wspaniale, walcząc dzielnie zakwalifikowali się do finału i zdobyli II miejsce, przywożąc ze sobą piękny puchar. Każdy uczestnik meczu otrzymał drobne upominki na pamiątkę. Impreza była zorganizowana profesjonalnie, wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem.

  Naszym piłkarzom i trenerowi gratulujemy sukcesu!

  /Lidia Rakoczy/

  ŚWIĘTOWANIE NA SPORTOWO - Obrazek 1

 • 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  09.11.2018

  W piątek 9 listopada społeczność szkolna ZS w Maliniu obchodziła 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Klasy 0-VIII zebrały się w szkolnej auli, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” i punktualnie o 11.11 zaśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” ćwiczonego już od jakiegoś czasu przez wychowawczynie w klasach 0-III i pana Macieja Kosztyłę w klasach starszych. Wszyscy byli odświętnie ubrani, a o święcie narodowym przypominały kotyliony, kwiaty i chorągiewki w barwach biało-czerwonych. Niezwykle podniosły nastrój dopełniła dekoracja przygotowana w auli przez panią Małgorzatę Maziarz. Ozdabianiem korytarza i wejścia do szkoły zajęła się pani Natalia Krawiec wraz z uczennicami klasy VIII. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno – muzyczny z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowany pod kierunkiem pani Urszuli Czerw. Przypomnieli zgromadzonym o trudnej historii naszego kraju i niesamowitej determinacji Polaków, aby odzyskać swą tożsamość narodową. Piękne wykonanie piosenki pt. „Uwierz Polsko” wzruszyło wszystkich i sprawiło, że każdy poczuł się dumny ze swego pochodzenia. Kolejnym punktem uroczystości było posadzenie dębu obok szkoły, który ma upamiętnić 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W uroczystym przemarszu z flagami, chorągiewkami i kwiatami uczniowie klas V-VIII udali się pod Kapliczkę Matki Boskiej Anielskiej, aby pod kierunkiem ks. Andrzeja Ramsa odmówić różaniec w intencji naszej ojczyzny. Dyrektor szkoły, pani Lidia Rakoczy i nauczycielka historii, pani Renata Lasek w słowach kierowanych do młodzieży podkreśliły wartość wolności w życiu każdego człowieka, przestrzegając przed grozą wojny. Przedstawiciele wszystkich klas zapalili znicze, dziękując symbolicznie ludziom, którzy oddali swe życie za ojczyznę, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się wolnością. Wracając do szkoły, uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne. To był szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas młodszych, w tym także zerówek, już od rana brały udział w przemarszach niepodległościowych i modlitwie pod kapliczką za tych, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.

  /Urszula Czerw/

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

   

 • TYM RAZEM JESTEŚMY MISTRZAMI W PIŁKĘ RĘCZNĄ

  08.11.2018

  W dniu 8 listopada 2018r. w sali gimnastycznej w Maliniu odbyły się Gminne Zawody  w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

  Niestety w kategorii dziewcząt żadna ze szkół z terenu Gminy Tuszów Narodowy nie wystawiła swojej reprezentacji. W związku z tym dziewczęta z SP Malinie bez gry awansowały do półfinału powiatowego i będą reprezentować Naszą Gminę.

  Natomiast w kategorii chłopców odbył się mecz SP Jaślany kontra SP Malinie. Zdecydowanie zwyciężyli uczniowie SP Malinie pokonując kolegów z Jaślan 17 : 4. Uczniowie klasy V I VI uzyskali awans do półfinału powiatowego.

  Skład zespołu: Majewsk Jakub, Turkosz Jakub, Turkosz Szymon, Łaz Sebastian, Skarbek Oskar, Hyjek Maciej, Jakubczyk Seweryn klasa VI, Hyjek Karol, Czachor Radosław, Furdyna Jakub, Żak Oskar klasa V.

  / Lesław Jachowicz/

 • Świetlikowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  08.11.2018

  Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez nasze państwo niepodległości szkolna grupa Świetliki zorganizowała własny Marsz Niepodległościowy. Dzieci wraz z opiekunami udały się pod kapliczkę, aby zapalić tam światełko pamięci. Uczniowie na tę okoliczność własnoręcznie przygotowali flagi. Po powrocie odbyła się pogadanka na temat życia Polaków w niewoli, miłości do ojczyzny i drogi naszego państwa do wolności.

  /Ewelina Łachut/

                                  Świetlikowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 1

 • Śniadanie daje moc klasa I

  Śniadanie daje moc klasa I
  08.11.2018

  Zwiększając świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania uczniowie klasy I włączyli się do   ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  8 listopada 2018r pod kierunkiem swojej  wychowawczyni Anny Jachowicz najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W kolorowych fartuszkach i odpowiednim nakryciu głowy, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie uczniowie przystąpili do pracy. Ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszym klasowym „stoliku śniadaniowym” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne warzywa i owoce. Nie zabrakło również soków, było wszystko to co jest potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Po zakończonej pracy  dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych posiłków. Taki poczęstunek był dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne itp. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniaaam palce lizać! Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Oprócz tego przeprowadzono również pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

  /Anna Jachowicz/

  Śniadanie daje moc klasa I - Obrazek 1

 • WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TUSZOWIE NARODOWYM

  WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TUSZOWIE NARODOWYM
  06.11.2018

  We wtorek 6 listopada klasy IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Sikorą i Grażyną Król odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Bardzo serdecznie przywitała wszystkich dyrektor biblioteki, pani Patrycja Krempa. Uczniowie na ostatnich lekcjach języka polskiego omawiali tematy związane z zadaniami i organizacją  biblioteki, zasadami wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru na miejscu, uczyli się o rodzajach katalogów bibliotecznych i omawiali zawartość karty katalogowej. Wyjazd do biblioteki stanowił podsumowanie zajęć i naukę w praktyce. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy: podczas gdy jedna klasa powtarzała z panią dyrektor materiał z lekcji i zapoznawała się z zadaniami biblioteki, druga grupa pod kierunkim bibliotekarki, pani Karoliny Dulik, wykonywała portrety pana Kleksa na podstawie opisu z lektury. Dzieci pracowały w grupach, wykorzystując różnorodne materiały przygotowane przez panią Karolinę. Powstały naprawdę wspaniałe plakaty z wizerunkiem pana Kleksa - lektury ostatnio omawianej przez klasę IVb i książki aktualnie czytanej przez uczniów klasy IVa. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zakładki do książek, a wychowawczynie przepiękne anioły, które od dziś będą czuwać nad klasami IV, zdobiąc sale lekcyjne. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję biblioteczną, przekazną wiedzę, a szczególnie za życzliwe przyjęcie i wspaniale spędzony czas.

  /Katarzyna Sikora/

  WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TUSZOWIE NARODOWYM - Obrazek 1

 • PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

  PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
  30.10.2018

  Uczniowie klas IVa i IVb wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Sikorą i Grażyną Król udali się pod pobliską kapliczkę, aby pomodlić się za zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy oddali kiedyś swoje życie, abyśmy mogli teraz żyć w wolnym kraju. Panie przypomniały o cudownym ocaleniu mieszkańców Malinia w 1944 roku oraz opwoiedziały o horrorze wojny, który dotykał przede wszystkim ludność cywilną, w tym również dzieci. Samorządy klasowe z obu klas zapaliły znicze, a wszyscy uczniowie odmówili cząstkę różańca w intencji tych, którzy zginęli za naszą ojczyznę.

  PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH - Obrazek 1

 • Projekt "Przyroda źródłem integracji..."

  Projekt "Przyroda źródłem integracji..."
  30.10.2018
  Od czerwca do października 2018 roku nasza szkoła uczestniczyła w projekcie grantowym "Przyroda źródłem integracji i aktywności społecznej mieszkańców", którego głównym organizatorem i koordynatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. Podczas realizacji tego projektu szkolny koordynator Lidia Rakoczy oraz przedsztawiciele uczniów i rodziców naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach nt. "Jak pielegnować drzewa i krzewy", w konkursie plastycznym ph. "Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy". Szkoła otrzymała także drobny sprzęt ogrodniczy, ziemię, biały grys oraz sadzonki roślin na wykonanie skweru przy szkole. Efekt końcowy prac i jej etapy robią wrażenie. 30 października nastąpiło podsumowanie projektu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym przeprowadzonym w ramach jednego z zadań. Uczennice z klasy IIb uzyskały ze swoje prace wyróżnienia: Madzia Pszeniczna, Karolina Przygoda i Emilia Mazur (opiekun pani Renata Hyjek). Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach na temat szkodliwości palenia odpadów w piecach, które poprowadziła pani Grażyna Zalewska-Vizauer. 
   

   

  Projekt "Przyroda źródłem integracji..." - Obrazek 1

   

 • Sukcesy plastyczne w ogółnopolskim konkursie

  Sukcesy plastyczne w ogółnopolskim konkursie
  26.10.2018

  26 października 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Słońce, woda i przygoda" pod hasłem: "REJS Z BIAłO-CZERWONĄ". Uroczystość miała miejsce podczas obchodów XXII Rzeszowskich Dni Kultury Marynistycznej i Dziecięcego Festiwalu Marynistycznego Rzeszowski Żagielek 2018.

  Uczennice Maja Chrost (op. Renata Hyjek) i Oliwia Wiciejowska (op. Małgorzata Maziarz) otrzymały nagrody.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  /Renata Hyjek/

 • NOCOWANIE W SZKOLE

  NOCOWANIE W SZKOLE
  26.10.2018

  Uczniowie klasy IVa tak kochają przebywać w szkole, że w piątek 26 października nawet postanowili w niej zanocować. Punktualnie na godz. 18.00 pojawili się w auli zaopatrzeni w śpiwory, poduszki i wszystkie niezbędne rzeczy, aby spędzić w szkole całą noc. Najpierw wspólnie się bawili, grając w piłkę i inne gry na sali gimnastycznej. Potem była wspólna kolacja, dzieci własnoręcznie ją przygotowały i bardzo wszystkim smakowała. O piękny stół i zastawę zadbała pani Paulina Marmura, za co serdecznie dziękujemy. Kolejną atrakcją było nocne kino szkolne, w którym uczniowie obejrzeli adaptację ostatnio omawianej lektury pt. "Mikołajek". Nie zabrakło również popcornu i innych samołyków - jak w prawdziwym kinie, za wyjątkiem faktu, że dzieci leżały na materacach i w śpiworach. Po filmie rozpoczęła się kolejna tura zabaw: nocny berek, zabawa w chowanego i na koniec poszukiwanie ukrytego skarbu. Uczniowie musieli wykupić wskazówki, aby go odnaleźć - oczywiście wykazując się wiedzą z różnych przedmiotów szkolnych - na koniec udało się odszukać ukryte lizaki dla całej klasy. Na dobranoc dzieci obejrzały bajkę, ale niestety nikomu nie chciało się spać - o czym przekonały się opiekujące się uczniami panie: Katarzyna Sikora, Lidia Rakoczy i Paulina Marmura. Wszyscy wstali wcześnie rano, aby wspólnie się bawić i zjeść razem śniadanie. Nikt nie był zmęczony i senny - poza opiekunkami naturalnie. Wszyscy na długo zapamiętają noc w szkole - szczególnie paniesmiley

  /Katarzyna Sikora/

  NOCOWANIE W SZKOLE - Obrazek 1

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  PASOWANIE NA UCZNIA
  25.10.2018

  Zgodnie ze szkolną tradycją 25 października 2018 r  miało miejsce ważne wydarzeniem dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. W czwartkowe popołudnie dzieci z klasy pierwszej dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia. W tym podniosłym dla nich dniu, w którym oficjalnie stały się częścią szkolnej społeczności, towarzyszyli im rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście i nauczyciele emeryci.  To ogromne przeżycie dla dzieci. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni nauki szkolnej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Anny Jachowicz. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, przedstawili inscenizację i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni  wręczyła  pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz upominki.  Swoje pięć minut mieli również rodzice,  dzieci wymusiły na nich złożenie obietnic uważnego słuchania, przytulania, doceniania i chwalenia, pomagania i wspierania. Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w pamięci ponieważ miała miejsce w roku jubileuszowym czyli w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. 

                                                                                                  /Anna Jachowicz/

  PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 1

 • WYCIECZKA DO PZL W MIELCU

  WYCIECZKA DO PZL W MIELCU
  23.10.2018

  23 października uczniowie klasy VII  i VIII  razem z wychowawcami: Małgorzatą Maziarz i Lesławem Jachowiczem, zwiedzili Zakład Lotniczy w Mielcu. Na początku dzieci zapoznały się z historią zakładu, który powstał  w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego - w tym roku przypada 80 rocznica powstania. Uczniowie mieliy okazję zobaczyć legendarne samoloty produkowane w dawnych zakładach lotniczych takie jak: PZL-37 B Łoś i myśliwca PZL 11 oraz słynnego Antka czyli An -2. Następnie uczniowie zwiedzili hale, na których powstają części do montowanych samolotów i śmigłowców oraz hale montażowe, na której młodzież mogła zobaczyć poszczególne etapy powstawania śmigłowców Black Hawk. Wycieczka była okazją również do poznania różnych zawodów  i czynności wykonywanych  w danym zawodzie. Została zorganizowana w ramach zajęć z doradztwa zawodowego przez panią Agatę Burdę - Rusin.

 • WIZYTA W DRUKARNI

  WIZYTA W DRUKARNI
  19.10.2018

  W piątek 19 października najpierw klasa IVa, a potem klasa IVb wraz ze swoją polonistką, Katarzyną Sikorą, udały się do Drukarni GZAZ w Maliniu. Uczniowie omawiali ostatnio na języku polskim tematy związane z powstawaniem i powielaniem książek, więc mieli okazję zobaczyć jak wygląda drukowanie książek w praktyce. Kierownik produkacji, pan Witold Głaz, oprowadził klasy po budynku drukarni, opowiedział czym zajmują się poszczególne działy, jakie urządzenia można w nich spotkać i do czego służą. Pracownik drukarni, pan Dariusz Niedbała, pokazał dzieciom jak powstają banery, wydruki na kubkach i koszulkach, wytłumaczył, jakie są etapy przygotowania i drukowania broszur oraz książek. Wszyscy stwierdzili, że to była bardzo pouczająca lekcja, ponieważ pozwoliła im zrozumieć jak powstaje egzemplarz prawdziwej książki i jak wielu ludzi musi przy tym procesie pracować. Bardzo dziękujemy dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom drukarni za życzliwe przyjęcie i cenne informacje.

  /Katarzyna Sikora/

  WIZYTA W DRUKARNI - Obrazek 1

 • KOLEJNY PIŁKARSKI SUKCES

  KOLEJNY PIŁKARSKI SUKCES
  19.10.2018

  Po zdecydowanym zwycięstwie w zawodach gminnych, dziewczęta i chłopcy wzięli udział półfinałach powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce nożnej.

  W dniu 19.10.2018r.  na Orliku przy Szkole numer 9 w Mielcu odbył się półfinał powiatowych Igrzysk Dzieci  grupa A w piłce nożnej. Zdecydowanie zwyciężyli uczniowie  SP Malinie  notując zwycięstwa 1: 0  z Czerminem, 2:0 z Padwią Narodową i 5:0 z Gawłuszowicami oraz remisując 1:1 z Borową. Z dorobkiem 10 punktów zdobyli 9 bramek, tracąc tylko jedną awansowali do finału powiatowego Igrzysk Dzieci. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem został Karol Hyjek z klasy V.

  Szkołę reprezentowali: Jakub Majewski, Maciej Hyjek, Szymon Turkosz, Szymon Paterak, Oskar Skarbek, Jakub Turkosz klasa VI, Karol Hyjek, Radosław Czachor klasa V, Mateusz Czachor klasa IV a Karol Rosak Matuszewski, Krzysztof Turkosz klasa  IVb.

  Dziewczęta zajęły III miejsce, minimalnie ulegając SP Czermin 0:1 i remisując z SP Borowa 1:1. Bramkę strzeliła Zuzanna Sasor klasa III b

  Szkołę reprezentowały : Natalia Maziarz, Kamila Kozak, Katarzyna Kasprzak Julia Surowiec, Oliwia Kozak klasaVI, Zuzanna Sasor, Antonina Gąska, Milena Bauer, Magdalena Pleban klasa III b.

  /Lesław Jachowicz/

 • Gril klasy VII

  Gril klasy VII
  18.10.2018

  W czwartek, 18 października, uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią Małgorzatą Maziarz,  korzystając z pięknej jesiennej pogody zorganizowali sobie klasowego grilla. Miejsce do wspólnej zabawy i grillowania udostępniła w swoim ogrodzie mama Oliwii Wiciejowskiej, pani Katarzyna.  Wyczekiwanym punktem programu  była pieczona kiełbaska, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Po zaspokojeniu głodu przyszedł czas  na wspólną zabawę, rozmowy i integrację. Oliwia udostępniła do zabawy swoją trampolinę, na której skaczący wyczyniali przeróżne ewolucje. Chłopcy mieli także okazję zaprezentować różne sztuczki, które wykonywali na swoich, przystosowanych do  tego,  rowerach.  Ogólnie było miło i zabawnie. Dziękujemy pani Wiciejowskiej za pomoc w zorganizowaniu tego klasowego spotkania.

                                                                                                                                                                             Małgorzata Maziarz

 • KONKURSY ORTOGRAFICZNE

  18 października pani Ewa Krępa przeprowadziła I etap organizowanego przez SP w Czajkowej  Gminnego Konkursu Ortograficzno – Literackiego. Uczestnikami mogli być uczniowie klas V-VIII. Z tekstem dyktanda zmierzyli się: Amelia Marmura, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz (klasa VI), Martyna Krępa (klasa VII), Dawid Kusek, Marcelina Rup i Marlena Sasor (klasa VIII). Najlepsze wyniki uzyskali Martyna Krępa i Dawid Kusek, którzy 8 listopada reprezentowali szkołę w kolejnym etapie konkursu. Tym razem należało wykazać się wiedzą na temat naszego hymnu narodowego. Martyna i Dawid napisali test na maksymalną liczbę punktów i zostali laureatami. W nagrodę otrzymali piękne książki o tematyce historycznej.

                                                   KONKURSY ORTOGRAFICZNE - Obrazek 1
  9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie konkursu VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Ortograficzne zmagania dzieci i młodzieży z sześciu województw są szczególnym sposobem uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a ponadto kształtują postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. W naszej szkole konkurs przygotowały i przeprowadziły pani Ewa Krępa i pani Katarzyna Sikora. W wyznaczonym terminie w dwóch salach do pisania dyktowanego tekstu przystąpiło 17 uczniów: 12 z klas IV-VI i 5 z klas VII-VIII. Powyżej 75% punktów uzyskali: Amelia Marmura, Szymon Rup, Jakub Sowa, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz (klasa VI), Martyna Krępa (klasa VII) i Dawid Kusek (klasa VIII). Prace tych uczestników zostały przesłane do Podkarpackiej Komisji Konkursowej.

                                                                                                                                                               /Ewa Krępa/

 • RÓŻANIEC MILIONA DZIECI

  RÓŻANIEC MILIONA DZIECI
  18.10.2018

  Nasza szkoła włączyła się w akcję "Różaniec miliona dzieci", która rozpoczęła się 18 października o godz. 9.00. Nasi katecheci: ks. proboszcz Andrzej Rams i ks. Sławomir Krzyżanowski oraz wychowawcy klas odmawiali różaniec ze swoimi podopiecznymi, modląc się o jedność i pokój na całym świecie.

 • Poezja uczy, bawi i wzrusza

  Poezja uczy, bawi i wzrusza
  17.10.2018

       17 października uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Maliniu  mieli okazję zmierzyć się z niełatwą sztuką recytacji w zorganizowanym przez Panią Marię Jamróz Konkursie Recytatorskim ph. „Poezja uczy, bawi i wzrusza”. Celem konkursu było promowanie kultury żywego słowa , kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego , rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja twórczości J. Brzechwy i J. Tuwima, a także dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z utworów literackich.

       Swoje umiejętności recytatorskie przed rówieśnikami i jurorami zaprezentowało 15 uczniów. Każdy z nich  włożył dużo pracy i starań, by jego występ był niezapomniany. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem recytowali wiersze, za które nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

       Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Po dłuższej naradzie jury w składzie: Pani Grażyna Czajka – emerytowany nauczyciel matematyki oraz Pani Maria Zielińska – emerytowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wyłoniło zwycięzców. 

  Nagrody otrzymali:

  Natalia Klaus – klasa I         
  Szymon Łukasik – klasa IIa  
  Emilia Mazur – klasa IIb      
  Antonina Gąska – klasa IIIb
  Dominika Wieczerzak - IIIa

  Wyróżnienia zdobyli:

  Maja Skiba – klasa I 
  Milena Sasor – klasa IIa       
  Karolina Przygoda – klasa IIb         
  Sandra Piekarska – klasa IIb           
  Maja Krępa – klasa IIIa

       Również publiczność miała możliwość wybrania i nagrodzenia swojego faworyta. Nagrodę Publiczności otrzymała uczennica kl. IIIb Antonina Gąska. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i słodycze a zwycięzcy nagrody książkowe. Czas oczekiwania na werdykt jury wypełnił bardzo energetyczny mini recital Ks. Sławomira Krzyżanowskiego, podczas którego publiczność żywiołowo włączyła się do śpiewu i wspólnej zabawy. 

       Pani Dyrektor Lidia Rakoczy podziękowała uczestnikom za piękne recytacje, członkom jury  za poświęcony czas, nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, a Pani Marii Jamróz za zorganizowanie i profesjonalne przeprowadzenie konkursu.

  /Maria Jamróz/

  Poezja uczy, bawi i wzrusza - Obrazek 1

 • Wizyta w piekarni

  Wizyta w piekarni
  17.10.2018

  W środę 17.20.2018 roku dzieci z klasy 0a udały się do piekarni w Chorzelowie. Dzięki uprzejmości kierownika piekarni, maluchy mogły zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, a także poznały etapy powstawania chleba i produkty potrzebne do jego wypieku. W piekarni wszystko było ciekawe: wózki z upieczonym chlebem, ogromne misy na ciasto, wielkie łopaty do wysadzania pieczywa oraz ogromne piece. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi, jeszcze ciepłymi bułkami, które zostały zjedzone już w drodze powrotnej do szkoły. 

  Serdecznie dziękujemy kierownikowi piekarni za możliwość poznania tajników pracy piekarza:) 

  /Katarzyna Bzduła/

   Wizyta w piekarni - Obrazek 1    Wizyta w piekarni - Obrazek 2  Wizyta w piekarni - Obrazek 3  Wizyta w piekarni - Obrazek 4  Wizyta w piekarni - Obrazek 5  Wizyta w piekarni - Obrazek 6

 • TEATR W SZKOLE

  17.10.2018

  We środę 17 października zagościł w naszej szkole teatr objazdowy "Bazyl". Aktorzy zaprezentowali uczniom klas 0-III spektakl pt. "Koziołek Matołek", który łączył elementy teatru żywego aktora, teatru lalki i pacynki z elementami teatru cieni. Ta różnorodność form teatralnych bardzo podobała się zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy nie szczędzili braw i pochwał pod adresem przedstawienia.

  /Katarzyna Sikora/

  TEATR W SZKOLE - Obrazek 1TEATR W SZKOLE - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć