• 75.rocznica ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji

  4 sierpnia 2019 poczas mszy polowej obchodzono uroczyście 75.rocznicę ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji. W uroczystości uczestniczyli żyjący świadkowie pamietający tamte chwile, licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Tuszów Narodowy pan Andrzej Głaz, Przewodniczący Rady Gminy pan Waldemar Maziarz. Mszę św. odprawił i wygłosił kazanie ks. Józef Durlak. 

  Pan Wójt w swoim wystąpieniu podziękował świadkom tamtych wydarzeń za świadectwo, które przekazują następnym pokoleniom, a na koniec wręczył pamiątkowe albumy.

  Każdego roku uroczystość ta wzbudza w uczestnikach refleksję nad okrucieństwem wojny, wszyscy modlą się o pokój na świecie i o błogosławieństwo Boże dla żyjących mieszkańców Malinia oraz o pokój wieczny i odpoczynek duszy dla zmarłych. 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  19.06.2019

  19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez ks. Andrzeja Ramsa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad oprawą muzyczną mszy św. czuwał ks. Sławomir Krzyżanowski. Następnie dyrektor szkoły, pani Lidia Rakoczy, wręczyła dyplomy-podziękowania rodzicom uczniów oraz osobom zaangażowanym w pomoc szkole. Najprzyjemniejszą chwilą było wręczanie listów gratulacyjnych i dyplomów za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem w klasach IV-VIII.

  W roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem (średnia 4,75) uzyskali:

  Klasa IVa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Adrian Sieczka, Tomasz Głodzik i Szymon Pyź.

  Klasa IVb: Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot i Oliwia Motyka.

  Klasa V: Anna Pietryka, Oskar Żak i Kamil Ochalik.

  Klasa VI: Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Amelia Marmura i Patryk Vizauer.

  Klasa VII: Martyna Krępa i Emilia Boicetta.

  Klasa VIII: Marlena Sasor i Marcelina Rup.

  Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 otrzymali jednorazowe stypendium naukowe w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

  Uczniowie, którzy uzyskali średni 5,0 i stypendium naukowe: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot, Anna Piertyka, Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Martyna Krępa i Marlena Sasor.

  Dyrektor szkoły podsumowała również II edycję konkursu im. Sylwii Kolisz, w tym roku zostało zgłoszonych 4 kandydatów: Maja Nowak, Tomasz Głodzik, Julia Turkosz i Emilia Boicetta. Statuetka i 200 zł decyzją uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców trafiły do Emilki Boicetty z klasy VII.

  Serdecznie gratulujemy!

  Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone świadectwa i dyplomy za 100% frekwencję. Rozpoczęły się wakacje, na które tak bardzo czekali wszyscy uczniowie.

  /Katarzyna Sikora/

 • WYCIECZKA DO OJCOWA

  WYCIECZKA DO OJCOWA
  18.06.2019

  W dniu 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, klasy 4A i 4B wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego pod opieką swoich wychowawczyń: pani Katarzyny Sikory i pani Grażyny Król oraz pani dyrektor Lidii Rakoczy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pieskowej Skały, gdzie grupa spotkała się z panią przewodnik Anną Dąbek. Pani Ania opowiedziała nam historię Zamku w Pieskowej Skale, legendy związane z jego nazwą i legendy na temat Maczugi Herkulesa. Był też czas na wesołą zabawę w fosie przy zamku oraz wybijanie pamiątkowych monet i sesję zdjęciową. Następnie grupa udała się pod Maczugę Herkulesa. Z Pieskowej Skały autobusem udaliśmy się do Ojcowa, gdzie rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę po Parku Narodowym. Po drodze można było zobaczyć stawy z hodowlą pstrąga, zajrzeć do Jaskini Krowiej, napić się wody i orzeźwić w Źródełku Miłości. Potem przeszliśmy przez Bramę Krakowską, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o niej legendę. Uczniowie uważnie słuchali a następnie zadawali pytania. Kolejnym punktem programu była wspinaczka do Groty Łokietka. W jaskini można było się schłodzić po wędrówce w pełnym słońcu. Po wędrówce przez malowniczy las do Ojcowa udaliśmy się do restauracji na obiad. Po smacznym obiedzie i zakupieniu pamiątek był jeszcze czas na wejście na wzgórze, gdzie zobaczyliśmy ruiny Ojcowskiego Zamku i przepiękny krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego. W drodze do Malinia zatrzymaliśmy się w McDonald's na lody i wesołą zabawę na placu zabaw obok restauracji. Do Malinia wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i wiadomości o miejscach, które zobaczyliśmy. Wycieczkę zorganizowała pani Grażyna Król z pomocą pani Katarzyny Sikory.

 • MŁODZI WSPANIALI

  17.06.2019

  17 czerwca odbyło się podsumowanie kolejnej edycji "Młodych Wspaniałych" czyli uczniów z terenu Gminy Tuszów Narodowy, którzy pochwalić się mogli nie tylko średnią ocen, a także osiągnięciami edukacyjnymi, sportowymi lub artystycznymi.

  W zakresie osiągnięć edukacyjnych wymagana była średnia ocen 5,0 dla klas Iv-VI 4,9 dla klas VII-VIII, zachowanie wzorowe, osiągnięcie miejsc I-III w konkursie powiatowym lub nagroda w konkursie minimum wojewódzkim.

  Nagrodzeni z naszej szkoły:

  Maja Nowak  z klasy IVa – średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

  Kacper Królikowski z klasy IVa – średnia ocen  5,09, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

  Dominik Szot z klasy IVb - średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, laureat ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo”

  Anna Pietryka  z klasy V – średnia ocen  5,0, zachowanie wzorowe, finalistka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego „Galileo", laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

  Jakub Sowa z klasy VI – średnia ocen  5,2, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w  ogólnopolskim  konkursie z przyrody „Galileo”, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z matematyki „Galileo”, laureat Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas VI.

  Szymon Turkosz z klasy VI – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie  w ogólnopolskim  konkursie  z przyrody „Galileo”

  Martyna Krępa  z klasy VII – średnia ocen 5,0, zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”, laureatka Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”

  Marlena Sasor z klasy VIII - średnia ocen  5,14  zachowanie wzorowe, wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie  z języka polskiego „Galileo”

  W zakresie osiągnięć sportowych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w zawodach wopjewódzkich.

  Nagrodzeni z naszej szkoły:

  Igor Rakoczy  - kl. IVa   średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

  Przemysław Piekarski – kl. IVa  średnia ocen  4,64, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

  Marek Bukowski  - kl. IVa   średnia ocen  4,5, zachowanie bardzo dobre, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

  Krzysztof Turkosz – kl. IVb średnia ocen  4,75, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

  Karol Hyjek – kl. V   średnia ocen  4,5, zachowanie wzorowe, II miejsce w Finale Regionalnej  Ligi  Piłki Ręcznej Chłopców

  W zakresie osiągnięć artystycznych wymagana była średnia 4,5 dla klas IV-VI, 4,0 dla klas VII-VIII, zachowanie dobre i uzyskanie miejsc od I-III w konkursach wojewódzkich.

  Nagrodzeni z naszej szkoły:

  Maja Chrost – kl. V    średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

  Amelia Marmura - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

  Jakub Turkosz - kl. VI  średnia ocen 4,5  zachowanie wzorowe, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”  w kategorii:  inscenizacja

  Seweryn Jakubczyk - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie wzorowe,I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści” w kategorii:  inscenizacja

  Katarzyna Kasprzak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Patryk Vizauer - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Maciej Hyjek - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Laura Rybińska - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Jakub Majewski - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Kamila Kozak - kl. VI  średnia ocen 4,5, zachowanie bardzo dobre, I miejsce w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” ph. „Niezwykłe opowieści”w kategorii:  inscenizacja

  Oliwia Wiciejowska – kl. VII  średnia ocen  4,0, zachowanie  bardzo dobre, laureatka XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” ph. „Rejs z Biało-Czerwoną”

  Gratulujemy sukcesów i jestemy bardzo dumni z naszych uczniów.

 • Sukcesy w konkursie "Wydajemy własną książkę"

  14.06.2019

  14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem miało miejsce podsumowanie XIX edycji Powiatowego Konkursu ph. „Wydajemy własną książkę”.  Komisja konkursowa w składzie: pani Lidia Kutrybała, pani Małgorzata Wieczerzak, pani Katarzyna Sikora, pani Patrycja Krempa i pani Karolina Dulik zapoznała się z 27 książkami. Nagrodziła 13, a wyróżniła 10 uczniów z terenu powiatu mieleckiego. W tej grupie znaleźli się także nasi młodzi twórcy.

  Kategoria: szkoła podstawowa, klasy I-V

  • Anna Pietryka, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Nowe życie” (opiekun: pani Ewa Krępa)
  • Gabriela Arabasz, uczennica klasy V – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Marlenka i magiczna piłka” (opiekun: pani Ewa Krępa)
  • Klaudia Babula, uczennica klasy III – nagroda w kategorii plastycznej i edytorskiej za książkę pt. „Przygody Kotki Lusi” (opiekun: pani Ewelina Łachut)
  • Igor Salamaga, uczeń klasy II – wyróżnienie w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Kosmiczna przygoda profesora Maloka” (opiekun: pani Renata Hyjek)

  Kategoria: szkoła podstawowa, klasy VI-VIII

  • Martyna Krępa, uczennica klasy VII – nagroda w kategorii literackiej i plastycznej za książkę pt. „Wyścig z czasem” (opiekun: pani Ewa Krępa)
  • Aleksandra Wieczorek, uczennica klasy VII – wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę pt. „Czarno – białe miasto” (opiekun: pani Ewa Krępa)
  • Emilia Boicetta, uczennica klasy VII - nagroda w kategorii plastycznej

  Udział w uroczystości był dla laureatów wielkim przeżyciem. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pani Mariola Pelic, przybliżyła historię konkursu. Zaznaczyła, że wszystkie składane przez uczniów prace trafiają do niezwykłej biblioteki, która w tym roku liczy już 835 książek. Następnie zaprosiła do wysłuchania prezentacji scenicznej tekstów z poprzednich edycji. Doborem wierszy i fragmentów prozy oraz przygotowaniem młodzieży zajmowała się instruktor pani Grażyna Świerczyńska. W imieniu komisji konkursowej głos zabrała pani Małgorzata Wieczerzak, która podsumowała poziom tegorocznej edycji oraz pogratulowała uczestnikom. Po wręczeniu nagród można było oglądać ekspozycję zawierającą  nagrodzone i wyróżnione książki, częstować się ciasteczkami i robić pamiątkowe zdjęcia.

   

   

   

 • Zajęcia na temat segregacji odpadów

  W klasach 0a oraz 0b zostały przeprowadzone zajęcia na temat segregacjoi odpadów. Dzieci miały okazję sprawdzić się podczas zajęć praktycznych, a także uzupełniały kolorowanki. W nagrodę (oraz na zachętę, by segregować śmieci) wszyscy dostali magnesy na temat prawidłowej segregacji.   /Katarzyna Bzduła/

 • Festiwal Śpiewających Przedszkolaków

  09.06.2019

  W niedzielę 9 czerwca, na boisku sportowym obok Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem odbył się Festwial Śpiewających Przedszkolaków, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły. Każda z grup zaprezentowała dziesiąciominutowy repertuar muzyczny, składający się z piosenek i tańców. Wszystkie dzieci dostały upominki, a także bony na poczęstunek. Do dyspozycji maluchów były również dmuchańce. Po występach dzieci wzięły udział w widowiskowym show "Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo" prowadzonym przez animatorów.                                                                                                             

   /Katarzyna Bzduła/

 • Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy

  05.06.2019

  5 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym, odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego - Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy. Uczennica klasy II b - Emilka Mazur (opiekun Renata Hyjek) otrzymała Wyróżnienie Dyrektora ZSP w Tuszowie Narodowym.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  /Renata Hyjek/

 • Wycieczka do Kielc

  04.06.2019

  Dnia 4 czerwca dzieci z zerówek uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Kielc. Pierwsze atrakcje czekały na dzieci w Kompleksie Świętokrzyska Polana, gdzie dzieci zwiedziły Park Miniatur oraz oceanarium "Oceanika". Zwłaszcza oceanarium wzudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Następnym punktem wycieczki było Centrum Naukowe Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie dzieciaki wraz ze swoimi paniami miały okazję oglądnąć dwie wystawy o charakterze multimedialno- mechatronicznym.Później mali podróżnicy udali się do ZOO "Leśne Zacisze", gdzie zobaczyli 90 gatunków zwierząt z sześciu kontynentów,m.in. zebry, lwy, kangury, lamy, antylopy, bizony.

  Pomimo dość napiętego programu wyjazdu wszyscy wrócili z niej bardzo zadowoleni. Panie były również dumne z dzieciaków, że były tak wytrwałe i pokonały trudy długiej i intensywnej wycieczki.                /K. Bzduła

 • Kolorowy Dzień dziecka w klasie II b

  03.06.2019

  Najradośniejsze święto - Dzień Dziecka obchodzili 3 czerwca uczniowie klasy II B. Oprócz zabaw i gier, słodyczy znalazło się miejsce na malowanie twarzy. Dzieci przybrały postacie różnych zwierzątek i bohaterów bajek. Był również czas na naukę, ale w zupełnie innej atmosferze niż zwykle. Z pewnością w tym dniu nie było czasu na nudę.

  /Renata Hyjek/

 • KARTA ROWEROWA

  03.06.2019

  Jak co roku w maju uczniowie klasy IV z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Przygotowywali się do niego pod okiem p. Anny Leśniak na lekcjach techniki, zdobywając odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Doskonalili również jazdę rowerem. Egzamin obejmował dwa etapy – część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Kiedy wszystkim udało się zaliczyć teorię, odbyła się część praktyczna polegająca na wykazaniu się umiejętnością jazdy na rowerze m.in. zatrzymywanie się w określonym miejscu, pokonanie trasy z sygnalizowaniem ręką zmiany kierunku. Nie wszystkim udało się pozytywnie zaliczyć trasę przy pierwszej próbie, jednak do kolejnej podeszli już spokojniej, bez stresu i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test praktyczny.

  Uczniowie otrzymują swoje pierwsze prawo jazdy  - KARTĘ ROWEROWĄ. Wszyscy obiecali, że będą bezpiecznie i kulturalnie poruszać się po drogach, a przede wszystkim przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego.

  Gratulujemy uczniom!

 • NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA

  NAJPIĘKNIEJSZA ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA
  30.05.2019

  We czwartek 30 maja odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ilustracja książkowa" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Prace uczniów oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IIII oraz klasy IV-VI. Na konkurs wpłynęło 131 prac, komisja w składzie: Beata Głaz, Karolina Dulik i Jacek Rzeźnik nagrodziła 43 rysunki. Nasi uczniowie również brali udział w konkursie i przygotowali piękne prace pod kierunkiem swoich nauczycieli. Tym razem nagrodzeni zostali:

  W kategorii przedszkole i zerówka:

  Zuzanna Sikora z grupy starszej przedszkola (opiekun s. Agnieszka Boratyn)

  Zuzanna Pietryka i Helena Kozłowska z klasy 0b (opiekun Renata Drzymała)

  W kategorii klas I-III:

  Franciszek Kamuda i Karol Ortyl z klasy I (opiekun Anna Jachowicz)

  Krystian Sieczka z klasy IIa (opiekun Beata Wojciechowska - Durda)

  Milena Kosiorowska z klasy IIb (opiekun Renata Drzymała)

  Marlena Vizauer z klasy IIIb (opiekun Maria Leśniak)

  W kategorii klas IV-VI:

  Kacper Sikora z klasy IVa (opiekun Małgorzata Maziarz)

  Mateusz Bauer z klasy IVb, Amelia Sowa i Oskar Żak z klasy V (opiekun Renata Hyjek).

  /Katarzyna Sikora/

   

   

 • GALILEO 2019

  GALILEO 2019
  27.05.2019

  W dniach 4-8 marca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Galileo" organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tych dniach pisali testy z języka polskiego, matematyki, przyrody, języka angielskiego, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 uzyskali tytuł laureata konkursu, dodatkowo miejsca od 1 do 5 zostały nagrodzone książkami. Dzieci, którzym udało się zająć miejsca od 11 do 15 w rankingu ogólnopolskim otrzymały dyplomy wyróżnienia.

  Laureaci:

  Dominik Szot IVb - miejsce 5 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

  Maja Nowak i Magdalena Lis IVa - miejsce 7 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

  Kacper Królikowski IVa - miejsce 9 z języka polskiego (opiekun Katarzyna Sikora)

  Anna Pietryka V - miejsce 10 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

  Wyróżnieni:

  Anna Daniel V - miejsce 11 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

  Marlena Sasor VIII - miejsce 13 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

  Jakub Sowa VI - miejsce 13 z matematyki (opiekun Lidia Rakoczy)

  Marcelina Rup VIII - miejsce 14 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

  Szymon Turkosz i Jakub Sowa  VI - miejsce 14 z przyrody (opiekun Małgorzata Maziarz)

  Martyna Krępa VII - miejsce 15 z języka polskiego (opiekun Ewa Krępa)

  Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Maziarz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

  /Katarzyna Sikora/

   

 • POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"

  POWIATOWY KONKURS "MATKA W WIERSZU I OBRAZIE"
  24.05.2019

  W piątek 24 maja odbyło się rozstrzygniecie I Powiatowego Konkursu "Matka w Wierszu i Obrazie" organizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu. Nasi uczniowie również wzięli udział w konkursie, klasy IV-VIII miały za zadanie napisanie wiersza o mamie w dowolnej formie.

  Autorzy wierszy:

  Kacper Kamuda, Amelia Bawoł z klasy VII, Zuzanna Wiciejowska, Dariusz Ortyl z klasy V (opiekun Ewa Krępa)

  Mateusz Bąk z klasy IVb  (opiekun Katarzyna Sikora)

  Wyróżnienia trafiły do Zuzi i Mateusza, oboje wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród, podczas którego zaprezentowali swój utwór na scenie Domu Kultury w Przecławiu. Obejrzeli również część artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przecławiu z okazji Dnia Matki.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  /Katarzyna Sikora/

 • Wycieczka zerówek do Baranowa Sandomierskiego

  23.05.2019

  W czwartek 23 maja 2019 roku dzieci z oddziałów zerowych z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Baranowa Sandomierskiego. Z powodu deszczu nie udało się zwiedzić ogrodów przy Zamku w Baranowie Sandomierski, ale w zamian za to dzieciaki miały możliwość zobaczenia zbrojowni na zamku. Pan przewodnik zaciekawił dzieci interesującymi ciekawostkami na temat historii zamku i życia w dawnych czasach. Drugim punktem wycieczki było przedstawienie pt. „Piotruś Pan” wystawiane przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Dzieci były zachwycone pięknymi kostiumami, scenografią oraz niezwykle melodyjną muzyką. /K.Bzduła

 • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

  WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO
  23.05.2019

  We czwartek 23 maja klasy IV-VI pod opieką pań: Lidii Rakoczy, Ewy Krępy, Urszuli Czerw, Grażyny Król, Magdaleny Sedlak i Katarzyny Sikory pojechały na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku. Uczniowie obejrzeli komnaty, kaplicę i zbrojownię, dowiedzieli się kto wybudował i odnowił zamek. Pogoda niestety nie sprzyjała spacerom po ogrodzie, nie odbył się również zaplanowany grill. Jednak dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom, którzy kupowali pamiątki i miło spędzili czas w zamkowej kawiarni. Kolejną atrakcją był spektakl pt. "Wyspa Robinsona" zaprezentowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Przedstawienie przygotowane było na podstawie książki pt. "Robinson Cruzoe", zachwyciło nie tylko wspaniałą grą aktorską, świetnie dobraną muzyką, ale przede wszystkim humorem. Wszyscy z wielką uwagą obejrzeli zmagania Robinsona z samotnością, obserwowali jego walkę  o przetrwanie, zauważając wielką wartość miłości i przyjaźni w życiu człowieka. To był bardzo udany wyjazd, nie popsuła go nawet deszczowa pogoda. Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Sikora.

  /Katarzyna Sikora fot. Magdalena Sedlak/

 • KOLEJNA ZŁOTA DRUŻYNA

  W dniu 23 maja 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły numer 9 w Mielcu odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w konkurencji Baw się z nami.  W zawodach udział wzięło 10 zespołów szkolnych z powiatu mieleckiego. W tym gronie  również uczniowie klasy III b  oraz klasy II a i II b z naszej szkoły.  Po wspaniałej rywalizacji zdecydowanie zwycieżyła reprezentacja SP Malinie uzyskując na 60 możliwych punktów 51,5. Drużyna awansowała do  finału rejonowego.

  Skład drużyny: Antonina Gąska, Zuzanna Sasor, Milena Bauer, Julia Ortyl, Artur Kamuda klasa IIIb, Krzysztof Hyjek, Bartosz Sasor, Szymon Łukasik klasa IIa, Mikołaj Wilk  klasa IIb.

  (Lesław Jachowicz)

 • NAGRODY PLASTYCZNE

  20.05.2019

  20 maja podczas obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym zostały rozstrzygnięte gminne konkursy plastyczne związane z postacią gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego. W kategorii klas I-III wyróżnienie trafiło do uczennicy klasy IIb Mileny Kosiorowskiej (opiekun Renata Hyjek). W starszej grupie wiekowej nagrodzono prace Martyny Krępy z klasy VII i Seweryna Jakubczyka z klasy VI (opiekun Małgorzata Maziarz), natomiast wyróżniono Julię Turkosz z klasy IVb (opiekun Renata Hyjek).

  Gratulujemy!!!

  /Katarzyna Sikora/

 • ZNOWU ZŁOTO DLA SP MALINIE

  W dniu 16 maja 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym Stali Mielec odbył sie Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt uplasowała sie na IX miejscu .

  Skład zespołu: Marmura Patrycja, Gagat Anna kl.IV a, Bauer Milena , Sasor Zuzanna,Ziobron Maja kl.III b.

  Najlepiej zaprezentowała sie Sasor Zuzanna.

  Natomiast w kategorii chłopców- podobnie jak u dziewcząt w gronie16 zespołów  wygrali nasi sportowcy zdobywając I miejsce, puchar, pamiątkowe medale, dyplom i awans do finału wojewódzkiego. Ponadto najwięcej punktów indywidualnie uzyskał Igor Rakoczy.

  Sład zespołu: Igor Rakoczy, Mateusz Czachor, Igor Daniel  klasa IV a, Rafał Kusek klasa IV b, Skiba Szymon klasa III b 

  (Lesław Jachowicz)

 • Niezwykła lekcja historii

  15 maja uczniowie klasy VI Zespołu Szkół w Maliniu  wysłuchali prelekcji pana Kajetana Rajskiego o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych. W czasie spotkania usystematyzowali wiedzę historyczną na temat okoliczności wybuchu drugiej wojny światowej i sytuacji naszego kraju, który został zaatakowany przez Niemcy i ZSRR. Dowiedzieli się, jaki los spotkał profesorów wyższych uczelni i oficerów. Pan Kajetan Rajski wspomniał o aresztowaniach na UJ, zbrodni w Palmirach, niemieckich obozach koncentracyjnych i wywózkach na Syberię. Następnie przedstawił struktury i metody działań Polskiego Państwa Podziemnego. Wyjaśnił, w jakim celu zostało utworzone powojenne podziemie niepodległościowe. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Danusi Siedzikównie „Ince”. Ciekawa prezentacja multimedialna doskonale ilustrowała omawiane zagadnienia i pozwalała lepiej zrozumieć, jak trudne decyzje musieli podejmować nasi przodkowie. Prelegent zaapelował, aby pamiętać o Żołnierzach Wyklętych, zwracać uwagę na poświęcone im publikacje i filmy. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i foldery, a zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o książki autorstwa pana Kajetana Rajskiego. Zachęcamy do czytania!

   

   

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć